Въпрос към SEO специалисти

zzzeeen

Member
Здравейте,
имам си онлайн-магазин за секс играчки. Купих си го от тук(форума). Има няколко домейна, като основния магазин е на български и е качен на orgasmmarket.com. Българският домейн orgasmmarket.bg е пренасочен към .com. На com домейна му е правена "частична SEO оптимизация"(слагам го в кавички щото цитирам и щото не разбирам съвсем какво значи частична).И имам следния въпрос: Ако преместя цялата база на нов хост и българския домейн, ще загубя ли резултати в търсачките(основно в Google)? В момента на ключови думи се позиционира доста добре:
секс играчки-1-ва стр. 3-та позиция
секс артикули -1-ва стр. 4-та позиция
секс магазин -3-та стр. 7-ма позиция
еротичен магазин-3-та стр. 8-ма позиция

Всъщност имам още няколко въпроса:

Колко ще ми струва SEO-диагностика?
Каква част от трафика идва от SEO и каква от реклама(нишата е с конкретни думи за търсене)?
Kolko ]e mi struva SEO на .bg сайт и колко на .com(има ли разлика ако единия е на български, а другия на английски?)
Поздрави на всички които изчетоха поста ми до край.
tnx
 
Аз само ще ти кажа много да внимаваш кого си избираш да ти прави оптимизацията. Толкова е претъпкано със "специалисти", че свят да ти се завие.
Смятах, че "програмистите", които ще ти загубят времето са много, но "сео специалистите" са в пъти повече. Даже да не казвам, че читавите се броят на пръсти ...

Миналата година исках да се консултирам и ме заляха с няколко десетки оферти ... дори не си правеха труда да разберат какъв ми е проблема, просто пращат офертите си. Тук също много хора са плакали.
 
Здравейте! Частично най-често означава само онпейдж, без линкове.
Това са ви страниците с най-голяма видимост - http://prntscr.com/o72xnl
Сред тях няма такива, по които искате вие да се класирате конкретно.
Секс артикули е с малко търсене, но другите си заслужава да гоните. Особено секс играчки и секс магазин.
 
Тоест искаш да преместиш домейна вече да не е .com, а да е .bg?
 
Това е много специфична ниша.
Задължително искай доказателство, че са работили по подобни сайтове от SEO-тата.
 
Да. Защото .com домейна ще го направя на английски. .bg си остава за българският пазар на български. Целта е да имам магазини за всички европейски държави на съответните езици със съответните домейни. И затова .com не може да е на български.
 
Да. Защото .com домейна ще го направя на английски. .bg си остава за българският пазар на български. Целта е да имам магазини за всички европейски държави на съответните езици със съответните домейни. И затова .com не може да е на български.
Бих ти препоръчал нещо друго.
Вместо да ги разграничаваш по домейн, направи всички с 301 редирект към .ком домейна и при отварянето на .ком виж езика на потребителя или IP-то от което идва и му покажи съдържанието за съответната страна. Така няма да губиш позиции в гугъл и ще имаш решение за всички пазари.
Поддръжката на 5 еднакви сайта е като да се простреляш в крака.
 
Да. Защото .com домейна ще го направя на английски. .bg си остава за българският пазар на български. Целта е да имам магазини за всички европейски държави на съответните езици със съответните домейни. И затова .com не може да е на български.

Тогава позиции така или иначе не трябва да те вълнуват, защото com ще ти е на английски , а .бг ще е български. Редиректа не ти е вариант защото ще има английска версия там. Премести сайта на БГ и си прави сайта на английски. След време трябва да си върне позициите, зависи и като линкове какво се случва, зависи и от други неща, но евентуално ще се върнат позициите ако само домейна е сменен, и вземеш малко релевантни линкове. Вмомента най-тъпо направени са тайтълите и текстовете в категориите, не може да стронгваш по 10 keywords в тея текстове, където тая страница изобщо не се отнася до тях, че и след това да линкваш от тея текстове някакви други страници, които нямат много общо.
 
При добявянето на нови домейни единственото решение, което виждам аз е да имаш един CART на всички тях... различни домейни да ползват един и същ CART! Естествено това не става ей така и трябва да знаеш, какво и как да го направиш, доста coding и пак може да не е ок! :)
Експериментирай и направи всички домейни с една карта!
 

Горе