Въпрос за footer линк

headshott2

Member
Здравейте, имам сайт и се оказа, че се познавам със собственика на една доста голяма медия съответно безвъзмездно ми сложиха линк във фуутъра.
За 3 медеца в Google search console от този домейн съм получил 500к беклинка.
Това проблем ли е за сео? Да го махам ли според вас?
Допитах се до няколко СЕО и нямат конкретен отговор, общо взето всички са 50/50
Благодаря!

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
хората си плащат за такива линкове и викаш голяма медиа остай 1 милион да са.. бате ако не искаш може да сложиш моя сайт.. аххаха

headshott2

Member
хората си плащат за такива линкове и викаш голяма медиа остай 1 милион да са.. бате ако не искаш може да сложиш моя сайт.. аххаха
Това да го приема като позитивен отговор ли? Т.е. да го оставя?

TheEntrepreneur

Active Member
Съди по това дали позициите в търсачката са се подобрили след поставянето на линка. Няма значение ,че са 500к линка. Ако си дръпнал напред, да стои.

headshott2

Member
Съди по това дали позициите в търсачката са се подобрили след поставянето на линка. Няма значение ,че са 500к линка. Ако си дръпнал напред, да стои.
никаква разлика, нито позитив нито негатив

cross

Well-Known Member
Аз на нов домейн около месец с 3к беклинка имам spam score 50% и мисля, че е заради линковете, защото няма от какво друго да е

Провери си spam score процента
Ех, ама с този спам скор... :)
Това е метрика на MOZ и няма нищо, ама нищо общо с Google. Има много сайтове с чист беклинк профил, на които им изкрава висок спам скор и такива, които използват възможно най-blackhat техники и им стои на 1%. Това е абсолютно безполезна метрика и няма никакво значение за SEO.

По темата - ако сайтът е наистина силен и авторитетен, а не някой спамерски фейсбук новинарски сайт със заглавия "шок" "боНба" и дублирано съдържание значи не виждам някакъв проблем. Друг е въпросът каква е SEO стойността на линк, който няма особена връзка с твоята тематика. Добавянето на беклинкове във футъра не носи чак такава тежест по принцип.

Blinky

Owner
Малко странно изглежда линк профила по този начин, но то кой ли SEO експерт не го прави. На сложи линк във футъра на авторитетен информационен сайт на свои клиент. Виждал съм го и се прави. Но преди това направил така, че да е създал някакъв микс, преди това да е първото му действие.

Горе