Въпрос към потребителите които са родители

От: Въпрос към потребителите които са родители

По-правилно би било религиозните предвания да са в часове недостъпни за деца. Религията е убиеца на всичко човешко в един индивит

Изброй ми 10 :) аз след това ще цитирам 20 с простотия
като стана дума за това..аз искам да се забранят предаванията със всякакви врачки, ходжи и т.н.!
 
От: От: Въпрос към потребителите които са родители

аз искам да се забранят предаванията със всякакви врачки, ходжи и т.н.!

Не можеш да забраниш човешката глупост със закон. Човешката глупост е безгранична. Не може да напишеш безкрайно количество закони, нали?

Аз съм твърдо против да се пишат закони за всяко вредно нещо. Законите трябва да са минимално количество, но да се спазват. Една нищожна част от сегашните закони реално служи да защитава правата на хората. По-голямата част от законите спокойно може да се премахне без това да доведе до края на сета (а даже и ще има полза - по-малко разходи за счетоводство, данъчно планиране и правни консултанти).
 
От: Въпрос към потребителите които са родители

Maй само ти норт смяташ така, само не разбрах какво предлагаш? Хем СЕМ били важен ОРГАН, хем не можели да се справят според теб. Ти какво искаш да направят СЕМ? Да обикалят къщите и където има малки деца да им се забранява с глоба на родителите да не гледат ли?
 
От: От: От: Въпрос към потребителите които са родители

Не може да напишеш безкрайно количество закони, нали?

не може :)
Но ми се вижда далеч по-реалистично да спрем да финансираме филми като Под прикритие.
Едно е сигурно - научили сме се на търпение, но не се знае кога ще прелее чашата :) може да е във всеки един момент и няма да е лошо политиците да помислят за това!

Maй само ти норт смяташ така, само не разбрах какво предлагаш? Хем СЕМ били важен ОРГАН, хем не можели да се справят според теб. Ти какво искаш да направят СЕМ? Да обикалят къщите и където има малки деца да им се забранява с глоба на родителите да не гледат ли?

Да финансират проекти които ще спомогнат за едно образовано поколение.
С такива филми не може да се постигне това. Казваш, че те не влияят на децата - Съгласен съм! Не влияят положително...аз аз искам проекти които влияят положително :) т.е. да има СМИСЪЛ.
Защото парите за образование не стигат и е по-правилно бюджета на БНТ да бъде орязан, а парите да бъдат преведени за учителски заплати. (това е само ПРИМЕР - на мястото на БНТ могат да бъдат поставени доста неща и на мястото на "учителски" - също! използвах образованието защото според мен това е най-важното към което трябва да се стремим.)
 
От: Въпрос към потребителите които са родители

Твърдо съм против с държавни пари да се финансират филми. Не само такива като "Под прикритие", но и всякакви филми (освен може би образователни, но ме съмнява, че държавата може да се справи със задачата, по-скоро образователни филми трябва да се правят от организации с идеална цел (или организации с цел печалба), те се контролират много по-лесно от държавната машина).

В момента образованието е изключително достъпно! Не може да се оплачем от липса на образователни филми, книги, играчки и т.н. Който има желание ще намери начин да се образова и да осигури образование на децата си. Отдавна вече не се налага да ходиш в университет или училище за да се образоваш.

НОВ ХОРЪР ФИЛМ: ЧЕЛЮСТИТЕ НА СВИРЕПАТА ДЪРЖАВА МАЙКА

Със специалното участие на Чиновникът

Държавата България застана срещу младия Божидар Маринов, защото той се е осмелил да постигне нещо без нейна помощ. Затова държавата от майка се превърна в мащеха и насъска срещу момчето своите верни песове, чиновниците, които оголиха свирепите си зъби. Не знам на вас, но на мен това ми прилича на сценарий за хорър филм.. Хорър филм с изключително жалък, но зловещ, злодей – Чиновникът. Най-зловещото в неговото разрушително поведение е настървението му срещу успехите, ценностите и постиженията.
 
