Въпрос за GSM ОПЕРАТОРИТЕ!!!

ram4o

New Member
Здравейте!

Как да разбера чий са тези номера - 359891983 и 359891961.
В последната ми фактура имам 2 таксувания към тези номера на стойност: (359891983 - УДС - 5,00лв) (359891961 - УДС - 4,00лв)
Нямам никаква идея от кого и как мога да разбера защо?
Абонат на Глобул съм. два пъти сам се обадил на 123 и ми казват, че съм изпратил смс към тия номера..
Къде отиват парите ми и ако аз правя нещо да взема да спра.

Надявам се някой да успее да ми отговори тук. Мерси предварително!..



 
От: Въпрос за GSM ОПЕРАТОРИТЕ!!!

Това са гласови услуги с добавена стойност. СМС за зелена/синя зона и т.н
 
От: Въпрос за GSM ОПЕРАТОРИТЕ!!!

Това са гласови услуги с добавена стойност. СМС за зелена/синя зона и т.н

От Кърджали съм тука никъде няма такива зони и никъде не съм изпратил смс..
 
От: Въпрос за GSM ОПЕРАТОРИТЕ!!!

Означава, че са изпратени смс с добавена стойност, като това биха могли да бъдат, за игри, за онлайн услуги в интернет и т.н
5х20% е 6 лв. с ДДС и 4х20% е 4,80 лв. с ДДС
 
От: Въпрос за GSM ОПЕРАТОРИТЕ!!!

Лично аз нищо не съм изпратил.. Единия смс е на 19.01.2013 в 22:48:22 часа.. по това време сигурно съм спал..

Да нямам някаква програма дето сама да си изпрати нещо?? имам Samsung Galaxy Nexus I9250..

Ето и една снимка от фактурата..
globu.jpg
 
От: Въпрос за GSM ОПЕРАТОРИТЕ!!!

Пускаш заявление към оператора за Преразглеждане на извлеченията по фактура номер...
Много хора пускат жалба, която се прави за друга цел. След като бъде разгледана молбата, ще те уведомят, номерата по какъв начин са използвани, чрез обаждане или чрез смс, както и в коя държава се намират. Но има голяма вероятност, да сте направили иницииране на този номер и да не си спомняте. Факти около това, че някой не използвал телефона си цял месец и има фактура 100 лв. може да се дадат много.
 
От: Въпрос за GSM ОПЕРАТОРИТЕ!!!

Лично аз нищо не съм изпратил.. Единия смс е на 19.01.2013 в 22:48:22 часа.. по това време сигурно съм спал..

Да нямам някаква програма дето сама да си изпрати нещо?? имам Samsung Galaxy Nexus I9250..

Ето и една снимка от фактурата..
Виж файлът 5601

може да се замислиш върху темата : Най-добрата антивирусна за мобилни устройства и да направиш някакъв избор и да споделиш дали всичко е Ок..
 
От: Въпрос за GSM ОПЕРАТОРИТЕ!!!

в момента използвам AVG и ми показва, че всичко е ок..
 
От: Въпрос за GSM ОПЕРАТОРИТЕ!!!

Приятелю, чел съм подобни проблеми. Ако телефона ти е от новите трябва да имаш разни нотификации и/или за download на разни неща ( например браузър и прочие ). Номера се ползва за микроразплащане и не е нужно да си го пращал ръчно ;)
На практика може да получиш СМС и да те таксуват за това ;)

Прочети малко в интернет. Доста хора са имали такъв проблем.
 
Последно редактирано:

Горе