Въпрос относно онлайн база данни

Статус
Not open for further replies.
WPNewbie

Не ти трябва гугъл акаунт за да отвориш линк, който съм ти пратил от гугъл драйв и да свалиш снимка. Това ако си краен клиент и си решил да сменяш стоматолога. Да, няма да го получиш през интерфейса на сайта, но какво от това? Ще бъдем гъвкави и ще ти решим проблема, ще ти я пратим на мейла като линк.
Гугъл акаунта, е за постоянните клиенти-стоматолози, които пращат редовно пациенти в лабораторията, те регулярно и трябва да получават снимки и то не в jpg формат (щото да решат да те оперират на базата на jpg снимка си е смешно и непрофесионално) а в DICOM формат, оттам и тежестта на файловете.
Ако смениш стоматолога ( и нямаме отношения с новия, респективно няма негова папка на страница e-results) ще ти пратим снимката и на теб и на новия стоматолог по гореописания начин.

Виж за скоростта на ъплоуд трябва да се изтества, съгласен съм със забележката. Макар че лабораторията е в не много голям провинциален град и едва ли ще има тълпи всеки ден. При всички положения това е workaround, който е free и не коства нищо тестването му.
 
Последно редактирано:
Здравей, ето ти и експертно мнение от мен, защото сме правили вече платформа работеща на принципа на microdicom, osirix, ако това ще работи в нормална държава, задължително трябва да имаш личен клауд + физически достъп или поне гаранция за сигурност + вертификация от държавен орган за клауда, другото което е че трябват да имаш сертификати при качване на информацията, всеки линк трябва да е вертифициран + парола. Като цяло евтин вариант ще свърши зле, същият този клиент преди нас е намерил друга фирма, това става въпрос за Америка, глобата която е получил е 5 милиона за лични данни, за GDPR и такива към Европа не знам какво ще следва, просто тази лаборатория ще гони теб, след това. А ако разчита на фрийлансъри най-вероятно тази фирма е пълен фалш, ако е така блъскай каквото намериш, просто споделям мнение.


Ето ти малко насока: https://www.leadtools.com/

Поздрави,
Станимир И
 
Станимир И

Благодаря за мнението, ще проуча GDPR проблема и ще намерим и там решение, което няма да е скъпо. Който търси намира. :)
Фирмата не е фалш, не всеки човек е запознат с GDPR проблематиката, колкото и добър специалист да е в своята област. Би трябвало да го знаеш.

P.S. Сега поразпитах специалисти в областта, никакви държавни верифицирания, просто съгласие на всеки да се качва снимката му там на една декларация, и лабораторията и стоматолога да са регистрирани като администратори за лични данни, което предполагам вече е факт, така че полека с тия приказки за фалш фрийлънсери и нужда от дебели лицензи и посреднически фирми дето само лапкат:)
 
Последно редактирано:
Станимир И

Благодаря за мнението, ще проуча GDPR проблема и ще намерим и там решение, което няма да е скъпо. Който търси намира. :)
Фирмата не е фалш, не всеки човек е запознат с GDPR проблематиката, колкото и добър специалист да е в своята област. Би трябвало да го знаеш.

P.S. Сега поразпитах специалисти в областта, никакви държавни верифицирания, просто съгласие на всеки да се качва снимката му там на една декларация, и лабораторията и стоматолога да са регистрирани като администратори за лични данни, така че полека с тия приказки за фалш фрийлънсери и нужда от дебели лицензи и посреднически фирми дето само лапкат:)


Привет, явно имаш някакъв сериозен проблем, лекувай се, честно казано си губим времето "Да ти казваме как се прави, ямаха", ние тука сме глупаци и не разбираме, блъскай там Wordpress и чек-бокс за поверителност и не го мисли грам, и без това искаш това да прочетеш, само в България срещам клиенти и хора като теб, щом нямаш страх от глоби от порядъка на целият ти живот е ясно положението, а щом тази "лаборатория" от студенти е избрала теб, всичко се нарежда..... най-вероятно и ти нямаш 18 години....

Успех.

Поздрави,
Станимир И
 
Надявам се, че сега ти е олекнало в края на деня ти и си се почувствал по-добре след словесната рядкост, която избълва. Не знам кои сте вие там, може да сте и умници, може и глупаци, не ви познавам, ама по последните ти думи вече съм сигурен, че не сте от едните. Имаше и такива, които изказаха коректни и градивни мнения, без намеци за фалш фирми и фрийлансери и други подобни простотии, на тях им благодаря. Не виждам смисъл вече от темата, ще помоля модератор да я заключи.
 
Последно редактирано:
@Plamen77 ти сериозно ли? Сигурен ли си, че не питаш хипотетично или за някаква курсова работа?

Ако наиситина има такава фирма, която те е наела да твориш тези глупости си заслужават фалита.
 
Има такива услиги, ма искат кинтИ
postdicom.com/en/cloud-pacs#pricing

Временно решение (почти) без пари

Снимката или каквото е там се ъплоадва със уникална парола за всеки клиент, има опиция за задаване, кога да бъде изтрита, примерно 30 дни.
Съобщаваш на клиента, че снимката ще се пази за срок от 30 дни на еди си кой линк с еди си каква парола, да направи необходимото, ако сметне че за напред ще му е нужна.