От: Въпрос към потребителите които са родители

Материали има - да, но учители няма :)
А на съществуващите не им се заплаща подобаващо.
Заплащането е унизително. Професията не е престижна. Като цяло образователната система не работи (въпреки, че има и безплатни ресурси).

Учители, Лекар, Полицаи - всички те трябва да бъдат издигнати на пиедестал
в момента не работим това да се случва.

Да си умен не е престижно, не се и поощрява. Да си лекар, но не в България. Да си полицаи, но не честен..а и защо да си като няма стимул?
 
От: От: От: Въпрос към потребителите които са родители

Получава се така, че няма смисъл от този надпис - т.е. няма смисъл от закона който го изисква.
защо?
какво лошо има във филма които се спонсорира от нас, които се подкрепя от Националната телевизия
който се прави във времена на морален упадък?
прочети коментарите в другата тема и ще видиш, че почти всички казват, че филма няма да повлияе (положително ли?) на децата


Заради нецензурния език. Дребният е на 4 години и попива като гъба. След като два пъти употреби пред мен думата "шибано" реших, че е крайно време да внимавам какво чува.
 
От: Въпрос към потребителите които са родители

Какъв е проблема да ползва думата "шибано"? Това е синоним на "лошо". А това, че тази дума ви напомня на вашите сексуални проблеми няма нищо общо с децата.
 
От: От: От: От: Въпрос към потребителите които са родители

Заради нецензурния език. Дребният е на 4 години и попива като гъба. След като два пъти употреби пред мен думата "шибано" реших, че е крайно време да внимавам какво чува.



Същия случай но с " мама му стара" обясни му се няколко пъти колко е непри1тно да се използва и престана. Нов никакъв лсучай не му налгам забрани, те са нож с две остриета
 
От: Въпрос към потребителите които са родители

Какъв е проблема да ползва думата "шибано"? Това е синоним на "лошо". А това, че тази дума ви напомня на вашите сексуални проблеми няма нищо общо с децата.

Хепи, ти деца имаш ли?
 
От: Въпрос към потребителите които са родители

Като родител да споделя. Малката още е много малка и не гледа ТВ.

Баткото прави 4 г др месец. И възприема, като стой та гледай. Когато на някой филм започне някаква еротична (не говоря за хард изпълнения) сцена, не сменям канала. Обаче почнат ли някакви кървища, здрави екшъни, фрапантни сцени с рязане на крайници и всякакви подобни гадости СМЕНЯМ КАНАЛА. Хем попива и говори глупости, хем тръгва да прави салта, да търси пистолети, за да убива някой, да взема меча и иска да се коли с някой...

Препоръчителния контрол е, като надписите на цигарите "пушенето убива". Пишат си, защото има такива наредби и закони. Реално кой ще пуши и кой родител кога ще сменя канала зависи най-вече от разбиранията и самосъзнанието на възрастните. Ще дам за пример, че не рядко аз спирам детския канал на малкия, защото има филмчета, на които и много екшъни биха завидели. Това за съвсем малките.

А колко анимета има - тях ги гледат по - големи младежи и мноого възрастни. Та колко кръв се лее в тия филмчета. И после що младежите в днешно време се колят, разчленяват и прочие. Че то в някои анимационни филмчета само това се прави. Нямам нищо против аниметата - само ги отбелязвам - да не ме атакуват феновете на този жанр.
 
От: От: Въпрос към потребителите които са родители

Хепи, ти деца имаш ли?

Нещо по-оригинално от ad hominem не можа ли да измислиш?

Та колко кръв се лее в тия филмчета. И после що младежите в днешно време се колят, разчленяват и прочие. Че то в някои анимационни филмчета само това се прави. Нямам нищо против аниметата - само ги отбелязвам - да не ме атакуват феновете на този жанр.

Действително детските филми изобщо не са подходящи за деца (а и за възрастни). Има твърде много насилие. Дори и такива като "Том и Джери". Трябва да се обяснява на децата, че тези неща, които правят анимационните герои в реалния живот водят до смърт и сериозни телесни увреждания.

Но това, че филмите са вредни не е достатъчно за да бъдат забранявани.

