Въпрос към продавачи в ebay

От: Въпрос към продавачи в ebay

Пропуснах да спомена, че в някои eB-country-sites ще се наложи да се (НЕвъзможно)конкурирате с Chinese Sellers тип:

VAT evading Chinese firms are wiping out British business;
eBay insists these Chinese sellers are VAT registered - so why won't they reveal their VAT numbers?

И някои други бизнеси, различни от UK, но в ЕС, за които е споменал един в отзивите си:

Let’s not forget traders operating from other EU countries trading into the UK exceeding the annual thresholds for VAT registration. It’s these guys that are my biggest issue at the moment, and its not just eBay, the problem is rife on Amazon as well.
Ipad-Cases.jpg

Просто тея писатели на mirror статията явно са забравили или пропуснали да отбележат, че умните китайци просто са си пренесли (изпратили) стоката в UK-базираните Cloud Warehouse Fulfillment Center, откъдето ship-ват практически ежедневно с максимално бърза доставка, за да получават купищата си позитивни отзиви и без много-много дефекти що се отнася за Shipping (за качеството е др. въпрос).

http://www.ebay.co.uk/usr/besdta_top
http://www.ebay.co.uk/usr/bhr-mobiles
http://www.ebay.co.uk/usr/mobiles4every1
http://www.ebay.co.uk/usr/persuebing12
http://www.ebay.co.uk/usr/wedo-bestdeal
http://www.ebay.co.uk/usr/xessoriez
http://www.ebay.co.uk/usr/easy.digital2010
http://www.ebay.co.uk/usr/igiftbox
http://www.ebay.co.uk/usr/my-elink
http://www.ebay.co.uk/usr/bestseller2018

Естествено, че към декември са си ги добавили (VAT IDs, друг е въпросът дали са техни реално и дали изобщо някой проследява това), тъй като UK-ските медии са далеч по-влиятелни, отколкото българските, и доста бързо се разчува, по-голяма тежест и т.н., но пък купища др. sellers все така си продават в десетки и стотици хиляди без VAT от CN/HK, самият аз знам за такива от ~10г. в DE да речем (един от които е с 3 акаунта едновременно и се самоконкурира практически сам с останалите от HK/CN, в нишата едвам 5-10% са натурални немци, тъй няма няма как да им подбият техните цени, все пак трябва да плащат 19% и още отгоре). Работата е дебела за хората на по-горните нива.

Пиша все пак за това какво практически Ви чака, ако все пак някой ден някой стане „Premium Service“ (UK еквивалента на „Top-rated Seller Plus“ US) или „eBay-Garantie“ (DE) и нишата е конкурентна. Към 2015г. това не е добре, т.е. е добре, но:

Не ! Главно заради сънародници направили си криви сметки, че чрез сваляне на цените ще вземат пазарния ти дял и като видят че не им излиза сметката "хлопват кепенците" а за теб остава да отговаряш на въпроси от типа "ама аз това го купих с 5Евро по-евтино".
Ако се замени „санародници“ с китайци е същата работа. Решението според мен е както по-умните китайски са почнали – самоконкуриране и business spreading измежду multiple accounts. Различни фирми, различни адреси, всичко различно, но реално зад тях стои един и същи човек (разпределил задачите на 3-5 екипа от работници, обслужващи ги). Така при „Best Match“ ще излизат повече listings на практически реално един и същи човек, вместо ЕДИН listing и останалите на конкуренцията. Е, да, други ще сортират по P&P най-ниска цена и пак ще купят от „Бай Ганьо с €5/5 GBP“ по-евтино, но ще са рядкост, особено и ако вече се има TRSP баджът.
 
От: Въпрос към продавачи в ebay

Точка 3 не е ли точно това:

Buyers with a negative feedback score

За т.7 като добавка, мога кажа, че не Paypal затваря акаунти, а Ebay.
За т.8 за мен tracking номера = гаранция. В 98% от случайте, пратки без тракинг се тарашат на БГ летището и кой, каквото си хареса, за него си е. Почти нямам пратка с тракинг, която да не е стигнала (имах две до Австралия, но там ме съмнява друго).

