Въпрос за функционалност

cvetin

Member
Здравейте, получих запитване за онлайн магазин със следната функционалност:

- Избор на платформа, която да поддържа една база с артикули за различни домейни.
- Ако има такава платформа, то дизайна, платежните методи, методите за доставка да могат да са различни за различните домейни.
-Артикулите и в двата да са идентични като намерението ми е някои от тях да останат само в единия а другите само в другия.


Аз лично владея до някакво задоволително ниво Opencart и Prestashop, Woocommerce, но до сега не ми се е налагала подобна потребност и ако трябва да бъда откровен, не схващам идеята къде е.
Обичам предизвикателствата и борбата с вятърни мелници и за това питам:
Може ли това въобще да се случва и как?
Възможно ли е това да се случи с посочените три платформи и как?
Благодаря.
 
От: Въпрос за функционалност

Опенкарт има опция мултистор.
Аз имам някакъв опит, но така е трудно да се каже дали на 100% ще може да се направи по изискванията на клиента.
От моя опит мога да кажа че:
-дизайна може да бъде различен - използва се функционалността лейоут
-продуктите без съмнение могат да са различни, като има и платен екстеншън за различни цени на един и същи продукт в различните магазини
Доставка и плащане трябва да се уточни и да се търси решение.
За един от магазините, които съм правила например направихме клониран Пейпал модул и за единия магазин се плащаше на един акаунт, а за другите 2 на друг.
Ако решиш да е Опенкарт и можеш да дадеш повече инфо мога да помисля за решение.
 
От: Въпрос за функционалност

С опънкарт ще стане. Драсни ми лично ще ти помогна.
 
От: Въпрос за функционалност

не схващам идеята къде е.
Идеята, според мен, е проста - описваш продукта на едно място само веднъж, а го продаваш на различни места, с различни цени. Пести се доста труд.
 

Горе