Въпрос относно Амазон.

От: Въпрос относно Амазон.

Значи Amazon събира sales tax и търговецът трябва да се оправя с плащането на този данък? Сега излиза, че manqka94 е получавал американско ДДС (sales tax му казват у американско) и не го е внесъл в IRS...
 
От: Въпрос относно Амазон.

Общо оборота за месеца примерно е: $1912, от които разходи са $286,80 само за (net fees,including Amazon service fees,selling fees,FBA fees,shipping and taxes).Както се вижда "Sales tax",за което викаш, че е ДДС е 0 и реално съм получил $1625,20 в сметката си. Всички такси,които дължа Амазон си ги е дръпнал и не мисля,че това "Sales tax" e ДДС както казваш.

Виж файлът 11803
 
От: Въпрос относно Амазон.

Американското ДДС се нарича sales tax. Щом е нула няма проблем - не си го укрил.

В Европата му казваме VAT или ДДС.

В същината си е едно и също - облагат потреблението на стоки и услуги.
 
От: От: Въпрос относно Амазон.

Виж извинявай, ама разсъжденията ти не са правилни.
Ако само си помислил да регистрира фирма и осъществи най - малка мизерна дейност, веднага започва да внася осигуровки и най - различни там глупости на държавата. Какво става, ако в някои месец оборота му е по 50-100 лева, плаща осигуровки като ненормален и излиза, че работи на загуба. В Америка по мой наблюдения хората до $10к не ги търсят почти за нищо, пак е много индивидуално, но след този праг според мен започват да те занимават от IRS. Чувал съм и за случаи, където техните си граждани из а $5к ги търсят, но със сигурност не е за $1-2к
В US не е задължително да се осигуряваш въобще, така че изкарваш парите, плащаш един елементарен данък върху тях и са си стой. Не като тук робовладелски труд и осигуровки всеки месец..
 
От: Въпрос относно Амазон.

Освен осигуровките всеки месец плащаш и на счетоводител. Да имаш фирма в България е скъпо.
 

Горе