Това го казвам на базата на: пусках пратки с БГ пощи масово до Европа, но и много често до Бразилия, Щатите, Русия, Африка и т.н.
 
От: Въпрос към продавачи в ebay

То пак можеш да имаш 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10 feedbacks и пак да имаш 100%. Редки случаи съм виждал да имат buyers -1 feedback(s), именно за тях се отнася, както и за тея, дето не плащат с повече cases последно време (докладвани от др. sellers). Всеки случай е добре да са по-затегнати.

7. си е gamble. Случаи има, когато първо eB бананец, 3-4 дни по-късно и PP бананец. И 2-те без право на обжалване, поради нарушения и 2-та вида ToS едновременно, напр. при listing & продажба на реплики в eB и оня те е докладвал или eB бота те е сканирал (т.е. eB rep), и впоследствия няколко дни пък по-късно и PP бота (алгоритмите) вижда, че имаш проблеми с eB-я, и за да намали риска, айде и там бананец. Така или иначе и да е само на едното място, а другият акаунт да остане чист, е отново кофти, тъй като практически и 2-та (eB/PP) стават неизполваеми, нали са linked по между си за вечни времена, а дори и след unlink и без банан, то пак този „link“ си остава в history-то на акаунта пак за вечни времена. Системите им са така направени, че да могат да search-ват и лесно намират нови акаунти (family accs, etc.), които са linked по един или друг начин със стари такива. Лапне ли банан някой, или да си приготви 2 хилки за Stealth, или да си приготви 2г. за studies из нета, които я му стигнат, я не, а и проби-грешки, експерименти и пр. трябва да прави, четейки out-of-date guides и прочие, в които отново няма да намери Up-to-Date информация, която практически е private и е „непродаваема“; или да забрави и да се прости с всякакви „бизнеси“ и business activities, свързани с кой да е от 2-та сервиза (eB/PP). За това е добре да си поддържате акаунтите (eB/PP) In Good Standing, а Multiple eB accs, макар и да е възможно и легално това, не е препоръчително, тъй като ако нещо стане с този eB акаунт някой ден, то той авт. ще повлияе на standing-а и на другия eB (главния, първия) акаунт, както и на всички останали, ако има такива. За това си има Stealth отново.

Е, за 8. може да е гаранция за теб, но както се вижда от въпросите на хората и особено НОВАЦИТЕ, за тях не. Те първо трябва да експериментират, текстват сами как вървят и стоят нещата, и по-нататък да спрат. Така се убеждава човек, че ще върви добре логистиката от собствени наблюдения, не на база 3rd party коментари. „Око са види, ръка да пипне.“

Миналата година трябваше да return-а един чаркалак за PC скъпоструващ в UK. Е, разбира се, че трябваше да стане и бързо до 30 дни, т.е. вече 25, и сигурно, което предвид обстоятелствата и изградената нелицеприятна репутация на Пишман пощи, отказах, тъй като не искам да ми го „отарашат“ артикулът, както викаш. Логично се възползвах от услугите на 3rd party куриер (Speedy тогава беше). Е, 55 кинта са си 55, вече преценката тук е „дали да дам 30-40 лв. и да паля свещи или 55 лв. и дан' паля“. Риск печели, риск губи.
 
От: От: Въпрос към продавачи в ebay

7. Говоря от личен опит и от няколко ebay/paypal акаунта. По някое време тази година, двете фирми/сайта се разделят (няма как да дам линк към инфото, аск гуугъл). Paypal няма интерес да те губи като клиент, точно затова и бананите там са по-малки ;)

В интернет при желание се намира доста интересна информация и не малко случай на хора баннати и след определено време (говорим в години :) ), акаунтите им са отблокирани. Ъпдейтване на няколко пъти на пълното инфо в акаунта и после, след време, безпроблемна регистрация с реални данни и т.н. Все пак в тая база има инфо за милиони клиенти, няма техническа логика да се пазят данни за години назад. Но да не изпадаме в спам.

За дребния шрифт: ползваш услуги на фирми като юктубг дот ком (още нямам право да поствам линкове). Има и други, но тези са може би най-големите които предоставят подобна услуга.
 
