Въпрос за таблет :)

lili

Member
Колеги, надявам се да не ми се смеете, но не съм наясно с техниките и имам въпрос за спецификациите на един таблет на промоция. Идеята ми е да си взема нещо, което да може да поддържа применно една уърд програма, на коята да работя и да комбинирам нещата с гледането, затова ми е нужно нещо мобилно.

Ето това е линка към таблета.
http://www.emag.bg/tablet-allview-s...-cheren-allview-speed-quad-bf14/pd/DDST5BBBM/

Цената е много приемлива за мен и единственото, което ми трябва е да може да се набира текст на нея, за да правя преводи и статии. Специално таблет до момента не съм ползвала и нямам никаква идея дали става този номер с уърд.
Ще съм много благодарна на споделилите мнение и да ме ориентират как да процедирам в случая или ако има друг модел, който да си закупя за тази цел.
Хубав и усмихнат уикенд на всички!
 
От: Въпрос за таблет :)

Идеяъа ти е осъществима. Ворд фаилове ще се отварят, има достатъчно програми под андроид които отвярят word.
Сам по себе си, таблека които гледаш е зле, гледаи да вземеш нещо поне с 1 gb ram
 
От: Въпрос за таблет :)

Доколкото видях, офертата за таблета вече не е активна. Освен това, след като не си пробвала да пишеш на таблет - опитай. Гарантирам ти, че ще се откажеш. За въвеждане на кратки текстове и данни става, но за писане на дълги текстове е абсурд. На мен поне, ще ми отнеме сигурно 10 пъти повече време. Ако пишеш с 2 пръста, тогава може и да няма разлика :)
 
От: Въпрос за таблет :)

Специално за този таблет, към който си пуснала линк не знам дали виждаш, но пише "Този продукт вече не е част от офертите на eMAG". Ако имаш предвид обаче другите таблети дето са по 129 лв. може. Иначе доколкото съм запознат Microsoft Office Mobile НЕ върви на таблети. Иначе имаш десетки варианти, които можеш да използваш - evernote, simplenote и много други, просто влизаш в google store и пишеш "office" и ти излиза всичко. Предполагам за повечето има начин да си ги конвертнеш в уърд файл, иначе може да се наложи да копираш, което пак не е голям проблем.

П.П.: Писал съм на 7 инчов и е много приятно, за 2-3 дни се свиква и си пишеш бързо и без грешки.

Успех
 
От: Въпрос за таблет :)

Вече има пълнофункционални Windows 8.1 таблети за 200лв , 8 инча, 1GB, четириядрен процесор, с 16GB или 32GB памет,
Не виждам логика да си купиш скопен софтуерно и хардуерно Андроид за същите пари.
 
От: Въпрос за таблет :)

Аз пиша с десетопръстната система, хич не ме бива в писането с два пръста, затова е хубаво да прочета мнение за ползването на таблет.
То докато питам въпроса и намалението свършило, беше пуснат за 80 лв, но щом не върши работа за целта, за която ми трябва, ще търся друг модел. Ще е чудесно, ако мога да си намеря нещо за целта до около 150 лв :), нали все пак идват коледни промоции.
Тъй като основно ползвам уръд, значи няма проблем да се изтегли приложение, което да кондертира файловете от операционната програма на андроид примерно - в уърд.
Благодаря ви за споделените мнения и опит.
 
От: Въпрос за таблет :)

Еха, kruxdoom, то ако има такива, то направо си е едно мини комптърче, ще е супер, ако ме ориентираш в някакъв модел примерно.
 
От: Въпрос за таблет :)

Тъй като основно ползвам уръд, значи няма проблем да се изтегли приложение, което да кондертира файловете от операционната програма на андроид примерно - в уърд.

Повечето алтернативни офис пакети поддържат форматите на MS Office. По коледа и нова година няма начин да не си намериш нещо добро като сделка. Успех
 
От: Въпрос за таблет :)

Еха, kruxdoom, то ако има такива, то направо си е едно мини комптърче, ще е супер, ако ме ориентираш в някакъв модел примерно.
Да абсолютно е и десктоп компютър
Има доста нови бюджетни марки, 8 инча за около 100 евро, но за момента не са навлязли в България. През амазон.де може да се поръчва или от други сайтове. Масово използват един и същ процесор - четириядрен Intel Atom и 16 GB памет.
Odys Wintab 8
Toshiba Encore
Point of View
и др.марки

Dell Venue 8 Pro е по-реномирана марка, обаче е по-скъп, към 140-150 евро но е с малко по-добър процесор и двойна памет 32ГБ, също и с 5МР +2 МР камери, идва с Windows 8.1 и Office пакет лиценз за 1г
промо видео -> https://www.youtube.com/watch?v=dpmvkPDCIkU
 
Таблет и редакция на документи - това е пълен кошмар. Няма да стане....да пипнеш тук, там ОК, да използваш външна клавиатура, пак е ОК, но да работиш доста време само с таблета върху документ. Не става наистина. Бих ти препоръчал един нетбук около 11-13 инча или някой ултрабук за целта. Гаранция, че ще го харесаш повече. Аз глупака се излъгах да си взема таблет и никога повече няма да направя тази грешка. Това, за хора като нас, е пълна загуба на пари. Лично мое мнение, а можех за тези пари да си взема едно 11 инчово ейсърче. Като се сетя и умирам от яд. И за това мнението ми е нон стоп такова. :)
 