Гледането на новини също е вредно - в тях става въпрос за смърт, убийства, болести, войни, насилие - все лоши неща. По нищо не отстъпват на филмите. Това обаче не значи, че трябва да бъдат забранени. По времето на социализма (когато имаше планова икономика и партията беше една) по новините (почти) не показваха лоши неща. Ако толкова много ви харесва - отивайте в Северна Корея. Или спрете да гледате телевизия.

Все още гледането на телевизия не е задължително.
 
От: От: От: Въпрос към потребителите които са родители

Нещо по-оригинално от ad hominem не можа ли да измислиш?

Ми не, никакъв ad hominem не прилагам тука. Да говориш така убедено за неща дето хич не са ти ясни ми се видя малко странно.

В интерес на истината и аз имах теории като твоите навремето, ама нещата се оказаха мааалко по-различни, отколкото ги мислех. Та направи едно, две деца и тогава обяснявай как 3 годишното дете е добре да ползва "шибано" в речника си. Да не говорим, че ако възпитаваш момиче с твоите теории, още на 11 ще е лапнало първата пишка, а на 13 вече ще те направи дядо, по нататък няма да ти кажа какво ще се случи. Ти си умен ще се сетиш сам.
 
От: Въпрос към потребителите които са родители

Какъв е проблема да ползва думата "шибано"? Това е синоним на "лошо". А това, че тази дума ви напомня на вашите сексуални проблеми няма нищо общо с децата.

Сексуални проблеми нямам, благодаря за загрижеността 8)
Няма и да припадна от възмущение, ако чуя дете да използва думата "шибано", но се налага и малко да разсъждавам. Първо, не желая да съм на някакво официално събитие с малкия и той да се изцепи така. Второ - детето ми посещава детска градина, все пак. Редно ли е, според теб, другите деца да научават от моето подобни думи, дори и да предположим, че лично на мен не ми пука, че той ги знае? На другите родители може да им пука.
Да си родител е отговорно. Не само към своите собствени деца, но и към тези, с които те общуват.
 
От: От: От: От: Въпрос към потребителите които са родители

Да не говорим, че ако възпитаваш момиче с твоите теории, още на 11 ще е лапнало първата пишка, а на 13 вече ще те направи дядо, по нататък няма да ти кажа какво ще се случи.

Тези, които забременяват рано и правят орален секс без презерватив обикновено се "възпитават" (т.е. не се възпитават) от родители, които когато по телевизията започне някоя секс сцена се изчервяват и сменят канала, вместо да обяснят на детето си за последствията от правенето на секс.


Първо, не желая да съм на някакво официално събитие с малкия и той да се изцепи така. Второ - детето ми посещава детска градина, все пак. Редно ли е, според теб, другите деца да научават от моето подобни думи, дори и да предположим, че лично на мен не ми пука, че той ги знае?

Детето ти не е пудел, с който да се разкарваш и да се фукаш. Приеми, че ще се държи не винаги както ти желаеш. Не може да го контролираш.



Не съм казал, че е редно да не направиш забележка на детето, ако ползва думи, които не е прието да се ползват при общуване с непознати и в официална обстановка (на събития, където хората си слагат костюми с вратовръзки, ако са мъже, или префърцунени рокли, ако са жени). Друг е въпроса дали на такива събития трябва да се водят деца...

Но не бива излишно да се драматизира.

Когато някой каже, че нещо е шибано, има предвид, че нещото е лошо. Няма се предвид, че нещото, което е "шибано" е бито с пръчка* или че е осъществен полов акт с него.

*Според министър на културата (вече бивш) "шибан" означава "бит с пръчка".

Fuck the norm каза:
защо?
ще ти е трудно да отговориш на “мамо,мамо,кво значи курва?” ?
ако мислиш,че има достатъчно акъл да напълни чушка със сирене,защо просто не му обясниш?

забравих
като смениш думата,сменяш значението,нали така беше?
“сляп” не ти се нрави,ама “с нарушено зрение” бива
изненада,курво,”сляп” значи “с нарушено зрание”

Fuck the norm - лоши думички
 

Горе