Въпрос относно няколко домейна!

sm666

New Member
Така значи харесах си домейн в GoDaddy(не че има значение къде. Или има?). И мисля да си го взема. Домеина не е регистриран, така че всички (com, net, org etc.) са свободни. От GoDaddy ми предлагат на по евтина цена да си ги взема всичките. Казват ми, че щяло да ми запази "марката" което е така, но и че щяло да ми подобри СЕО-то така да го кажа(въпроса е към експертите а те ще ме резберат въпреки, че понякога и аз самият не се разбирам). Та въпросът ми е:
Как точно ще стане това и има ли смисал да си ги взема всичките?
При положение че аз ще си рекламирам само (примерно пас.ком) как ще ми помогне ако имам пас.нет, пас.орг и тн.
Мерси предварително и дано съм оцелил мястото за темата.

P.S. Преди да се развикате да прочета форума ще кажа, че в "търсене" като напиша домейн и ми излизат 90% от постовете, и дори да го има отговора много трудно ще го намеря. ТЪРСИХ
 
sm666 каза:
Така значи харесах си домейн в GoDaddy(не че има значение къде. Или има?). И мисля да си го взема. Домеина не е регистриран, така че всички (com, net, org etc.) са свободни. От GoDaddy ми предлагат на по евтина цена да си ги взема всичките. Казват ми, че щяло да ми запази "марката" което е така, но и че щяло да ми подобри СЕО-то така да го кажа(въпроса е към експертите а те ще ме резберат въпреки, че понякога и аз самият не се разбирам). Та въпросът ми е:
Как точно ще стане това и има ли смисал да си ги взема всичките?
При положение че аз ще си рекламирам само (примерно пас.ком) как ще ми помогне ако имам пас.нет, пас.орг и тн.
Мерси предварително и дано съм оцелил мястото за темата.

P.S. Преди да се развикате да прочета форума ще кажа, че в "търсене" като напиша домейн и ми излизат 90% от постовете, и дори да го има отговора много трудно ще го намеря. ТЪРСИХ

значи тва че ще си купиш сичките възможни екстенжъни няма да ти подобри сео-то на един сайт , тяхната идея е 4е ако ги използваш всичките ще увеличиш шанса да изкочиш по напред , но това според мен се прави от големи компании , които правят сайтове за различни ниши от индустрията си , но все пак както вече ме набедиха аз не разбирам от СЕО така че някой разбиращ да те осветли по въпроса
 
Ако купиш всички екстеншъни, вероятността в бъдеще някой да ги купи, когато твоят сайт в бъдеще е нулев. Ще ти дам пример. Навремето, когато започнах с бгкулинар, рехме да е на .нет. Сега .ком се продава за $100. Предполагам вече разбираш за какво става въпрос. За СЕО няма отношение.
 
bgkulinar каза:
Ако купиш всички екстеншъни, вероятността в бъдеще някой да ги купи, когато твоят сайт в бъдеще е нулев. Ще ти дам пример. Навремето, когато започнах с бгкулинар, рехме да е на .нет. Сега .ком се продава за $100. Предполагам вече разбираш за какво става въпрос. За СЕО няма отношение.
Да, имаш право. Изграждането на бранд крие и свойте тънкости, а именно името става популярно и разширенията качват цената си сперед търсенията. Много добър пример, bgkulinar. :wink:

Аз мога да дам пример с една афилиейт програма, която излиза на пазара с много добър продукт - и естествено името на продукта е бранд и следователно търсено. Оттук нататък домейните носещи бранда на продукта започват да се купуват, защо? За да излиза сайта за бранд името на продукта - а това са <хората тайпнали точно тази думичка>, сигурни или поне доста таргетирани потребители. :wink:
 
Не е вярно, че е по-добре за оптимизацията в търсачките. По-зле дори е ако имаш различни домейни с дублирано съдържание. Вземи ги асмо ако ис сигурен, че ще направиш сериозен развит сайт и не искаш разни тарикати от цял свят, които да търсят варианти да изкарат пари от с полуизмами, да ти регистрират домейна под net и org и да дубрита съдържанието на уеб сайта ти.

... но това е теоретична опасност, ако трябва да съм честен... която както е теоритечна така ми се е случвала.
 
fcolor.bg каза:
Не е вярно, че е по-добре за оптимизацията в търсачките. По-зле дори е ако имаш различни домейни с дублирано съдържание. Вземи ги асмо ако ис сигурен, че ще направиш сериозен развит сайт и не искаш разни тарикати от цял свят, които да търсят варианти да изкарат пари от с полуизмами, да ти регистрират домейна под net и org и да дубрита съдържанието на уеб сайта ти.
Не става въпрос да ги слагаш алайъс и да има еднакво съдържание на всички. Достатъчен е Р=301 и си ОК. bgkredit.(com|org|biz|eu|info)
 

Горе