Въпрос за SEO плъгин

Cromwell

Member
Купих си на промоция за Черния Петък хостинг за 1 година и реших да си направя тестово личен блог. Викам си, ако нещата потръгнат откъм трафик, тоест да не си го чета само аз, то бих го платил и за друга година. Обаче веднага след инсталирането на Wordpress дойде въпросът за SEO. В самият Wordpress в "Настройки за четене" има отметка "Видимост на сайта за търсещи машини" и е избрано "Не позволявайте на търсачките да индексират този сайт". Един вид това да го разбирам ли, като търсачките сами ще индексират сайта, без да е нужен SEO плъгин. Имам иначе друг сайт, където използвам Yoast SEO, но едвам няколко статии светят в зелено, а другите са в червено. Спраямо това светене в червено нужен ли е въобще Yoast SEO. Питам, понеже не съм наясно с тези неща. Един познат ми каза да карам без SEO плъгин, защото търсачката на Гугъл била вече доста интелигентнта и сама си индексирала това, което било качествено съдържание за нея. Друг пък познат ме съветва да инсталирам SEO плъгина Rank Math, който бил по-лесен от Yoast SEO и по-добър. А вашето мнение по-този въпрос. За личен блог нужен ли е въобще такъв плъгин. И един друг въпрос: Трябва ли да свързвам сайта с Google Search Console и Google Analytics? Благодаря предварително!
 
Доста има да четеш.
Отметката указва дали искаш сайта ти да се индексира или не, ако си готов и вече искаш да се появява в търсачките я изключи.
 
Плъгина е удобен, понеже лесно може да променяш тайтъли на разни категории / архиви / етикети и т.н.. и има полезни неща. Относно зелено /червено - това са съвети за структура и не само на статии, не е задължително да ги спазваш, дори на кирилица са малко кофти - ползвай ги доколкото да имаш някаква представа за структурата.

"Трябва ли да свързвам сайта с Google Search Console и Google Analytics?" - ами да, защо не? Конзолата дава насоки и статистика как се развиваш в сърча.
 
Доста има да четеш.
Отметката указва дали искаш сайта ти да се индексира или не, ако си готов и вече искаш да се появява в търсачките я изключ

Плъгина е удобен, понеже лесно може да променяш тайтъли на разни категории / архиви / етикети и т.н.. и има полезни неща. Относно зелено /червено - това са съвети за структура и не само на статии, не е задължително да ги спазваш, дори на кирилица са малко кофти - ползвай ги доколкото да имаш някаква представа за структурата.

"Трябва ли да свързвам сайта с Google Search Console и Google Analytics?" - ами да, защо не? Конзолата дава насоки и статистика как се развиваш в сърча.
Благодаря за отговора! А някаква идея имаш ли Yoast SEO или Rank Math?
 
Няма смисъл от SEO плъгин, освен ако темата не е някаква смотана.

Yoast е доста тежък.
 

Горе