Въпрос относно оригинален Windows 7

От: Въпрос относно оригинален Windows 7

Замислям се да си купя win 7, но искам да е от сайт на майкрософт. Питах тук https://www.microsoftstore.com казаха ми, че те предлагали само най-новите вин 10, ако съм искал 7 да потърся в магазините в БГ.
Някой може ли да ме светне за някоя по сериозна фирма (сайт) в тази област и други което ме тормози, че като ще давам пари ще искам да е последно издание, не някой стар бъгнат, а как да разбера до коя дата са последните издания? Във википедия пише win 7 2009, win 8 2013. Осмицата много грозна квадратна, но пък по-нова, чудя се кое ли ще е по-добро, въпроса е да няма бъгове.

няма такова чудо като бъгната, който и диск да сложиш*, след инсталиране на всичките ъпдейти става оригинален, има различни версии заради броя ъпдейти, които няма нужда да се теглят защото вече са вградени, другите разлики са - с media center или без, с IE или без и 32 или 64бита или комбиниран. също и само на български или само на английски и допълнителен ъптейт за български

най-евтино е да ти продат ОЕМ версия заедно с хардуер, който трябва да не изхвърляш/препродаваш, хардуера е или дъно или хард-диск, или най-евтино е 2-ра употреба компютър/лаптоп, ако ще ползваш закупения хардуер му сложи линукс, и да ползваш само ключа, вариантите за OEM Win са два - home premium и professional

глупаво е да купуваш Box DVD ама щом настояваш https://www.jarcomputers.com/MS-Get...al-3264bit_prod_SOFTWIN7PROGKIT.html?ref=prod търсиш "RETAIL", без "OEM" или "OEI"

* - с условието да му съвпадат чек-сумите, т.е. никой не го е модифицирал допълнително, линкове съм дал в два поста нагоре
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

Замислям се да си купя win 7, но искам да е от сайт на майкрософт. Питах тук казаха ми, че те предлагали само най-новите вин 10, ако съм искал 7 да потърся в магазините в БГ.
Някой може ли да ме светне за някоя по сериозна фирма (сайт) в тази област и други което ме тормози, че като ще давам пари ще искам да е последно издание, не някой стар бъгнат, а как да разбера до коя дата са последните издания? Във википедия пише win 7 2009, win 8 2013. Осмицата много грозна квадратна, но пък по-нова, чудя се кое ли ще е по-добро, въпроса е да няма бъгове.

- Уин 7 отдавна няма mainstream support, а след 4г спира и extended support.
- въпроса с бъговете не го разбирам, явно съм глупав
- намери някое приятелче студент в IT и му искай ключ - за студенти е без пари. повечето имат по 2-3. или питай из ИТ фирмите - ако са Microsoft gold partner много от тях предлагат схеми за работниците си (Win10 про за $20-30 + Офис про още $15 мисля).
 
От: Въпрос относно оригинален Windows 7

Докога е безплатния ъпдейт за Windows 10
 

Горе