Въпрос за публикациите в blogspot

nortrant

Well-Known Member
здравейте,
как се поставя html код в публикациите без той да се изпълнява?

и още нещо: може ли да се качват темплейти ?
 
От: Въпрос за публикациите в blogspot

още нещо да попитам:

как мога да скъся показвания текст ? в смисъл сега като се влезе в блога се виждат целите статии, аз искам да се виждат само една частъ а другата да е достъпна като се кликне на заглавието й
 
От: Въпрос за публикациите в blogspot

още нещо да попитам:

как мога да скъся показвания текст ? в смисъл сега като се влезе в блога се виждат целите статии, аз искам да се виждат само една частъ а другата да е достъпна като се кликне на заглавието й

като пишеш нова публикация има бутон "Вмъкване на преход към нова страница" изглежда като разкъсано листче и се намира в лентата за форматиране на текста непосредствено над самия текст. В хтмл се означава така <!--more-->

ето картинки

allblogtools.com/imgup/9-2009/blogger-read-more1-L.jpg

allblogtools.com/imgup/9-2009/blogger-read-more2-L.jpg
 
От: Въпрос за публикациите в blogspot

Всичко хубаво, но точно тази иконка дадена на снимките при мен липсва.... защо така?
Може ли да копите кода?
 
От: Въпрос за публикациите в blogspot

Иди в настройки и активирай "НОВ ВИЗУАЛЕН РЕДАКТОР" - нещо такова беше.
 
От: Въпрос за публикациите в blogspot

И при мен я нямаше тази иконка, но направих това което каза AlanFort и се появи!

Имам още нещо да питам

могат ли да се махнат иконките за социалните мрежи и това - Публикувано от - в 12:24 0 коментара
 
От: Въпрос за публикациите в blogspot

иконките за социалните мрежи просто трябва да ги намериш в темплейта и да ги изтриеш

редактиране на хтмл кода и CTRL+F и търсиш съответната социална мрежа. Като я намериш внимателно триеш кода около нея. За всеки случай преди операцията си смъкни копие на темплейта на харда.

за махането на публикувано от ... на ... отиваш пак на дизайн, елементи на страница и избираш blog post. после в секцията Опции за страницата с публикации махаш каквото искаш
 
От: Въпрос за публикациите в blogspot

мерси, но и за социалните мрежи е имало опция за премахване (от админ панела има в предвид)
 

Горе