От: От: Въпрос към продавачи в ebay

То пак можеш да имаш 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10 feedbacks и пак да имаш 100%. Редки случаи съм виждал да имат buyers -1 feedback(s), именно за тях се отнася, както и за тея, дето не плащат с повече cases последно време (докладвани от др. sellers). Всеки случай е добре да са по-затегнати.

7. си е gamble. Случаи има, когато първо eB бананец, 3-4 дни по-късно и PP бананец. И 2-те без право на обжалване, поради нарушения и 2-та вида ToS едновременно, напр. при listing & продажба на реплики в eB и оня те е докладвал или eB бота те е сканирал (т.е. eB rep), и впоследствия няколко дни пък по-късно и PP бота (алгоритмите) вижда, че имаш проблеми с eB-я, и за да намали риска, айде и там бананец. Така или иначе и да е само на едното място, а другият акаунт да остане чист, е отново кофти, тъй като практически и 2-та (eB/PP) стават неизполваеми, нали са linked по между си за вечни времена, а дори и след unlink и без банан, то пак този „link“ си остава в history-то на акаунта пак за вечни времена. Системите им са така направени, че да могат да search-ват и лесно намират нови акаунти (family accs, etc.), които са linked по един или друг начин със стари такива. Лапне ли банан някой, или да си приготви 2 хилки за Stealth, или да си приготви 2г. за studies из нета, които я му стигнат, я не, а и проби-грешки, експерименти и пр. трябва да прави, четейки out-of-date guides и прочие, в които отново няма да намери Up-to-Date информация, която практически е private и е „непродаваема“; или да забрави и да се прости с всякакви „бизнеси“ и business activities, свързани с кой да е от 2-та сервиза (eB/PP). За това е добре да си поддържате акаунтите (eB/PP) In Good Standing, а Multiple eB accs, макар и да е възможно и легално това, не е препоръчително, тъй като ако нещо стане с този eB акаунт някой ден, то той авт. ще повлияе на standing-а и на другия eB (главния, първия) акаунт, както и на всички останали, ако има такива. За това си има Stealth отново.

Е, за 8. може да е гаранция за теб, но както се вижда от въпросите на хората и особено НОВАЦИТЕ, за тях не. Те първо трябва да експериментират, текстват сами как вървят и стоят нещата, и по-нататък да спрат. Така се убеждава човек, че ще върви добре логистиката от собствени наблюдения, не на база 3rd party коментари. „Око са види, ръка да пипне.“

Миналата година трябваше да return-а един чаркалак за PC скъпоструващ в UK. Е, разбира се, че трябваше да стане и бързо до 30 дни, т.е. вече 25, и сигурно, което предвид обстоятелствата и изградената нелицеприятна репутация на Пишман пощи, отказах, тъй като не искам да ми го „отарашат“ артикулът, както викаш. Логично се възползвах от услугите на 3rd party куриер (Speedy тогава беше). Е, 55 кинта са си 55, вече преценката тук е „дали да дам 30-40 лв. и да паля свещи или 55 лв. и дан' паля“. Риск печели, риск губи.

Първо да кажа здравейте на всички. От доста време чета този форум и от няколко месеца започнах да продавам в ибей, вскичко вървеше добре имам само позитивни фийдбеци и т.н. до онзи ден. От ибей по някакъв начин ме линкнаха към стар мой акаунт който дори на мен ми беше трудно да си спомня кога съм го правил и следователно след 2 дни кореспонденция, предоставяне на фактури, банкови извлечения и какво ли още не изядох банец на двата акаута. Така и не ми бяха обяснени конкретните причини за това тяхно действие въпреки няколкото ми запитвания. Единстеното по-конкретно което разбрах е това че съм представлявам риск за тяхното добро име или нещо такова, явно итемите които продавам са им се сторили доста евтини в сравнение с други такива в сайта. Както и да е след нялколко дни на нерви и обяснения с техния съпорт не стигнахме до изясняване на ситуацията и бана ми остава. Та да си дойдем на думата, искам да си направя нов акаунт които по никакъв наин да не бъде линкнат с каквото и да било други акаунти които съм ползвал (защото имам още няколко доста стари в които не е попълвана никаква информация) до тук съм стигнал до извода, че трябва да си сменя IP-то, нов мейл и до там. Ако само сменя мейла в PP дали ще стане или трябва да си правя нова регистрация и там, моля ако някой се е сблъсквал с този проблем и има решение да сподели детайлно какво трябва да се прави в такъв случаи. Смятам, че информацията ще бъде полезна не само на мен.
 
