Въпрос за сглобяване на кухня от IKE@

NovaPS

Well-Known Member
Опаа, някой дали е сглобявал кухня от ИКЕ@?

Да започна първо, че всичко още е на "план" и гледам по клипчета и инструкции, кое-как.

Интересува ме след като сложа релсата за долните шкафове, сложа два, три шкафа и монтирам плота, ако по-натам реша да сложа още някой друг шкаф под плота, трябва ли да го демонтирам? Понеже има едно "закачване", при което шкафа леко се накланя и тогава се монтира.

 
Според мен каквото ти е по ръководство това е. Всичко къстам ще избие някъде грешка. От там са сглобявал две легла, мивка и етажерка. Голяма хамалогия, но определено всичко си дойде на място. Само за едното легло се искаше малко повече чалъм. За кухня, според мен това е малко по-висш пилотаж, да не кажа най-високото ниво, което някой може да си причини. :) Но честно казано имам много добри идеи взаимствани от там за стаи, специално за кухните - нищо не ме грабна, но всекиденвните, детските, спалните, там идеи да искаш.
 
Нямаш ли някой съсед хамал / строител / разбирач от всичко :) за една-две ракии и кухнята ще ти сглоби и ще ти я развали и пак ще ти я сглоби...

Аз имах късмета да познавам хора с опит, намери си най-добре на място някой да ти помогне... само знам, че нещата около мивката и миялната са "най-сложни", останалото беше сравнително лесно при мен. Успех!
 
Новоселец съм в Швабия, аз и стени не бях боядисвал до сега, ма ела ма виж кви орнаменти праа с хартиеното тиксо. Няма навити бачкатори за шише шнапс, а цените за тия ремонтни дейности доближават годишната ми заплата у БГ. Затуй сам с помощ от роднина. Ще я побългаряваме, то е ясно ;)
 
Икейските мебели идват с подробни инструкции, всяко кашонче с номерче и ако четеш внимателно и следваш инструкциите няма да имаш грижа. Да не говорим, че и клипчета има в Youtube за тези, на които не им се отдава много четенето. :)
Хубаво е наистина да има някой да ти помага с окачването на шкафовете на стената, но с повечко май*и и сам би се справил.
 
Икейските мебели идват с подробни инструкции, всяко кашонче с номерче и ако четеш внимателно и следваш инструкциите няма да имаш грижа. Да не говорим, че и клипчета има в Youtube за тези, на които не им се отдава много четенето. :)
Хубаво е наистина да има някой да ти помага с окачването на шкафовете на стената, но с повечко май*и и сам би се справил.
И аз мисля, че му е нужен човек. Няма как да се справи сам с окачването на шакфавете. Там иска, не иска повече от един човек са нужни. Викаш хора за по едно и оправяте нещата, които не са за сам човек. Иначе по инструкции ще се справиш без никакви проблеми. ;)
 
Абе мене окачването не ме притеснява, исках да питам дали като сложа плота и си оставя 60 санта празно място, след време да купя още един шкаф и да го сложа и него. Дали требе да махам плота или може с няколко майки и лели да го закача без да махам плота :) На клипчето се вижда леко накланяне към релсичкита и ако има плот нема как да се случи..
 
Абе мене окачването не ме притеснява, исках да питам дали като сложа плота и си оставя 60 санта празно място, след време да купя още един шкаф и да го сложа и него. Дали требе да махам плота или може с няколко майки и лели да го закача без да махам плота На клипчето се вижда леко накланяне към релсичкита и ако има плот нема как да се случи..

Ами карай без лентичките и ще стане, даже само с една майка :)

giphy.gif
 

Горе