Въпрос за самоосигуряване на физическо лице.

misho0

Member
Моля за съвет колеги, четох из нета за самоосигуряване но от много термини се обърках и за да не допусна бъдеща грешка ще съм благодарен за съвет.
Физическо лице съм и искам от м. Март да започна да се самоосигурявам като такова, сметнах че около 186 лв. ще е месечната вноска. Въпросът е...До кое число на и на кой месец трябва да внисам вноската примерно за м. Март и какво става ако примерно някой месец пропусна да платя вноската...пак ли от начало започвам.../ нова декларация и всички бумащини там /.
 
Зависи с каква дейност ще се занимаваш, осигуровките ти се определят според това, но дори да си физическо лице има значение дали си писател, художник, земеделец, адвокат, оценител и т.н.
Доколкото знам да забавиш месец два най-много три не е проблем или поне преди не беше.
Така че най-добре си намери познат счетоводител за да те насочи на първо време.
 
Ами не, но можеш само здравните да си плащаш, но пък няма да ти се трупа стаж в този случай.
 
Здравейте,
Осигуровките са А) 181лв. или Б) 204 лв. ако се осигурявате за майчинство и болнични. Зависи точно какъв е Вашия случай.
За осигуровките се подават месечни декларации.
Плащат се до 25-то число на следващия месец
За февруари до 25.03. Ако даден месец не платите навреме дължите лихва.
С) Може и само здравно да се самоосигурявате като безработен по 26 лв. на месец.
Ще Ви напиша на лично съобщение тел.номер и при интерес може да ми се обадите.
Поздрави!
 

Горе