От: Въпрос към продавачи в ebay

Сблъсквал съм се с този проблем. Имаш 3 вида варианти за проблемът, от които единият е „нерешение“ (т. нар. „пишман“ решение):

1Partial (пишман) решение. Преди време загатнах за него. Това са всякакви home-made пишман решения, които повечето потребители знаят или до които прибягват, или до които „някой по-висшестоящ някъде някога“ им е казал, или са прочели в X out-of-date guide. Струва 0 лв., но пък кофтито е, че рано или късно бивате засичани (linked) и пак бананец. По-кофтито е, че тогава е можело да сте натрупали и значителен на брой приходи или история, и не е много хубаво „банан от неясно небе“, след време пак, и пак, и пак, и пак;

2Studying, cases и изобщо изучаване как работи всичко – ОТ-ДО. Отпечатъци, actions, алгоритми, patterns / matrics / factors / threats / velocity и изобщо много-много дълбоки неща. И най-вече – съсредоточаване САМО до тях. И разбира се convos в international forums, но често съветите на EN-speaking user са out-of-date (до такива изводи достигнах дори и след пишман guru-тата) или засичани, или просто не са си играли достатъчно да дълбаят. Цената тук варира, тъй като може да минеш през multiple guides, кои платени, кои не ($50-$250), въпросът е, че ДОРИ и след изчитането им – 80% от информацията и приложима за US главно, малко за UK и останалата част за почти никъде, камоли за BG. Тип онея книжки в Пингвините (…), Orange книжаринци и др. за финанси и икономика, бързо забогатяване и измишльотини, ест. приложими (и действали) в US, практически НЕприложими в 95% от случаите в BG. Пиша това, тъй като съм се „опарвал“ и пазарял дадени от тях, донесли ми практически 5% информация, която не знаех, останалата си я знаех от практиката и без това (което не важи за newbie users, за тях голяма част ще е нова). Отнема 2г. време + Out-of-Business (да се разбира: нереализирани приходи, печалби, продажби, тъй като си бил извън играта за толкова време). Кофтито при този избран вариант е, че дори и да се закупи всичко, изчете всичко, участваш в една камара INT forums активно, пишеш, питаш и т.н., пак едва ли ще се достигне накрая на 2-рата година до крайно, изчистено и изтествано решение, което да работи и да е unlinkable + verifiable (не искаш като достигнеш €2,5k лимит да ти изгърми акаунтът, понеже няма да можеш да дадеш дадените docs, нали?). Половинчато решение и на собствени разноски, както и риск;

3 – Hard mode: know-how + how-to. Know-how за създаването на unlinkable + verifiable PP + eB acc, know-how за управлението на множество такива (ако имаш нужните ресурси като машина/параметри). Единствено за продаваните продукти може да се изяде банан, ако не се предоставят original/genuine invoices и suppliers, което вече си е твое дело. How-to както за управлението, така и за просперирането им, вкл. raise-ването на limits, какво да се прави или не спрямо дадени cases + 3-month support. Цената е дебела тук: €3k + €10/месечно. А за extreme start (да се разбира: НЕзапочване с 10 items/$500 месечен лимит, а 1000 qty/$11k): + €2k (за който желае).
 
