Въпрос относно оригинален Windows 7

От: Въпрос относно оригинален Windows 7

Слагай активатора! Т'ва с лицензията не бива да те притеснява, защото лаптопа ти така или иначе има лепенка отдолу-макар и изтрита. Освен това лицензия в БГ се доказва с платежен документ, а не само с лепенка! BurnX е прав, че никъде няма да имаш проблеми-по нито една граница.
Това, което прави активатора е да ти даде валиден лицензионен ключ. Така, че ъпдейтите си вървят без проблеми.

P.S. Днес получавам ъпдейт за Win 10. Някой инстална ли го вече. Аз лично не смея все още!
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

P.S. Днес получавам ъпдейт за Win 10. Някой инстална ли го вече. Аз лично не смея все още!

Чакаме сървис пак 2 най-малко ..
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

Познаваш ли някой дето са го санкционирали ? Щото аз обикалям из цяла европа с замундски , пък никой не е дошъл да ми го проверява....

Познавам много. Искаш ли и номер на наказателното постановление да ти пратя :)
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

...и да не забравиш да сийдваш после!
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

Аз изтеглен Windows от торент сайт никога не бих сложил. Софтуер, който е пипан и не знаеш какво има вътре - не мерси!
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

Чакаме сървис пак 2 най-малко ..

Няма да има вече големи актуализации от рода на Sp1 , sp2 и т.н. през 1 или 2 години. Преминават към друга смеха - чести но малки ъпдейти на операционната система. Ъпдейтите ще са ежеседмични.
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

Познавам много. Искаш ли и номер на наказателното постановление да ти пратя :)

Кой ги глобавя и къде ? Аз пак казвам с моя от замунда проблеми не съм имал никъде (а пътувам постоянно в чужбина).
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

Нека си сложи пиратски Windows пък после ще има да чака за безплатен ъпгрейд към Windows 10.
Платежния документ, който се спомена по-горе е касов бон или фактура от покупката на лаптопа, като на лаптопа Windows-а би следвало да е ОЕМ, ако друг, то би следвало задължително да бъде отбелязан като отделен артикул в касовия бон/фактура.
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

Аз изтеглен Windows от торент сайт никога не бих сложил. Софтуер, който е пипан и не знаеш какво има вътре - не мерси!

знаеш, ако контролната сума е една и съща с обявената от автора, примерно http://mirror.corenoc.de/digitalrivercontent.net/
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

знаеш, ако контролната сума е една и съща с обявената от автора, примерно http://mirror.corenoc.de/digitalrivercontent.net/

И как checksum-а ще ми гарантира че:

1. Автора не е модифицирал ISO-то умишлено
2. Автора не го е свалил премодифицирано от друго хранилище и просто го ресийдва
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

под автор имам впредвид microsoft, всяко "пипане" променя контролната сума и файла вече не е оригинален

http://onlinemd5.com/

първия ред от моя текст има следните контролни суми:

MD5 - EC2A58433B977C329BCA516AB7D7F291

SHA-1 - BA44A75C1148C23B5F0789CE1A194AE9FEE83A44

SHA-256 - DFFF5BB79A04D2A5DDEFAFB58D313000A9EAD15C993C83D65C7FE6E6F76ED465

променете съобщението и ще се променят контролните суми, ако са еднакви значи е точка 2. копи/паста или ресийд на оригинала
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

Под автора имах преддив uploader-а на торента.
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

P.S. Днес получавам ъпдейт за Win 10. Някой инстална ли го вече. Аз лично не смея все още!

Тури ли го вече?

Не знам, ама аз досега от ъпдейти файда не съм видял. Даже последно премахвах всички ъпдейти на 8.1 за да се пробвам да оправя някакъв бъг, а в резултат ми се напълни C:/ с боклуци и трябваше да го чистя под Linux след като чаках с месец да се самоизчисти. Слагаш ъпдейти - харда се пълни, махаш ъпдейти - пълни се още повече. Разлика в Windows обаче не се наблюдава, тъй че за себе си съм обявил ъпдейтите за дивотия :)

И аз си карам със замундски версии. Иначе като съм си взимал лаптоп все е вървял с Windows, ама без инсталационен диск. Някакъв скрит дял на харда и самоизтриваща се лепенка... мерси! Не съм видял нещо по-различно в работата на оригинален Windows, все същата боза си е.
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

Напротив, съвсем друго си е. И досега не съм имал проблем с ъпдейтите.
Тури ли го вече?

Не знам, ама аз досега от ъпдейти файда не съм видял. Даже последно премахвах всички ъпдейти на 8.1 за да се пробвам да оправя някакъв бъг, а в резултат ми се напълни C:/ с боклуци и трябваше да го чистя под Linux след като чаках с месец да се самоизчисти. Слагаш ъпдейти - харда се пълни, махаш ъпдейти - пълни се още повече. Разлика в Windows обаче не се наблюдава, тъй че за себе си съм обявил ъпдейтите за дивотия :)

И аз си карам със замундски версии. Иначе като съм си взимал лаптоп все е вървял с Windows, ама без инсталационен диск. Някакъв скрит дял на харда и самоизтриваща се лепенка... мерси! Не съм видял нещо по-различно в работата на оригинален Windows, все същата боза си е.
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

Проблем с ъпдейтите имаше при Win7, някъде преди година (или половин година - не помня). Та, при някои лаптопи (не съм го наблюдавал при стационарки) един от ъпдейтите караше процесора да се натоварва в повече и съответно машината работеше осезаемо по бавно. До колкото знам след това го фикснаха. Някъде в нета има инфо, ако на някой му се ровичка.
те
Иначе някъде по горе беше споменато, че ъпдейта за Win10 няма да дойде за пиратските версии. Това не е вярно. Ъпдейтите вървят и за пиратките. Единия от служебните лаптопи е с пиратски Win7 Ultimate и има ъпдейт. Освен това мисля, че микромеките бяха обявили и официално, че ще ъдейтват и пиратите. След 29 юли ще видим каква ще е уловката. :)

А иначе аз лично за себе си все още нямам намерение да експериментирам на личния си лаптоп, че нямам време за губене после с евентуални бъдещи инсталации, ако нещо не ми хареса. :)
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

Оправих се :D в кутията имаше Recovery Disc :p :drama:
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

Замислям се да си купя win 7, но искам да е от сайт на майкрософт. Питах тук https://www.microsoftstore.com казаха ми, че те предлагали само най-новите вин 10, ако съм искал 7 да потърся в магазините в БГ.
Някой може ли да ме светне за някоя по сериозна фирма (сайт) в тази област и други което ме тормози, че като ще давам пари ще искам да е последно издание, не някой стар бъгнат, а как да разбера до коя дата са последните издания? Във википедия пише win 7 2009, win 8 2013. Осмицата много грозна квадратна, но пък по-нова, чудя се кое ли ще е по-добро, въпроса е да няма бъгове.
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

Сори, но виждам темата доста късно, за да си видиш ключовете ползваш WinKeyfinder
 
Последно редактирано от модератор:
От: От: Въпрос относно оригинален Windows 7

Сори, но виждам темата доста късно, за да си видиш ключовете ползваш WinKeyfinder

Хубаво си видял темата, да беше я прочел поне
 
Последно редактирано от модератор:

Горе