Сайтчето има опция срещу кинТИ за кафенце да ти пази файловете вечено, ама самия сайт изглежда на тези дето няма да е карат вечно, тъй че на тоя етап мое да го изцедиш фор фрее.

Тая опция с паролите я имат и ДРОПБОКС, ако държиш на нещо по-сигурно като услуга, ма си требет кинти за планче.

пп. И все пак, ако решиш да ги ползваш, почерпи човека с едно кофее.
 
Изчетох темата, прекръстих се няколко пъти. Горе-долу толкова пъти запалих и свещ. Да запитам господина с експертното мнение, Станимир И, може ли да даде дефиниция на понятието “верТифициран”, което така насноятелно използва?
 
Има такива услиги, ма искат кинтИ


Временно решение (почти) без пари


Снимката или каквото е там се ъплоадва със уникална парола за всеки клиент, има опиция за задаване, кога да бъде изтрита, примерно 30 дни.
Съобщаваш на клиента, че снимката ще се пази за срок от 30 дни на еди си кой линк с еди си каква парола, да направи необходимото, ако сметне че за напред ще му е нужна.

Сайтчето има опция срещу кинТИ за кафенце да ти пази файловете вечено, ама самия сайт изглежда на тези дето няма да е карат вечно, тъй че на тоя етап мое да го изцедиш фор фрее.

Тая опция с паролите я имат и ДРОПБОКС, ако държиш на нещо по-сигурно като услуга, ма си требет кинти за планче.

пп. И все пак, ако решиш да ги ползваш, почерпи човека с едно кофее.

Не е нужно да черпя никой никакви кафета, нито ми трябват кинти за план.

от Гугъл драйв хелп форума:

Theoretically a Google Drive Folder or File is password protected until you share it with someone else.

Once you shared the file or folder there are various share settings one may choose to maintain privacy.
---
When sharing a folder with another person please follow the below steps:
On your computer, go to drive.google.com.
Click the folder you want to share.
Click Share Add people.
Under "People," type the email address or Google Group you want to share with.
To choose how a person can use the folder, click the Down arrow Down Arrow.
Click Send. An email is sent to people you shared with.

You may prevent an editor from sharing the folder by following the below steps:
On your computer, go to drive.google.com.
Click the folder you don''t want a colleague or friend editor to res-hare.
Click Share Add people.
In lower right corner, Click Advanced
Make sure to check: "Prevent editors from changing access and adding new people"
Click Save Changes

Best,
Ms. Drasby
Google Product Expert
Google for Education Certified Trainer



С една дума, папката в гугъл драйва е протектната с личната парола от gmail акаунта на този който има право да я ползва, а права ще имат регистрирания администратор на лични данни (лаба и стоматолога) или самия клиент, на когото е снимката. Тоест дори и някой да достъпи уникалния линк на драйва, ако не е оторизиран с gmail account покана няма да види въобще папката. Освен това клиентът ще попълва и декларация, че е съгласен снимките му да се качват в този клауд. Това за GDPR.
 
Последно редактирано:
Изчетох темата, прекръстих се няколко пъти. Горе-долу толкова пъти запалих и свещ. Да запитам господина с експертното мнение, Станимир И, може ли да даде дефиниция на понятието “верТифициран”, което така насноятелно използва?
Не е ли нещо с НАП? :)
 
Не е нужно да черпя никой никакви кафета, нито ми трябват кинти за план.

от Гугъл драйв хелп форума:

Theoretically a Google Drive Folder or File is password protected until you share it with someone else.

Once you shared the file or folder there are various share settings one may choose to maintain privacy.
---
When sharing a folder with another person please follow the below steps:
On your computer, go to drive.google.com.
Click the folder you want to share.
Click Share Add people.
Under "People," type the email address or Google Group you want to share with.
To choose how a person can use the folder, click the Down arrow Down Arrow.
Click Send. An email is sent to people you shared with.

You may prevent an editor from sharing the folder by following the below steps:
On your computer, go to drive.google.com.
Click the folder you don''t want a colleague or friend editor to res-hare.
Click Share Add people.
In lower right corner, Click Advanced
Make sure to check: "Prevent editors from changing access and adding new people"
Click Save Changes

Best,
Ms. Drasby
Google Product Expert
Google for Education Certified Trainer



С една дума, папката в гугъл драйва е протектната с личната парола от gmail акаунта на този който има право да я ползва, а права ще имат регистрирания администратор на лични данни (лаба и стоматолога) или самия клиент, на когото е снимката. Тоест дори и някой да достъпи уникалния линк на драйва, ако не е оторизиран с gmail account покана няма да види въобще папката. Освен това клиентът ще попълва и декларация, че е съгласен снимките му да се качват в този клауд. Това за GDPR.

