Въпрос относно оригинален Windows 7

helf_php

Active Member
Здравейте лаптопа ми го купих със оригинален Windows 7 но проблема е следния, че вече има нужда от преинсталация, но кода където го пише под лаптопа за оригиналния Windows 7 се е изтрил. Въпроса ми е мога ли от документи или от някъде другаде да видя въпросния код и да си инсталирам на ново WIndowsa. Като подчертая, че нямам копчета за автоматично преинсталиране и не съм правил Backup-и
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

Имаш предвид лицензиран Windows7. Кода пък за какво ти е?
С лаптопа трябва да имаш restore CD/DVD или някакъв партишън на харда. Ти как инсталираш Windows-а?

Теоретично ако ползваш съпорта на лаптопа по серийния номер трябва да могат да ти кажат, но досега не познавам човек на който това му се е случвало :).
Тъй като Windows-а се обажда на M$ да им докладва може да пробваш и през техния съпорт.
Най-невероятно ми се струва да прегледаш документите, които имаш така и никога не съм отварял книжката на лицензирания Windows че да видя какво има вътре, може пък и кода да го пише... знае ли човек :)
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

Има само Recovery диск сега проверих, но вече съм форматирал харда май няма да стане :shock:
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

Изчакай малко уж трябва да получиш упгрейд за 10 ..
Или виж дали имаш лепенка с ключ за уиндоуса отдолу.
 
От: От: Въпрос относно оригинален Windows 7

Изчакай малко уж трябва да получиш упгрейд за 10 ..
Или виж дали имаш лепенка с ключ за уиндоуса отдолу.

Под лаптопа ключа е изтрит половината не се вижда :(
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

@helf_php как го форматира тоя хард? С windows инструментите ли :).
Бутни с Recovery диска и виж какво ще стане. Преди години имах едно Фуджицо, на което recovery диска реално инсталираше windows-а.

Регистрито е само за джедаи, така че ако пипаш там може да минеш към тъмната страна :D
 
От: От: Въпрос относно оригинален Windows 7

@helf_php как го форматира тоя хард? С windows инструментите ли :).
Бутни с Recovery диска и виж какво ще стане. Преди години имах едно Фуджицо, на което recovery диска реално инсталираше windows-а.

Регистрито е само за джедаи, така че ако пипаш там може да минеш към тъмната страна :D

Еми форматирах го по стандартния начин :D:D
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

Laptop -a идва с опаковка, обикновено ги слагат в кутия. Моя dell xps имаше серийния номер на кутията. Говоря не за серийния номер на хардуера, а на Windows-а.
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

След като си направил формата, в замунда ще откриеш и уиндоус и активатор. Най-добре слагай 8.1
Аз лично не бих се занимавал да си търся изгубения ключ.
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

След като си направил формата, в замунда ще откриеш и уиндоус и активатор. Най-добре слагай 8.1
Аз лично не бих се занимавал да си търся изгубения ключ.

Ами искам да ми е оригинален :beer:
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

При този от замунда като си го активираш и ъпдейти вървят и всичко. Тоест разлика между оригиналния и замундския - няма.
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

При този от замунда като си го активираш и ъпдейти вървят и всичко. Тоест разлика между оригиналния и замундския - няма.

Има. При замундския носиш наказателна и финансова отговорност, а при оригиналния тази малка подробност отпада :)
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

Оригиналния Win си е чист,за разлика от тези от замундата-пълни с backdoors и spyware.
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

Има. При замундския носиш наказателна и финансова отговорност, а при оригиналния тази малка подробност отпада :)

Познаваш ли някой дето са го санкционирали ? Щото аз обикалям из цяла европа с замундски , пък никой не е дошъл да ми го проверява....
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

Познаваш ли някой дето са го санкционирали ? Щото аз обикалям из цяла европа с замундски , пък никой не е дошъл да ми го проверява....

Дай си адреса? :)
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

Така като си ги описал нещата има някакъв шанс да те огрее! Варианти:
1. Каква марка е лаптопа - ако е читава - влизаш на оригиналната им страница и пишеш на съпорта с молби и увещания.
2. Четеш при Гошо, сваляш си програма за възтановяване на форматиран диск или възтановяване на партишън /търсиш на английски/ и после действаш както е писал @Burnx - първия линк, който е дал на мен ми свърши работа преди.

Успех, ще имаш нужда :wink:
Не забравяй да обадиш в темата какво е станало.
 

Горе