Въпрос за footer линк

headshott2

Member
Здравейте, имам сайт и се оказа, че се познавам със собственика на една доста голяма медия съответно безвъзмездно ми сложиха линк във фуутъра.
За 3 медеца в Google search console от този домейн съм получил 500к беклинка.
Това проблем ли е за сео? Да го махам ли според вас?
Допитах се до няколко СЕО и нямат конкретен отговор, общо взето всички са 50/50
Благодаря!
 
Аз на нов домейн около месец с 3к беклинка имам spam score 50% и мисля, че е заради линковете, защото няма от какво друго да е

Провери си spam score процента
 
хората си плащат за такива линкове и викаш голяма медиа остай 1 милион да са.. бате ако не искаш може да сложиш моя сайт.. аххаха
 
хората си плащат за такива линкове и викаш голяма медиа остай 1 милион да са.. бате ако не искаш може да сложиш моя сайт.. аххаха
Това да го приема като позитивен отговор ли? Т.е. да го оставя?
 
Съди по това дали позициите в търсачката са се подобрили след поставянето на линка. Няма значение ,че са 500к линка. Ако си дръпнал напред, да стои.
 
Съди по това дали позициите в търсачката са се подобрили след поставянето на линка. Няма значение ,че са 500к линка. Ако си дръпнал напред, да стои.
никаква разлика, нито позитив нито негатив
 
Аз на нов домейн около месец с 3к беклинка имам spam score 50% и мисля, че е заради линковете, защото няма от какво друго да е

Провери си spam score процента
Ех, ама с този спам скор... :)
Това е метрика на MOZ и няма нищо, ама нищо общо с Google. Има много сайтове с чист беклинк профил, на които им изкрава висок спам скор и такива, които използват възможно най-blackhat техники и им стои на 1%. Това е абсолютно безполезна метрика и няма никакво значение за SEO.

По темата - ако сайтът е наистина силен и авторитетен, а не някой спамерски фейсбук новинарски сайт със заглавия "шок" "боНба" и дублирано съдържание значи не виждам някакъв проблем. Друг е въпросът каква е SEO стойността на линк, който няма особена връзка с твоята тематика. Добавянето на беклинкове във футъра не носи чак такава тежест по принцип.
 
Малко странно изглежда линк профила по този начин, но то кой ли SEO експерт не го прави. На сложи линк във футъра на авторитетен информационен сайт на свои клиент. Виждал съм го и се прави. Но преди това направил така, че да е създал някакъв микс, преди това да е първото му действие.
 
Здравейте, имам сайт и се оказа, че се познавам със собственика на една доста голяма медия съответно безвъзмездно ми сложиха линк във фуутъра.
За 3 медеца в Google search console от този домейн съм получил 500к беклинка.
Това проблем ли е за сео? Да го махам ли според вас?
Допитах се до няколко СЕО и нямат конкретен отговор, общо взето всички са 50/50
Благодаря!
На каква темата е сайта Ви? Ако е за услуги или продажба на продукти, имаме възможност да създадем за 2/4 дни милиони директни линкове и то не само към едно URL и от един сайт! Имате възможност за избор на линкове от бизнес нишата на мрежите ни от Ваша страна. Всички линкове са локлани, т.е. от над 6 000 населени места и квартали в България. Сайта получил нашите линкове започва да се показва в резултатите на Google и при локални търсения без никакво ПЪРВОНАЧАЛНО SEO след около 2 седмици от създаването на линковете. НО - ако се премахнат - Лошо! Има и друг безопасен способ, но не толкова ефикасен - повече е за бранд маркетинг. При интерес пиши. Поздрави.
 
Виж Нова телевизия какво направиха с новия им сайт dogs and cats , 6-7 техни авторитетни сайта с линк в футера за 3 месеца го изкараха на челни позиции ... Друг е въпроса, че при мен с линк в футера веднага ми светва платен линк и се почва едно - ту го има, ту го няма, тоз гоогле...
Дръж си линка и си свиркай.. , ако сте толкова гъсти да ти сложат и RSS на 2-3 страници, близки до твоето съдържание и ще видиш промяната ;)
 

Горе