Re: От: От: Въпрос към продавачи в ebay

Първо да кажа здравейте на всички. От доста време чета този форум и от няколко месеца започнах да продавам в ибей, вскичко вървеше добре имам само позитивни фийдбеци и т.н. до онзи ден. От ибей по някакъв начин ме линкнаха към стар мой акаунт който дори на мен ми беше трудно да си спомня кога съм го правил и следователно след 2 дни кореспонденция, предоставяне на фактури, банкови извлечения и какво ли още не изядох банец на двата акаута. Така и не ми бяха обяснени конкретните причини за това тяхно действие въпреки няколкото ми запитвания. Единстеното по-конкретно което разбрах е това че съм представлявам риск за тяхното добро име или нещо такова, явно итемите които продавам са им се сторили доста евтини в сравнение с други такива в сайта. Както и да е след нялколко дни на нерви и обяснения с техния съпорт не стигнахме до изясняване на ситуацията и бана ми остава. Та да си дойдем на думата, искам да си направя нов акаунт които по никакъв наин да не бъде линкнат с каквото и да било други акаунти които съм ползвал (защото имам още няколко доста стари в които не е попълвана никаква информация) до тук съм стигнал до извода, че трябва да си сменя IP-то, нов мейл и до там. Ако само сменя мейла в PP дали ще стане или трябва да си правя нова регистрация и там, моля ако някой се е сблъсквал с този проблем и има решение да сподели детайлно какво трябва да се прави в такъв случаи. Смятам, че информацията ще бъде полезна не само на мен.



Накратко, трудно е. Най-вече откъм пейпал.
Надълго - мисли в насоката друг човек да си направи акаунт -с нов адрес и КК, нов телефон. Викай баби, лели и т.н.
 
От: Въпрос към продавачи в ebay

+1 , бих започнал наново, с данни на доверен човек. Всичко останало носи риск и разходи.
 
От: Въпрос към продавачи в ebay

Аз също стигнах до извода да ползвам данните на доверен човек и точно това мисля да направя. Но за новият акаунт ще използвам средствата за направа на Стелт за да не могат да ми прихванат кукита и browsing history, също така до колкото разбрах родните банки не прехвърлят информация за картодържателя към РР което означава че данните няма да са мой само картата. Тук идва другият въпрос понеже ще използвам виртуална карта как стои въпроса с дърпането на средства от там понеже ако дръпна средства към главния ми РР ще ме линкнат на мига и всичко започва отначало. Ако направя чист стелт акаунт май няма никакъв смисал само да си губя времето 2-3 месеца и да чакам банец.Друго нещо което ме интересува е дали Google споделят информация с РР и ЕB понеже пощите са ми там и си ги линквам към главната за по лесно следене на мейлите. Ясно ми е, че след направата на новия юзер няма да си влизам в старите пощи от този usser account но ако влизам от главния ми дали ще ме барнат понеже Ip-то ще е същото (смених само Ip-to към доставчика) понеже няма да ползвам за сега VPN.
 
Последно редактирано:
Re: От: Въпрос към продавачи в ebay

Аз също стигнах до извода да ползвам данните на доверен човек и точно това мисля да направя. Но за новият акаунт ще използвам средствата за направа на Стелт за да не могат да ми прихванат кукита и browsing history, също така до колкото разбрах родните банки не прехвърлят информация за картодържателя към РР което означава че данните няма да са мой само картата. Тук идва другият въпрос понеже ще използвам виртуална карта как стои въпроса с дърпането на средства от там понеже ако дръпна средства към главния ми РР ще ме линкнат на мига и всичко започва отначало. Ако направя чист стелт акаунт май няма никакъв смисал само да си губя времето 2-3 месеца и да чакам банец.Друго нещо което ме интересува е дали Google споделят информация с РР и ЕB понеже пощите са ми там и си ги линквам към главната за по лесно следене на мейлите. Ясно ми е, че след направата на новия юзер няма да си влизам в старите пощи от този usser account но ако влизам от главния ми дали ще ме барнат понеже Ip-то ще е същото (смених само Ip-to към доставчика) понеже няма да ползвам за сега VPN.

Казах ти, направи акаунта на друг човек, никави стелтове и глупости. Нищо твое колкото и малко да е особено за КК не трябва да има. КК и ДК дават на пп адреса ти, и ако е твоя си изгорел за секунди. Затова КК на баба ти с нейния адрес.
 
