Въпрос за цената на един мой сайт

spear

Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Напускам бизнеса с автоаксесоари и реших да продам и сайта, та въпроса ми е колко би струвал.
Данни:
Онлайн магазин, система озкомерс
домейна е на 5 години
посещаемоста сега е около 300 човека на ден, преди кризата бяха 700 на ден
база данни с 1000 клиенти - адрес телефон мейл
база данни с въведени продукти - 1000
платен хостинг и т.н.. всичко си върви
Постоянно присъствие във вид на коментар към продукт + линк по всякакви форуми за автомобили, почти във всяка тема, демек знае се, всеки му има доверие, препоръчва се и ако някой реши да купи, пазари веднага.

В момента прави по 4-5 продажби на ден, преди бяха по 20-30, но щот не му отделям вече нужното внимание, то едно ли е ... Носи в момента печалба по 400-500 лв на месец.
Колко му е цената според вас?
 
От: Въпрос за цената на един мой сайт

Само заради приходите, сайтът ти би струвал между 4000-5000 лв. За една година ще се избият разходите и ще започне да се печели. Лично мен ме съмнява някой да ти даде толкова. Може би около за 3000 лв. трябва да се намери купувач.
Все пак покажи сайта, за да можем да сме по-обективни.
 
Над 5000 лв. струва тоя сайт. Обаче, зависи дали ще намериш купувач за толкова. Ако не успееш - ще трябва да сваляш цената или просто да не го продаваш.
 
От: Въпрос за цената на един мой сайт

Аз имам купувач за твоя сайт пиши ми тук или в скайп.
 
От: Въпрос за цената на един мой сайт

Прати ми името на сайта на лично да го погледна, че имам интерес!!!
 
От: Въпрос за цената на един мой сайт

Благодаря за коментарите!
Сайта е bgtuning.com
Все още не съм го предложил на конкуренцията, хората от същия бизнес. Мисля че те ще са най-заинтересовани. След като им видя предложенията ще го обявя и тук вече с цена.
 
От: Въпрос за цената на един мой сайт

Пич, така лъжеш само себе си - този сайт не прави 300 посещения, не прави 4-5 продажби и незнам дали има 100- клиента !
Що за шльокава уйдурма пусна па ти ???
Проста Математика 365 дни х 4-5 продажби --- " преди бяха по 20-30 " само за една година се сети колко клиента са ! - май не прави хиляда или калкулатора ми се подмокри ? А тва х 5 години ?????????
И кво като напуснеш бизнеса , кво ти пречи да държиш кокошката със златни яйца - ?????? като си в бизнеса и наясно - кво ти пречи да отскачаш до търговците на едро един път в седмицата за един час и да пишеш товарителници още един час ?
Нема как ако нещо те е хранило пет години да му търсиш 3-5к при цена от твои параметри 50к!
Честно ако е така както го пишеш - с 4-5 поръчки на ден утре в 9.00 те чакам пред вас с парите и кихам 5 бона без да се замислям !
Очаквам на лично скрийншот на последните 120-150 поръчки за последните 30 дни !
 
От: Въпрос за цената на един мой сайт

"Пич" що пък трябва да те убеждавам в нещо и що си мислиш че ще го дам за 5 бона ;)?
Не гледай посещаемоста в отпускарските месеци, Юли и Август всички бизнеси куцат яко някои дори и наемите не могат да си платят. Явно си далеч от реалния бизнес.
Ти въобще някога бил ли си истински търговец с реална стока, пътувал ли си за стока и прочие ;)? И без да ми отговаряш като ти чета коментара знам че и хал хабер си нямаш от реална търговия. Ей такива коментари винаги са ме е ядосвали, през всичките тези 20 години в търговията, че няма нищо по лесно "един път в седмицата да прескочиш за 1 час за стока" и след това пей сърце :))). Щом си мислиш че е така, пробвай както хилядите други които пробваха и сега стържат гипс картон по Европата с една единствена цел, да си върнат заемите тука.
Занимавам се с 1001 неща и времето ми е супер ценно и високо платено и преценям че за времето което отделям за този бизнес мога да изкарам 5 пъти повече пари. Ако не те устройва това обяснение просто не ме чети.
И ще дам скрийншот само при реална среща след като имаме договорена сума, но засега е рано. В момента съм на етап оформяне на цена в главата ми, ....
 