С една дума е добре, ама...
С две думи като шернеш папката с 100 души и 100-те ще имат достъп до нея и снимките на другите, да не кажем, че с 15гб, които ти се полагат фрее ще качиш 15 снимки и си до там и пак че требат КИНТИ ЧИЧЕ.
А че си нагъл, на всички се изЯсни.
 
С една дума е добре, ама...
С две думи като шернеш папката с 100 души и 100-те ще имат достъп до нея и снимките на другите, да не кажем, че с 15гб, които ти се полагат фрее ще качиш 15 снимки и си до там и пак че требат КИНТИ ЧИЧЕ.
А че си нагъл, на всички се изЯсни.

Нищо не си разбрал, но няма какво да ти обяснявам, вече го направих и работи. Всеки си има папка, ама си трябва малко акъл за да се вдене. Язък ти за регистрацията от 2009 година във форума, за 11 години не можеш две плюс две да събереш. Кинти ще трябват да, но не и за опция/план с пароли, както беше предложено по-горе, а за storage, 60 лв за 200 гб за година, ако се изтриват след седмица снимките от клауда ще успее да се вмести, вече сме се разбрали по този въпрос с клиента, че по-дълго няма нужда да ги държи, в краен случай 2 ТБ за 200 лв, муха го ухапала рентгена. Но нали трябва да има умници. Нагъл не съм, поисках съвет тук, ако имах яснота от началото как точно да стане нямаше да пускам тема нали. Приемам мнения, градивна критика, но обиди, квалификации и подмятания не подминавам.
 
Последно редактирано:
В pcloud.com може да вземеш 2TB за 700лв еднократно. Ако ще се ползва дългосрочно е по-изгодно така, а и пак ще имаш същите опции за споделяне с определени права, дори е много по-удобно. Аз ползвам безплатния план, но на който му трябва повече пространство си заслужава.
 
В pcloud.com може да вземеш 2TB за 700лв еднократно. Ако ще се ползва дългосрочно е по-изгодно така, а и пак ще имаш същите опции за споделяне с определени права, дори е много по-удобно. Аз ползвам безплатния план, но на който му трябва повече пространство си заслужава.

Благодаря за предложението, ще разгледам опцията.
 
Нищо не си разбрал, но няма какво да ти обяснявам, вече го направих и работи. Всеки си има папка, ама си трябва малко акъл за да се вдене. Язък ти за регистрацията от 2009 година във форума, за 11 години не можеш две плюс две да събереш. Кинти ще трябват да, 60 лв за 200 гб за година, ако се изтриват след седмица снимките от клауда ще успее да се вмести, вече сме се разбрали по този въпрос с клиента, че по-дълго няма нужда да ги държи, в краен случай 2 ТБ за 200 лв, муха го ухапала рентгена. Но нали трябва да има умници. Нагъл не съм, поисках съвет тук, ако имах яснота от началото как точно да стане нямаше да пускам тема нали. Приемам мнения, градивна критика, но обиди, квалификации и подмятания не подминавам.

Прав си, взимам си поука веднага, даже си плеснах един шамар. Но!
... поне се научих да НЕ "създавам" сайтове на блогър и да НЕ лъжа себе си че съм некъф капацитет и да моля по форумите като циганка за помощ, от която ще изкарам кинтИ.


Не е нужно да черпя никой никакви кафета, нито ми трябват кинти за план.

Кинти ще трябват да

:D
 
Еми не четеш братле, едитнах си поста, но ще го напиша и тук:

Кинти ще трябват да, но не и за опция/план с пароли, както беше предложено по-горе, а за storage.

За нещо друго да се хванеш? Чакам, всъщност постовете тук доста ми помагат да troubleshoot вам и подобрявам солюшъна си, но някои дават коректни мнения без да обиждат, а други се водят от комплексите си. Благодаря че ми отделяш от времето си. Не виждам проблем да питам във форума, това му е едно от предназначенията. А че не си капацитет стана ясно на всички. Разкажи пак за папката как ще я споделя на 100 души :)
 
Последно редактирано:
Не е ли нещо с НАП? :)
Сред толкова мононуклеарни организми тука и ти започна да се държиш като едноклетъчно. Стегни се малко.
 
Blinky

Има ли тема в която хората тук да разговарят спокойно, без да избиват комплекси кой е по-велик? Сериозно питам, ще се радвам ако има. Или вече сте го приели като част от културата на форума? Не се заяждам, съвсем сериозен съм. По принцип ти знам мнението, че поощряваш провокациите, но не ви ли писна вече толкова години една и съща, не се ли губи смисъла на самата тема и полезността за всички разговарящи в един момент? Ако искате всеки, който има нужда от съвет да започва пост тук със "О вие мои гурута, прекланям се пред вас, бихте ли ми помогнали." :) Тогава ще избегнем момента със самодоказването и комплексите и ще преминем на същината. А ?
 
Последно редактирано:
Не им обръщай внимание - те само завиждат че си направил толкова успешна кариера като ИТ консултант и внедряваш такива високотехнологични решения (Blogger & Google Drive) в деликатни сфери като здравеопазването.

Аман от комплексари!
 
Последно редактирано:
Статус
Not open for further replies.

Горе