Въпрос към колегите, които внасят стоки от чужбина

djidja83

Active Member
Здравейте,
до сега не съм се сблъсквала с подобни случаи, за това се обръщам към всички, които внасят стоки от чужбина, с цел продажба.
Кои стоки подлежат на някакъв задължителен контрол, проверки, регистрации и т.н.?
Знам, че ако поръчката е под 30 евро за фирми, и под 45 евро за физически лица, вероятността да отиде на митница, е малка.
Знам също, че козметичните продукти подлежат на задължителни изследвания, преди да бъдат пуснати в продажба. Въпросът ми е кои други продукти подлежат на някакъв задължителен контрол?
Благодаря предварително на всички отзовали се!
 
От: Въпрос към колегите, които внасят стоки от чужбина

Ето малко инфо от мен:

1. ЦЪК

2. ЦЪК

Ако имате по-конкретен въпрос, митниците имат отворен телефон, на който можете да го зададете. :)
 
От: Въпрос към колегите, които внасят стоки от чужбина

За протокола да спомена, че моя смартфон Lenovo го поръчах от DX.com и пристигна директно при мен без да ми искат мито или ДДС. Поръчвал съм и други скъпи неща от DX, но досега не ми се е налагало никога да минавам през митница или да плащам нещо допълнително.
 
От: Въпрос към колегите, които внасят стоки от чужбина

Интересуваше ме друго - освен хранителни стоки и козметика, дали има други стоки, които задължително трябва да бъдат проверявани, изследвани и т.н., преди да се пуснат за продажба.
А този телефон на митниците къде мога да го открия?
 
От: Въпрос към колегите, които внасят стоки от чужбина

Доколкото съм чел другите теми, когато нещо ще се обмитява пращат бележка по пощата, където пише къде да отидеш, за да си освободиш стоката.
 
От: Въпрос към колегите, които внасят стоки от чужбина

http://www.dx.com/p/presale-doogee-...8gb-rom-otg-gps-xender-852400793#.VwuXWnopqC4

- Бихте ли ми казали, този продукт за колко време ще дойде?
от доста време не съм поръчвал от такива сайтове, но има икона "МVPRODUCT" Free shipping in 24hrs To Bulgaria

Също така е добре, ако сте поръчвали наскоро от сайта да ми кажете някой отзив за него :) Благодаря
 
От: Въпрос към колегите, които внасят стоки от чужбина

Правиш разлика между shipping и delivery ? Това е обещание, че до 24 часа ще го пратят (понякога бавят пращането с седмици). След това около месец (понякога и повече) ще пътува към България.
 
От: Въпрос към колегите, които внасят стоки от чужбина

Правиш разлика между shipping и delivery ? Това е обещание, че до 24 часа ще го пратят (понякога бавят пращането с седмици). След това около месец (понякога и повече) ще пътува към България.

Точно това щях да допълня ! А и навиците да се изпраща без проследяващ номер, могат да ти изправят косите допълнително и за дълго време :)
 
От: Въпрос към колегите, които внасят стоки от чужбина

http://www.dx.com/p/presale-doogee-...8gb-rom-otg-gps-xender-852400793#.VwuXWnopqC4

- Бихте ли ми казали, този продукт за колко време ще дойде?
от доста време не съм поръчвал от такива сайтове, но има икона "МVPRODUCT" Free shipping in 24hrs To Bulgaria

Също така е добре, ако сте поръчвали наскоро от сайта да ми кажете някой отзив за него :) Благодаря
Гледай само да не ти го спрат на митница, че ще ти се отели вола.
 
От: Въпрос към колегите, които внасят стоки от чужбина

@Lulinchanin около един месец, може и малко отгоре да е необходимото време, за да дойде до България.

@dertre, къде се губиш градски? :)
 
От: Въпрос към колегите, които внасят стоки от чужбина

Същото телефонче го гледам в AExpress за същата цена. Говорят, че точно в AExpress защитата когато не дойде телефон или се забави е в пъти по-добра отколкото в други сайтове, както и съпорта им. Не искам да те обърквам с избора, само го давам като вариант!
 
От: От: Въпрос към колегите, които внасят стоки от чужбина

@Lulinchanin около един месец, може и малко отгоре да е необходимото време, за да дойде до България.

@dertre, къде се губиш градски? :)

Работим здраво за благото на народа :D

Същото телефонче го гледам в AExpress за същата цена. Говорят, че точно в AExpress защитата когато не дойде телефон или се забави е в пъти по-добра отколкото в други сайтове, както и съпорта им. Не искам да те обърквам с избора, само го давам като вариант!

Защитата в Aliexpress-а е странна (искат ти прекалено много доказателства за това което твърдиш) и в крайна сметка трябва да подадеш оплакване към банката чиято карта си ползвал за плащането. При дх се оплакваш на пейпал и си готов.
 
От: Въпрос към колегите, които внасят стоки от чужбина

Това за банката кой ти го каза? Имах диспут наскоро срещу един китаец, без проблем спечелен диспут от моя страна, без почти никакви доказателства освен, че не работи tracking number-а и че продавача навярно нямаше какво да каже (с какво да се оправдае). Та респективно парите ми бяха възстановени до стотинка 2 дни след като диспута бе присъден за спечелен.

П.п.: И между другото - като платиш даден артикул през системата на алиекспрес парите остават в сайта и не се превеждат веднага на продавача, докато не посочиш, че поръчката е пристигнала, докато при пейпал още при завършване на транзакцията продавача има достъп до парите и може да си прави каквото му е кеф с тях.
 
От: От: Въпрос към колегите, които внасят стоки от чужбина

За ПП не е баш така. Едно, че това важи за верифицирани търговци, второ, че и да му ги дадат- теб не те бърка като клиент, те ти ги връщат, а после се оправят с търговеца.
 
От: Въпрос към колегите, които внасят стоки от чужбина

Това е ясно, но има няколко пъти повече случая с оправдани търговци от Пейпал отколкото такива в алиекспрес.

Аз ще спра да пиша по този казус, тъй като и без това се разводни достатъчно темата. :wink:
 

Горе