От: Въпрос за цената на един мой сайт

в етап на непознаване на математиката си ! остави посещенията и отпускарите, нищо че е септември и онлайн магазините нямат наеми ! и ти си прав - нищо не разбирам от търговия - ти , обаче си лауреат !
ПС кажи само как става тая работа 365 х 4-5(20-30) х 5 = 1000
и 30 х 4-5 (20-30) = 400 лв печалба - демек по 3,60 лв на продукт
еееееее верно, че не разбирам от търговия
 
От: От: Въпрос за цената на един мой сайт

"Пич" що пък трябва да те убеждавам в нещо и що си мислиш че ще го дам за 5 бона ;)?
Не гледай посещаемоста в отпускарските месеци, Юли и Август всички бизнеси куцат яко някои дори и наемите не могат да си платят. Явно си далеч от реалния бизнес.
Ти въобще някога бил ли си истински търговец с реална стока, пътувал ли си за стока и прочие ;)? И без да ми отговаряш като ти чета коментара знам че и хал хабер си нямаш от реална търговия. Ей такива коментари винаги са ме е ядосвали, през всичките тези 20 години в търговията, че няма нищо по лесно "един път в седмицата да прескочиш за 1 час за стока" и след това пей сърце :))). Щом си мислиш че е така, пробвай както хилядите други които пробваха и сега стържат гипс картон по Европата с една единствена цел, да си върнат заемите тука.
Занимавам се с 1001 неща и времето ми е супер ценно и високо платено и преценям че за времето което отделям за този бизнес мога да изкарам 5 пъти повече пари. Ако не те устройва това обяснение просто не ме чети.
И ще дам скрийншот само при реална среща след като имаме договорена сума, но засега е рано. В момента съм на етап оформяне на цена в главата ми, ....

Ти май не си търговец, така като ти чета коментарите....Трябва да го убеждаваш - да, нали той е потенциален купувач. Такива коментари може и да те ядосват, но не би трябвало да реагираш така ако наистина си търговец. Не знам колегата дали е пътувал за стока, но аз до преди 1 година пътувах доста и не е като да следващ в Кембридж....само е уморително. Да не говорим, че търговците от вашия бизнес си прехвърляте частите с куриери, автобуси и т.н. И бизнесмените, които имат някакъв бизнес и им е печеливш, особено в това време не го продават, а назначават някой, който да го работи, а те си вършат по доходните работи. Тук има много интелигентни хора с търговски нюх...не ги подценявай и не мисли, че няма да те проучат от всякъде преди да ти дадат и 1000 лв. и за това админите позволяват и траят афтопиците и споровете в тази тема - за да излезе истината. Истината за мен и не само като гледам е, че ти братко ни вземаш за мезе. Не се обиждай, нищо лично, просто мнение. Средно месечно на bgcounter са ти 5,226, което си е по 174 средно дневно - къде са 300 или 700? Сега са отпускарските месеци, а после идват зимните и хората се втурват да тунинговат предполагам.....Успех.
 
От: От: Въпрос за цената на един мой сайт

Не съм бил в Кембридж, но съм сигурен че и там ще е трудно, поне за тези които искат да са най-добрите. А в реалната търговия най-незабележимото е физическата умора и никой търговец не и обръща внимания. Трудното е стреса свързан с митници, данъчни, конкуренция и мутри, крадци и т.н... Това е един 24 часов екшън и ако не го играеш правилно изхвърчаш много скоро. Поемаш задължения към производителя, подписваш договори за бъдещи обороти, ако не ги изпълниш минаваш на по-ниска отстъпка или ти отнемат представителството за даден град, държава и т.н... Борбата е всекидневна, знаеш че всичко зависи 100% от теб а не от шефа и както знаете 1 от 1000 в тази професия продължава, повечето падат от 3 до 5 години макс.
И има ред други неща на които тук не им е мястото да ги коментирам.
Тука си говорим за този сайт.
Аз пак повтарям, на сайта в последно време не му се обръща достатъчно внимание и това също е фактор за падналата посещаемост. Погледни 2009, 2009...
И ти си втория който ме обвинява в лъжа.
Момчета ако исках да ви излъжа най-напред щях да изтрия каунтера. Нямаше и сайта така открито тук да публикувам.
Съвсем открито ви показах всичко и просто поисках оценка, нищо повече.
Явно ви харесва, защото гарантирано ще носи някакъв доход, не всеки може да си го позволи, но това не означава че трябва да бъде оплют с цел да ми се промени мнението че струва пари.

