Въпрос за Google+ кръговете

mvmrik

Well-Known Member
Четох за тези кръгове, но нещо не ми стана много ясно. Значи ако споделя обществено, публикацията се вижда от всички, дори да ги нямам в кръговете си, например ако някой ме е добавил мен, а аз него не съм - той ще види публикацията, нали.

Другото което се чудя е, ако искам да го пусна обществено, но даден кръг да не го виждат, може ли да стане или няма начин?

Интересувам се, защото доколкото разбрах, има лимит от 5000 човека за кръговете. Така се получава, че не мога да пускам публикация към повече от 5000 човека, освен ако не я пусна обществена. Защото например мен може да са ме добавили 10000, а аз ако си пусна към кръговете, ще пусна само към половината. Ако пък пусна обществена публикация, тогава ще я виждат всички, а аз може да не искам.

Да речем че са ме добавили 10 000 потребителя и искам да го видят всички, без кръга ми "Приятели". Може ли да се направи това нещо или няма как?
 
От: Въпрос за Google+ кръговете

Можеш да добавяш много кръгове, а може и хората от кръговете на твоите кръгове :)
 
От: Въпрос за Google+ кръговете

Можеш да добавяш много кръгове, а може и хората от кръговете на твоите кръгове :)

Това не схващам какво общо има с въпросите ми?
 
От: Въпрос за Google+ кръговете

Явно не ме разбрахте, ще опитам да го кажа по ясно.

Може ли да публикувам към абсолютно всички, които са ме добавили в кръговете си, дори и към тези които аз не съм добавил, като същевременно блокирам даден кръг да не вижда публикацията ми?
 
От: Въпрос за Google+ кръговете

Блокиране не, но изключване на даден кръг може. Виж в настройките на персоналния си акаунт и махни отметка на кръга до който не искаш да достига инфо.
В бизнес страниците директно когато публикуваш в прозореца излизат кръговете отдолу и можеш да избереш до кой кръг да изпратиш известие, че си публикувал.

Пробвай. В настройките е цялата работа. Ръчкай го това дърво...
 
От: Въпрос за Google+ кръговете

Ясно че може да включвам кръгове и да изключвам, но не за това питах. Както казах ограничението е 5000 потребители общо във всички кръгове. Мен например може 10 000 да са ме добавили и искам всичките да видят публикацията, а това става само ако я пусна Обществена. Да но като е обществена май няма как да спра да излиза в даден кръг.
 
От: Въпрос за Google+ кръговете

Публикацията излиза в потока на хората, които са те добавили в техните кръгове. Те виждат какво публикуваш (евентуално)
Обществено означава до всички, които са те включили в някой от кръговете си.
 
Всичко, което публикуваш се вижда в кръговете, които имаш. Ако една страница има определени кръгове, това си е едно, но ако ти имаш - това е друго и шерването на нещо се отнася само за кръга, към който принадлежи профила и това, което си шернал на него. Примерно аз имам профил имам и страници (корпоративни), ако шерна нещо на моя профил, ще го видят всичко в кръга ми, но ако шерна от името на някоя страница, то информацията ще достигне само до определените хора/компании, които са в кръга на страницата. ;) За това като правя нещо от името на някоя страница давам шер от името на личния си акаунт също. Но искам да предупредя тук, когато правите шер, изключвайте мейл листа си, много хора, на които имате мейлите им от кореспонденция или по други поводи не искат да ви следят в Google +. Знам го от опит. Просто го научих преди няколко месеца.

Всичко може да се прави, но реално се стига до там до където ви се простират кръговете, както и мейлите в акаунта ви. Но не правете изпълнения. В момента един така ми праща нежелана поща, защото това прави сайта, не те пита. :) Просто го прави, защото са те инклуднали в табовете долу под шера. :)
 
От: Въпрос за Google+ кръговете

Аз постоянно получавам на профила си спам под формата на споделяне от един и същ човек всеки ден, което вече ме дразни. Затова, когато отбележа публикация с Google+ се чудя дали да избирам бутона за споделяне. Ако не го избера, дали се вижда от хората в кръговете ми, а ако избера споделне, дали пък не би било дразнещо?! Вие как постъпвате?
 
Re: От: Въпрос за Google+ кръговете

Аз постоянно получавам на профила си спам под формата на споделяне от един и същ човек всеки ден, което вече ме дразни. Затова, когато отбележа публикация с Google+ се чудя дали да избирам бутона за споделяне. Ако не го избера, дали се вижда от хората в кръговете ми, а ако избера споделне, дали пък не би било дразнещо?! Вие как постъпвате?
Мда, в мейлига си на някой с профил там. И аз получавам и чакам момента, в който ще ми писне и ще го делна от кръга ми. :) За това искам да предложа на тези, които адват като таг (защото излиза като таб при шерването на новини), да изключат мейл контактите си. За тяхно добро е. Знам го не от опит, но и от обикновени потребители, които са приятели и ме питат нервно защо получава на служебните си пощи такива неща от някой? Аз им обясних и те се свързаха с човека, защото и да ходи в спама пак не е оферта - пълни си спама.

В "споделяне" има "публик", "контакти" и др. неща, от там може да се изключат. ;)
 
Re: От: Въпрос за Google+ кръговете

Аз постоянно получавам на профила си спам под формата на споделяне от един и същ човек всеки ден, което вече ме дразни. Затова, когато отбележа публикация с Google+ се чудя дали да избирам бутона за споделяне. Ако не го избера, дали се вижда от хората в кръговете ми, а ако избера споделне, дали пък не би било дразнещо?! Вие как постъпвате?
Мда, в мейлига си на някой с профил там. И аз получавам и чакам момента, в който ще ми писне и ще го делна от кръга ми. :) За това искам да предложа на тези, които адват като таг (защото излиза като таб при шерването на новини), да изключат мейл контактите си. За тяхно добро е. Знам го не от опит, но и от обикновени потребители, които са приятели и ме питат нервно защо получава на служебните си пощи такива неща от някой? Аз им обясних и те се свързаха с човека, защото и да ходи в спама пак не е оферта - пълни си спама.

В "споделяне" има "публик", "контакти" и др. неща, от там може да се изключат. ;)
 
От: Въпрос за Google+ кръговете

Багодаря ти за отговора! Настина май единствения начин ще е да го отпиша от кръга ми. Ще обърна внимание и на останалите подробности, за които пишеш, защото не ми се иска да се окажа и аз в подобна ситуация.
 
От: Въпрос за Google+ кръговете

Аз си направих още един профил и от него споделям :)
 
Re: От: Въпрос за Google+ кръговете

Аз си направих още един профил и от него споделям :)
Да, и това е вариант. Той иска - прави си различни и работни профили. Аз лично имам един такъв, но за да точа линк джус, колкото може де. Не, че нещо друго, но без спам, защото си е грубо. :)
 

Горе