От: Re: От: Въпрос към продавачи в ebay

Казах ти, направи акаунта на друг човек, никави стелтове и глупости. Нищо твое колкото и малко да е особено за КК не трябва да има. КК и ДК дават на пп адреса ти, и ако е твоя си изгорел за секунди. Затова КК на баба ти с нейния адрес.

Добре, това не е проблем но ако им излиза същото Ip и видят history-то няма ли да ми тръшнат бан отново защото явно ще си личи че си ползвам РР което е линкнато към баннатия ибей и новите РР/EB или задължително да е през нов windows account. Просто няма как за сега да не ги използвам.
 
Нищо не разбрах, но ново ип е ясно, че ти трябва. Просто пускаш нет на друго място и действаш през ремот десктоп.
 
От: Въпрос към продавачи в ebay

Нещата винаги са толкова прости, че и толкова просто следват банан след банан.

„Family & Friends relatives“ методът е изчерпан, т.е. преекспониран и abused още от самото му помисляне. Има разбира се ползватели или ползвали го, но след време го изяждат, тъй като по един или друг начин пак се разбира, че са били с предходни нарушения. Реално този „друг човек“ трябва наистина да е толкова друг, различен и тотално друг, че става практически немислимо такава кандидатура, освен ако не е цигле. Да не забравяме, че на този „другия човек“ задължително ще трябва му се иска ЛК по някое време в бъдещето (при достигане на €2,5k, вече обяснено в #27) отпред и отзад, както и PoA. Методите с роднини и приятели авт. отпадат, тъй като иди обяснявай „аве трябва ми ЛК-то ти за малко там, за едно нещо, да я снимам“ или „трябва ми тук за една работа в нета, просто ще я сканирам и така…“. Не е добре да се мисли в short-term, а в long-term поне 3-6 месеца;
Ползването на CC на приятел/роднина пак не е вариант – как ще стават тегленията, как ще стават прегледите през е-банкиране, как ще стават купища др. неща, вкл. осчетоводяване след време на реалните доходи, като реално те ще са на 3-то лице. Изобщо мъка голяма. И не на последно място, във формата у PP за добавяне на карта фамилията НЕ може да се променя, т.е. ако acc е „Ivan Ivanov“, а CC е на „Maria Marieva“ – GL;
„Browsing/browser history“ и „cookies“ са понятия, които достатъчно дълбоко би следвало да са били изследвани, а не просто споменаване между другото. Тъй като освен тях има и 3-ти вид cookies, който специално се използва от PP & eB. Това не е шмекералникът, където проста смяна на IP/е-поща/имена/acc/etc. работи, а система, пригодена именно да „хваща“ всякакви пишман stealthies;
В e-mails също се съдържат cookies/trackings (гледам не бе споменавано, но все пак малък hint), различни от „utm“ кампанийните;
VPNs/Proxies/TORs и всякакви abused/saturated/overused не се използват, освен ако не се търси shortcut към Bananaland.​
 
От: Въпрос към продавачи в ebay

Точно за това ще използвам данните на приятелката ми така всичко ще е легално и ще имам достъп до карти, банкиране и т.н. въпроса е дали със смяна на windows user-a и ip-то ще може да се започне начисто. И дали ако си тегля пощата от главния мейл няма да ме линкнат.
 
От: Въпрос към продавачи в ebay

Шерифе, да разбирам ли че според теб е неприемливо за ebay че даден юзър си е сменил компютъра и вече влиза от нов комп? След като китайците правят няколко акаунта какъв е проблема и някой от нас да направи същото? Също така да се продаде или отдаде под наем някой акаунт, мисля че има начини за това. Би ли пояснил и защо VPN не е добър вариант също.
 
От: Въпрос към продавачи в ebay

Не, че не е неприемливо, но увеличава „рискът“. Both PP & eB действат на база рискове и потенциални щети. Колкото по-голям риск е асоцииран даден потребител и бива flag-ван чрез определени clicks, actions, patterns and so, толкова по-голям шанс е да изгърмиш.

