Въпрос за поръчки от онлайн магазини

IMalchev

New Member
Здравейте искам да попитам как стоят нещата с митото за поръчки от онлайн магазините като например aliexpress.com и други подобни.


Идеята ми е следната искам да си напазарувам артикули на стойност 200лева (с freeshiping).

При какви условия могат да задържат част от нещата на митницата и как да избегна този момент (ако въобще е възмножно) тъй като за първи път ще пазарувам.

И до каква сума мога да пазарувам без да се разправям с митническите бюра. И ако пазарувам неща с по-висока стойност какви данъци и такси трябва да платя за да си взема стоката.

Също така ако може да получа линк на който мога да прочета точно за какво идва реч.

Благодаря предварително.
 
От: Въпрос за поръчки от онлайн магазини

$15 е макса за да си сигурен, че митница няма да има. За линк - пиши в търсачката, лично аз знам за поне 3 теми
 
От: Въпрос за поръчки от онлайн магазини

Трябва да накараш китаеца да занижи цената, НО не забравяй, че митничарите могат да кажат "Това не струва толкова" и да те разкатават дни, като накрая сметнат мито и ддс по техни цени.

С една дума, ако внасяш нещо за 200 долара си приготви пари за ддс, мито и разбира се за митнически агент (50-100 лв), а също и най-малко половин ден за получаването на нещото.
 
От: Въпрос за поръчки от онлайн магазини

От личен опит до $200 партки ми диват на вратата с БГПОЩИ и от aliexpress и от tinydeal
 
От: Въпрос за поръчки от онлайн магазини

В последно време от тия митници ми писна. По-добре недей да ги купуваш от интернет. Шанса да минат през митницата е много голям. Поръчването е лесно, но тичането по бюрата и загубеното време не си струва. Ако все пак си решил, приготви си един делничен ден за митницата!
 
От: Въпрос за поръчки от онлайн магазини

От личен опит до $200 партки ми диват на вратата с БГПОЩИ и от aliexpress и от tinydeal
Просто си имал късмет.
 
Re: От: Въпрос за поръчки от онлайн магазини

Просто си имал късмет.
Да, странно. На мен каквото ми е идвало дори и до $100 си го търся в митницата. Нямало е случаи да не е било така и да си кажа честно - дори че чудя какво чудо трябва да се случи, за да ме пропуснат за суми дори до $50. :)
 
От: Въпрос за поръчки от онлайн магазини

Просто си имал късмет.

4 години? Последната поръчка е 25 часовника на стойност $140 кацна ми на входната врата
 
Re: От: Въпрос за поръчки от онлайн магазини

4 години? Последната поръчка е 25 часовника на стойност $140 кацна ми на входната врата

Дай Боже всекиму такъв късмет. Наистина не съм го имал. ;) Все така да е при теб, бате.
 
От: Въпрос за поръчки от онлайн магазини

Ами пак е относително, някой път може да минеш метър, ама друг път дори при поръчка със стока с занижена стойност пак може да ти я хванат на митница. Аз така последната ми поръчка я хванаха, защото просто решили да прихванат всички пратки от този изпращач. Не знам как и защо, ама явно доста хора са поръчвали от тоя китаец и ходих там, сложиха ми ДДС, че за мито не беше толкова висока стойността. И забележете взеха ми 6лв. пощенска такса, за която ми издадоха някаква хартийка написана с химикал...
 
От: Въпрос за поръчки от онлайн магазини

Според мен има значение от коя областна митница ще мине пратката. Защото за по-големите градове съм забелязал, че контрола е много по-стриктен. Тоест примерно за Пловдив 5 отделни пратки, всяка една по 50$ отидоха всичките на митница, а за някое скатано село в Централна България всички минаха безпроблемно, като теглото на всички пратки и към двата адреса беше еднакъв, че дори за селото обявената стойност беше по 75$.
 
От: Въпрос за поръчки от онлайн магазини

Ахаха така е! В Плевен съм имал пратки със стойност над $200 с USPS и минаваха без проблем, а в София с USPS отива на митницата...
Според мен има значение от коя областна митница ще мине пратката. Защото за по-големите градове съм забелязал, че контрола е много по-стриктен. Тоест примерно за Пловдив 5 отделни пратки, всяка една по 50$ отидоха всичките на митница, а за някое скатано село в Централна България всички минаха безпроблемно, като теглото на всички пратки и към двата адреса беше еднакъв, че дори за селото обявената стойност беше по 75$.
 
От: Въпрос за поръчки от онлайн магазини

Ахаха така е! В Плевен съм имал пратки със стойност над $200 с USPS и минаваха без проблем, а в София с USPS отива на митницата...

И аз това го знам за малките градове и DHL / UPS :)

Оф: ООО градски ... как си ?
 
От: Въпрос за поръчки от онлайн магазини

4 години? Последната поръчка е 25 часовника на стойност $140 кацна ми на входната врата
В София над $15 я спират, това го знам от личен опит, при теб как е - не зная.
 
От: Въпрос за поръчки от онлайн магазини

В София над $15 я спират, това го знам от личен опит, при теб как е - не зная.

Явно разковничето е в малките градове.
 
От: Въпрос за поръчки от онлайн магазини

Я кажете друго кой с какво поръчва.
Според мен това има голямо предимство / ключова роля :)

Всякаква дребна електроника, usb джунджурии, телефони, играчки, часовници, чат пат някой уред домакински, спортни стоки, разни туристически сечива, фенери, електронни цигари.

Конкретно с телефоните поръчвам по 5 - 8 броя и нямам проблем. Като цяло от алито поръчвам там на техните сет или лот някой са по 10 броя други по 20-25 има и по 2-3 броя в сет. Едиснтвентот кеот гледма специфично е дали ес безплатна доставка до наше село :lol: и ако да поръчвам каквот ми трябв аи колкото пожелая
 

Горе