Въпрос към експертите - BackLinks

sm666

New Member
Здравейте!

Едно от първите неща които научих тук от форума е, че при нов сайт не е хубаво повече от 150 линка на месец(само първия после повече), защото Гоогле се сърди.
Въпросът ми е дали това важи и за Blogger(Blog) сайт(все пак си е на гоогле)? И също така как влияе спама на линкове на другите търсачки (MSN/YAHOO/ALTAVISTA)? И още един бърз въпрос. Къде да проверявам(без да имам Tool Bar) PR-а на сайтовете(не Alexa)?

Мерси предварително на всички!
 
зависи от каде са линковете иначе е хубаво постепенно добавяне на линкове че гугле да не помислят че е спам...
 
Това за 150 линка на месец е пълна глупост. Трупай си колкото искаш качествени линкове.

Като напишеш "check pr" в Google ще ти излязат доста сайтове, на които можеш да си провериш PageRank-а. Само че напоследък не работят добре.
Аз лично използвам този extension за Firefox: http://www.quirk.biz/searchstatus/
 
С линковете трябва да се внимава да не се прекалява много, но това за 150 е наистина глупост.
Ако ги вземаш по естествен начин проблеми няма.


По пронцип важи следното праволо(тук говоря САМО за брой на линковете)
Минимума, при който могат да те баннат е по-голям, от колкото човек може да вземе при горе-долу нормално натоварване

А за тези 150 ... дали ще ги вземеш за 1 ден или 1 седмица нама НИКАКВО значение.
НИЩО не може да се случи при такива малко бройки(пак казвам че говоря само от гледна точка на броя, иначе има и други фактори)

То по принцип може да имаш проблеми и с по малко от 100 за един ден, ако не знаеш как да ги вземаш.
 
С линковете трябва да се внимава да не се прекалява много, но това за 150 е наистина глупост.
Ако ги вземаш по естествен начин проблеми няма.
Да, съгласен съм. Трупай си и не се притеснявай, све пак да не забравяме че има период на набавяне, период на появяване на линка и преион на отчитане на линковете.

Това че ще вкараш 150 на веднъж не трябва ама грам да те претеснява, освен ако не говориме за спам. Защо си мислиш че линковете в подписите се продават като бял хляб, ако профила на даденият мембър е с над 1 000 поста.

Виждам съм търговий с такива линкове, а там бройката беше нещо от сорта на 2 000+ подпис линка. Или е яко безкруполен или найстина иска топ позиции по търсачките, а понякога и двете.:)

Но не прекалявай с това, нещо от сорта на редовен спам...:) Ако имаш голям ресурс от линкове, моят сувет е пускай ги към сайта/блога постепенно...така ще изглежда по натурално.:) Независимо от сайта или блога.

А ето и ти и тук за чекване на ПР: http://prchecker.info/check_page_rank.php

Има още много тук: Check PageRank, Backlinks, Social Bookmark
Успехи.
 
е радвам се че има още едно мнение като моето

само не разбрах защо не си ползваш toolbara
 

Горе