п.с. Относно:
"Ти май не си търговец, така като ти чета коментарите....Трябва да го убеждаваш"
Точно този човек никога няма да купи този сайт. С годините съм си създал система да преценям клиента само след няколко думи от него, ако е на живо дори ми е достатъчен поглед да преценя дали е клиент или просто си гледа наоколо :)
 
От: Въпрос за цената на един мой сайт

Не го вземай навътре, не съм искал ни най малко да те обидя или да те изкарам лъжец. Просто казах, че май ни вземаш за мезе, в смисъл пренебрежително и повърхностно И защо бързаш да се нервиш на един заедлив пост? :). Повярвай не знаеш от къде може да излезе заека...не пренебрегвай никого в този форум :)
 
От: Въпрос за цената на един мой сайт

#spear, внимавай!!! тук са само предприемачи- разбирачи + магистри по математика .... на кучешката математика. ти тая математика не я разбираш. затова като ти кажат, че сайтето ти не струва си правиш пас. то който трябва ще си те контактне
но съм малко разочарован..... професора още не си е казал тежката дума, да не е болен?!
 
От: Въпрос за цената на един мой сайт

Хаха :)
Има една приказка "търговец, полицай и курва се раждат" демек това не се учи, трябва да е в кръвта ти. В случая предприемач = търговец. Не взимам никой за мезе. На сергията е един сайт. Каквото и да ви говори продавача истинския предприемач сам трябва да прецени стоката и риска и да вземе решение. По-бързия печели или губи. По-бавния губи винаги. Рискът е нашата страст и начин на живот :)
По-предприемчите вече ми писаха на лични с реални предложения. За мен това са истинските предприемачи, готови веднага да грабнат сделката, рискувайки. Другите чакат коментарите на истинските за да направят по-правилна преценка, но обикновенно такива губят.
Еееех психология :), обичам я тая професия и смело мога да кажа че не съм работил и един ден в живота си, всичко е било игра, .... и то каква игра :))
 
От: Въпрос за цената на един мой сайт

Предварително казвам че няма да купувам .....
Искам да попитам , защо след края на интрото (интрото лично на мене не ми хареса изобщо и не се връзва изобщо към online магазин ама си е лично мое мнение де ..) не те прехвърля към сайта , а трябва да цъкнеш на "прескочи интро" ?
 
От: Въпрос за цената на един мой сайт

хммм, ами щото си първия който го е изгледал докрая май май :))
Досега никой не ми е писал за това което означава че никой не го е изгледал докрая, защото на никой не се е харесало и никой не е забелязал липсата на авт. прехвърляне.
А е от преди 5 години ... :). Може да се оправи де, благодаря за забележката.
 
От: Въпрос за цената на един мой сайт

абе аз пак да питам с "кучешката ми математика" - как така за пет години с 4-5 поръчки на ден и с 20-30 преди това потребителите са 1000 ?
кой "там дето де.бнеше" може ли да ми го обясни ?
Щото аз пак заявявам, ако имаш 4-5 поръчки на ден и го продаваш за 5к го купувам !
20-30 пък са поръчките на ГЕТ.бг, така че давай цена за тая златна мина !
 
От: Въпрос за цената на един мой сайт

верно ли 20-30 имат гетбг?
 
От: Въпрос за цената на един мой сайт

абе аз пак да питам с "кучешката ми математика" - как така за пет години с 4-5 поръчки на ден и с 20-30 преди това потребителите са 1000 ?
кой "там дето де.бнеше" може ли да ми го обясни ?
Щото аз пак заявявам, ако имаш 4-5 поръчки на ден и го продаваш за 5к го купувам !
20-30 пък са поръчките на ГЕТ.бг, така че давай цена за тая златна мина !

Защо 1 клиент трябва да има само 1 поръчка?
Ето ти пример, макар че ти бях обещал че няма да направя скрийншот, как един клиент може да има 17 поръчки:

fm1cU.jpg


А за гет.бг съм повече от убеден че имат над 200 поръчки на ден, стига да са им актуални все още цените де.
 

Горе