Може да пътуваш със самолет, с кола, да си носиш собствения Laptop, и да сменяш една камара IPs, и пак да не бъдеш flagged (аз поне не бих го препоръчвал, все пак), след като ползваш собствения си такъв. Ако смениш компютърът обаче… вече брадясваш.

Китайците правят по няколко акаунта, ама те са 1,4B души vs. 6M here. Как да стане малко работата… там под път и над път хора, винаги може да „купиш“ някого, вкл. и селяни от селцата с мизерни парици. За тях проблеми практически няма.

Продаването и отдаването „под наем“ на eB acc може да стане, ако отсрещния ползва и същото IP, и същите browsing cookies/history, и като цяло неговата история. Сещаш се, че в 99,9% от случаите това НЕ става, тъй като хората не ги интересува, нито да дълбали в дебрите, за да разберат, че трябва това да го правят, за да си запазят (било закупеният или shared) acc. Иначе рискът се увеличава (ако тотално друг човек, нова персона, ново IP, със ZERO cookies от 3-те вида, логне в такъв акаунт и почне да си го ползва на воля). Ест. eB трябва да върви със себе си и с абсолютно същият PP acc, към който е вързан, в комплект. Иначе нулев смисъл.

VPN не е вариант, тъй като как ще следиш постоянно продажби, отговаряш на ЛС и пр., предвид, че постоянно трябва да го пускаш и свързваш. И все ще се намери ден, когато ще „забравиш“ по невнимание и сгафиш, логвайки със собственото IP (или дори да си логнат вече, то да браузваш с/от него), което се засича. И не на последно място – VPN ти правя практическия целия Desktop/PC -in/-out трафик да излиза и влиза чрез/от него, което е безсмислено предвид, че за текушната ситуация трябва САМО браузъра. VPN виж за Steam Client става. И също – повечето публични VPN услуги, вкл. топ резултатите и изобщо първите стр., са abused от години. Т.е. представяш си стотици хиляди ползватели през годините, банване от едни или други услуги поради едни или друга причини (вкл. eB/PP/AMZN/G+/fB), и прибягват ИМЕННО до тях „уж“ да се защитят и да останат „уж“ stealth. E, да, ама подобни IPs са задавяни, задавяни с банани, та чак им е писнало на eB/PP базата данни постоянно като засече подобно IP да го flag-не директно за поренциален банан рано или късно (във времето). Те са като VAC – може да не давят с банан веднага, но се записва и след седмици, месеци се изяжда (или при евентуална ръчна проверка, или авт. от алгоритмите).
 
От: Въпрос към продавачи в ebay

Добре, Шерифе, тогaвa излизa, че почти никой не може дa продaвa спокойно, дaй съвет кaк дa продaвaме безстрaшно и легaлно, зa дa нямaме проблеми. Aз никогa не съм продaвaл и искaм aко почнa дa съм изряден нaпълно. Поздрaви
 
Кои са тия 3ти вид кукита? Къде се пазаят, и т.н? Раздуй.
За ип-то, сам каза, че може да се сменя. Сменям го буквално 20 пъти на ден (влизам през мобилния нет) и няма проблем. Знам, че си чел, личи си, че поназнайваш, но начина ти на обяснение е скапан а бинглиша ти още повече.

Ако майка му си направи акаунт от нула с всичко нейно, няма да има проблем, освен ако не се насере човека с някакви издънки като търговец.

Ползвам ЕБГ от 2003, продавам от 2008.

ПС. Вместо да пишеш по 200 реда мнение кви били цените за ултра мега хипер хардкор "солюшън", просто напиши стъпка по стъпка как се прави. Иначе просто блестиш....... Като свинско мъдо в калта.
 
Re: От: Въпрос към продавачи в ebay

Добре, Шерифе, тогaвa излизa, че почти никой не може дa продaвa спокойно, дaй съвет кaк дa продaвaме безстрaшно и легaлно, зa дa нямaме проблеми. Aз никогa не съм продaвaл и искaм aко почнa дa съм изряден нaпълно. Поздрaви
Просто продавай, без да шмекеруваш. Кво значи "спокойно", продаваш си, те нямат интерес да те баннат ако следваш правилата им.
 

Горе