От: Въпрос за таблет :)

По принцип е така, таблета е с малък екран и неудобен за работа, а и не е правен да замести компютъра... има друга цел.
По-скоро може да се ползва за лични нужди когато не правиш нищо конкретно и просто ровичкаш в нета. Защото да си само на бюро и на стол хич не е работа, заминава кръст, гъз и други неща. :D
 
От: Въпрос за таблет :)

Аз пиша с десетопръстната система, хич не ме бива в писането с два пръста, затова е хубаво да прочета мнение за ползването на таблет.
То докато питам въпроса и намалението свършило, беше пуснат за 80 лв, но щом не върши работа за целта, за която ми трябва, ще търся друг модел. Ще е чудесно, ако мога да си намеря нещо за целта до около 150 лв :), нали все пак идват коледни промоции.
Тъй като основно ползвам уръд, значи няма проблем да се изтегли приложение, което да кондертира файловете от операционната програма на андроид примерно - в уърд.
Благодаря ви за споделените мнения и опит.
И аз пиша на десетопръстната без да гледам клавиатурата, именно затова ми е неудобно на таблет. Предположих, че и при теб ще е така, щом пишеш. Има хора, които пишат с 1 или 2 пръста и си гледат клавиатурата, затова на тях им е все едно. Но като не можеш да усетиш клавиша, трябва да зяпаш в него и да го нацелваш всеки път.. Бързината се намалява значително, както и възможността за грешка. Освен това, клавиатурата на таблета закрива доста голяма част от работния лист и трябва по-често да се скролва. Като цяло, за дребни неща става, но не и за сериозно писане. Иначе има варианти за отваряне на макрософтските файлове, вчера гледах че дори и libre office има за андроид.
 
От: Въпрос за таблет :)

Абе таблета е просто екран, има външни клавиатури, има лазерни клавиатури, има външни мишки. Аз 30/40 процента, от работата си я върша на таблет, в момента също пиша от него... Не съм правил уорд фаилове, но мисля, че няма да невъзможно, особенно ако си човек в движение, и като седнеш в някое заведение да пиеш кафе, можеш да свършиш една полезна работа...
 
Re: От: Въпрос за таблет :)

Абе таблета е просто екран, има външни клавиатури, има лазерни клавиатури, има външни мишки. Аз 30/40 процента, от работата си я върша на таблет, в момента също пиша от него... Не съм правил уорд фаилове, но мисля, че няма да невъзможно, особенно ако си човек в движение, и като седнеш в някое заведение да пиеш кафе, можеш да свършиш една полезна работа...

Съгласен съм с казаното, но може би автора търси и нещо максимално ефективно. За 20 мин. на таблет ще може да набиеш да речем 2 страници текст, докато на компютър ще е сигурно по 2-3. Таблетите са идеални за социални комуникации, определено, за сериозно редактиране на документи, презентации, файлове, кодове, това е абсурд, поне за мен.
 
От: Re: От: Въпрос за таблет :)

Съгласен съм с казаното, но може би автора търси и нещо максимално ефективно. За 20 мин. на таблет ще може да набиеш да речем 2 страници текст, докато на компютър ще е сигурно по 2-3. Таблетите са идеални за социални комуникации, определено, за сериозно редактиране на документи, презентации, файлове, кодове, това е абсурд, поне за мен.

Става, става, ама е по-скъпо,
например Surface Pro 3 почва от 800 ЕUR , плюс 100 за клавиатура:p
 
Re: От: Re: От: Въпрос за таблет :)

Става, става, ама е по-скъпо,
например Surface Pro 3 почва от 800 ЕUR , плюс 100 за клавиатура:p

Хм и с това си използваш десетте пръста? Леле, аз а тия пари мога да си взема ебаси лаптопа. :) Иначе с изпълнението Yoga на Lenovo гледам, че хората се справят, колко успешно, не знам и не смея да се ангажирам с отговор. :)
 
От: Re: От: Re: От: Въпрос за таблет :)

Хм и с това си използваш десетте пръста? Леле, аз а тия пари мога да си взема ебаси лаптопа. :) Иначе с изпълнението Yoga на Lenovo гледам, че хората се справят, колко успешно, не знам и не смея да се ангажирам с отговор. :)

Абсолютно 10-те пръста ще ползваш на макс:p

https://www.youtube.com/watch?v=1jP4O7rEHQ8&list=UUGS474QoP8SCnSo6hOCaayA
 
Аа, ясно. Сега като го видях, разбрах за какво става дума....като това на Lenovo. ;)

Иначе малко не знам защо точно с това с намерили да го сравнят в този клип, но щом така са решили. :) Но си е яко - това е перфе за такива като нас... :)
 
От: Re: Въпрос за таблет :)

Аа, ясно. Сега като го видях, разбрах за какво става дума....като това на Lenovo. ;)

Иначе малко не знам защо точно с това с намерили да го сравнят в този клип, но щом така са решили. :) Но си е яко - това е перфе за такива като нас... :)

Не Леново новия не ми харесва само едно нещо - че не се отделя клавиатурата а само се огъва наопаки.

А за рекламите отдавна всички се сравняват с Apple - Cortana vs Siri, Surface vs Mac, Samsung vs Iphone и т.н.
 

Горе