Въпрос за (fake) Page Rank

nikolaicho

Active Member
Ясно е, че проверяваме за фейк ПР с info: domain.com в G, но въпросът ми е дали няма накакъв нов начин да се измами такъв тип проверка, защото напоследък виждам домейни с по няколко линка или без такива (според ahrefs), които са ПР четворки и петици и е супер съмнително да имат такъв PR. Страниците, от които идват линковете в общия случай нямат PR, съответно няма от къде да се прелее този ПР. При търсене в гугъл с кавички на въпросните домейни, излизат повече резултати, отколкото показва ахрефс, но 99% от тях са от stats сайтове.

Някой да има наблюдения по този въпрос?
 
От: Въпрос за (fake) Page Rank

Ето нагледен пример с PR4:

Код:
http://www.insure4fla.com

Според ахрефс: 0 линка (цък)

Според гугъл: ~50 линка - всичките безмислени (цък)
 
От: Въпрос за (fake) Page Rank

Замислих се, че тези домейни може да са били редиректнати, за да откраднат PR, след което да е махнат редиректа с цел бърза продажба, докато мине следващият ъпдейт и съответно PR-a се занули. Обаче, преди последния PR ъпдейт купих един домейн от GD closeouts - PR4. Докато траеше процедурата по прехвърлянето, точно тогава мина и PR ъпдейтът, a домейнът си запази PR4. А линковете към него бяха ~40 повечето от които бяха пак от stats сайтове и само няколко линка (intext) от статии, които също нямаха и продължават да нямат PR :?:
 
От: Въпрос за (fake) Page Rank

Аз съм със сео кукър и ми дава че сайта е PR n/a
 
От: Въпрос за (fake) Page Rank

Дава ти, защото пренасочва към /?nr=2, индексът е четворка.
 

Горе