Въпрос относно авторски права

hosafim

Member
Здравейте!
На много сайтове с cms във футъра виждам, че няма информация за темплейта или системата. Позволено ли е да се изтрива ?
 
От: Въпрос относно авторски права

На всеки комплект файлове за сваляне и употреба има файл за лиценза. В него е описано дали е GNU, дали MIT, дали нещо друго, и какви са подробностите.
При свободен лиценз е въпрос на лична гледна точка - дали ще оставиш или махнеш автора и връзката към него.
 
От: Въпрос относно авторски права

Може ли да се направи бърз извод, че системите и темплейтите, свободни за ползване могат да се разделят от информацията за автора ?
 
От: Въпрос относно авторски права

За лицензите има система от правила.
Прочети за GNU лиценза и ще разбереш. Има го и на български език.
Него можеш да ползваш и за всеки собствен сайт - кой, кога и как може да ползва твоите авторски неща.
 
От: Въпрос относно авторски права

Редно е да оставиш авторите на темите, това си е коректно, ти ползваш нещо хубаво, което ти върши работа, независимо платено или не, и няма да загубиш абсолютно нищо като оставиш да се вижда кой е автора, и с линк даже.
 
От: От: Въпрос относно авторски права

Редно е да оставиш авторите на темите, това си е коректно, ти ползваш нещо хубаво, което ти върши работа, независимо платено или не, и няма да загубиш абсолютно нищо като оставиш да се вижда кой е автора, и с линк даже.

Кое му е редното?
 
От: Въпрос относно авторски права

Здравейте!
На много сайтове с cms във футъра виждам, че няма информация за темплейта или системата. Позволено ли е да се изтрива ?

Купи една тема примерно, разцъкай настройките и ще разбереш сам.
 
От: Въпрос относно авторски права

Ако си взел безплатно темплейта или системата оставяш информацията а ако си платил я махаш.
 
От: Въпрос относно авторски права

Ако си взел безплатно темплейта или системата оставяш информацията а ако си платил я махаш.

Независимо безплатно или платено - така е редно.

Кое му е редното?

Всичко.
 
От: Въпрос относно авторски права

Аз ги оставям, това е уважение към авторите и тяхната работа. Просто забелязах, че на немалко сайтове липсва тази информация и реших да попитам.
 
От: Въпрос относно авторски права

Аз ги оставям, това е уважение към авторите и тяхната работа. Просто забелязах, че на немалко сайтове липсва тази информация и реших да попитам.

Точно така смятам и аз и го правя. А който не го прави си търси проблеми и рано или късно ще ги има.
 
От: Въпрос относно авторски права

Точно така смятам и аз и го правя. А който не го прави си търси проблеми и рано или късно ще ги има.
Или ще го научи по същия начин, като другите му прахосат труда за неговия продукт (ако има).
 
Здравейте!
На много сайтове с cms във футъра виждам, че няма информация за темплейта или системата. Позволено ли е да се изтрива ?

Да, позволено е, ако авторът й я е предоставил напълно безплатно. Това е неговото "плати ми", за това, че използваш неговия труд, излят като продукт. За това, ако си забелязал в повечето теми и системи, футър линка се премахва след като се плати лиценза за съответния продукт. Много хора си ги махат, въпреки, че не е много ОК. Аз примерно не ми се е налагало последно време, защото се купува, не взимам и после премахвам. Малко е гадничко, но е масова практика.
 

Горе