Въпрос за сео оптимизация на онлайн магазин!

manqga

Member
Здравейте всички.
Имам онлайн магазин на който бях поръчал сео оптимизаия ,плащах 2 месеца и прекъснах поради финансови причини,бях стигнал до първо място на 2ра страница по ключова дума.След като прекъснах сео-то след около 2-3 дни сайта спадна с 5-6 позиции.Как мога ли да разбера поради каква причина е спаднал с толкова много позиции.В момента в който спрях да плащам за сео започнах сам да добавям сайта си в директории.
Ще съм благодарен ако имате съвети към мен :)
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за сео оптимизация на онлайн магазин!

Човека на който си плащал е свалил линковете към сайта. Защо не се опита да предоговориш месечната такса която си плащал?
 
От: Въпрос за сео оптимизация на онлайн магазин!

Както казах поради финансови причини.Да и аз си мислих че е направил нещо подобно.На ден добавям сайта в около 10 нови директроии,надявам се да си върна старата позиция :(
 
тъкмо ще измериш ефекта от купените линкове като ги няма... което си важна информация...

основно може да платиш за два типа сео при което освен консултацията или одита на сайта ти

се старят да ти билдват линкове които са за постоянно излиза по скъпо отначало даже доста по скъпо ако се прави като хората и се ползват големите медии като канал за билдване на линкове но си седят за постоянно Как се билдват линкове - инфографика

или като плащаш някои да ти купува линкове или си ги купуваш сам второто е с непостоянен ефек като спреш да плащаш или ти накажат тези от които купуваш падаш надолу
 
От: Въпрос за сео оптимизация на онлайн магазин!

Може ли да ми кажете от каде се купуват линкове да им хвърля едно око :)
 
От: Въпрос за сео оптимизация на онлайн магазин!

Има ли разлика ако си купя платен линк ПР-4 на сайта и примерно ако добавя сайта си в някои безплатна директория пак ПР-4.Еднаква ли е тежеста на 2та линка? :)
 
От: Въпрос за сео оптимизация на онлайн магазин!

Има ли разлика ако си купя платен линк ПР-4 на сайта и примерно ако добавя сайта си в някои безплатна директория пак ПР-4.Еднаква ли е тежеста на 2та линка? :)

Има да :) обикновено платения линк ти е от заглавна страница на домейна с актуален ПР4, докато при директориите линк-а ти е в трета глуха на страница обикновено с ПР0 или Н/А омесен с още 50 линка на твои конкуренти.
 
виж какво съм писал тук Как да разбера колко линка трябва да купя за да излезе уеб сайт на първа страница


ужас... къде четеш за сео

сео не е само купени линкове...

най ценни са линковете от страница (не сайт) която се ранква (дори и по назад от топ 50, дори да е пр NA 1,2) за това което искаш да се ранкваш пр е ориентировъчен за линк джуса на сайта от който имаш линк но само толкова... и такъв линк ще те изтреля по напред отколкото да купиш пр 5 в различна ниша ... такава страница няма да ти преле толкова линк джус но не линк джуса е важен а ранкинга ...


рагледай секциата за сео прочети вжаните теми направи SEO Expert Quiz на ранд фишкин виж отговорите свали си WEBCEO и разгледай безплатния курсд към него и доста неща ще ти станат ясни

и после задължително тази тема

Как начинаещ линк билдър да оценява линкове
 

Горе