Въпрос за WP Rocket и имам ли нужда от него

bestlap

Member
От скоро обмислям инвестирането в WP Rocket , но не съм сигурен за моят сайт който е от снимки и текст дали бих имал полза от него. Знам че оптимизира работата на JS CSS и също така помага на lazy load и сигурно още куп други работи. Също другото ми притеснение е дали след изтичането на периода от 1 година дали няма да се деактивира и сайта ми да се върне по старому с представянето си. Сайта ми е > st-wedding.com ще се радвам на съвети дали е добре да го купя или да опитам с отделни безплатни плъгини да направя сайта ми по "лек" за зареждане и по приветлив за търсачките :)
 
Няма универсален отговор на тоя тип въпроси.
Може сайтът ти да нужда от ракетата или да може да се постигне достатъчно с фрий плъгини.
А може и дотолкова да е натоварен че да няма магическо решение тип "инсталираш плъгин и готово" (повечето сайтове в днешно време).

ПП: Нитропак е глупава инвестиция.
 
Няма универсален отговор на тоя тип въпроси.
Може сайтът ти да нужда от ракетата или да може да се постигне достатъчно с фрий плъгини.
А може и дотолкова да е натоварен че да няма магическо решение тип "инсталираш плъгин и готово" (повечето сайтове в днешно време).

ПП: Нитропак е глупава инвестиция.
По какъв начин мога да проверя сайта ми дали пада в графата мега натоварен ?
 
lazy load се подържа вече стандартно от новата версия на WP, a WP Rocket е най-добрият кеширащ плъгин, особенно за ботове. По неволя пробвах почти всички. За статични wp като твоя ползвам безплатния wp optimize и също върши перфектна работа.
 
Според тая картинка кеширането не работи.
 
Здравейте.

Може да се оптимизира с WP Rocket, но може и с безплатни плъгини като Autoptimize и WP Fastest Cache. Най-важното за вашият сайт е да има Lazy Loading и изображенията да са оптимизирани за да са с по-малък размер. Вие имате Lazy Loading като гледам, а размера на изображенията може и още да се подобри, най-малкото като се мине на webp формат, за което има отделни плъгини. Също не мислете че сайта ви няма CSS и JS, защото има, така че и там ще има полза. Препоръчвам да махнете recaptcha, защото ви бави доста.

WP Rocket няма да спре да работи като изтече, но няма да имате обновления. Така в бъдеще ако не е съвместим с нова версия на WordPress, може да стане проблем като не го обновявате. Но не очаквайте че WP Rocket ще е нещо много по-различно от безплатните плъгини за кеширане.

Поздрави.
 
WP Rocket прави разни неща, които няма как да станат без плащане и/или много (скъп) ръчен труд.

От друга страна, за някои сайтове съм постигал малко по-добри резултати с други плъгини. Няма общо правило.
 
  • Like
Реакции: Sky
Здравейте.

Може да се оптимизира с WP Rocket, но може и с безплатни плъгини като Autoptimize и WP Fastest Cache. Най-важното за вашият сайт е да има Lazy Loading и изображенията да са оптимизирани за да са с по-малък размер. Вие имате Lazy Loading като гледам, а размера на изображенията може и още да се подобри, най-малкото като се мине на webp формат, за което има отделни плъгини. Също не мислете че сайта ви няма CSS и JS, защото има, така че и там ще има полза. Препоръчвам да махнете recaptcha, защото ви бави доста.

WP Rocket няма да спре да работи като изтече, но няма да имате обновления. Така в бъдеще ако не е съвместим с нова версия на WordPress, може да стане проблем като не го обновявате. Но не очаквайте че WP Rocket ще е нещо много по-различно от безплатните плъгини за кеширане.

Поздрави.
Нито един от сериозните проблеми не си споменал.
Автора на темата едва ли има нужда от общи приказки...
 
Колегата Noke свърши чудесна работа със сайта ми. Радвам се, че не дадох парите си за някой платен плъгин защото ефекта 100% нямаше да е същия.
 
Е изложил се е! Бързо да си поправи грешките - 1616351746144.png
това в червено въобще не бутнато
1616351769700.png
 
Е изложил се е! Бързо да си поправи грешките - това в червено въобще не бутнато
Ако тия неща имаха връзка със скоростта, щях да ги оправям. Ама както виждаш - нямат. На HTTP/2 протокол тва там не оказва влияние.

Офертата е за скорост и единственото дето ме интересува е числото в туловете за диагностика + да не счупя нещо АЗ.
Оправяне на рандъм мазаляци е друг отрасъл и е за друга оферта.

ПП: Не че не се загледах и нямаше да го фиксна ако беше съвсем просто, ама видях че не е и продължих по задачата.
 

Горе