Въпрос относно създаване на API-key

Здравейте,

Имам следното питане:

Правя магазин на платформата на cloudcart.
В контактната форма, за да активирам картата и тя да е видима ми казаха, че трябва да си изкарам API-ключ от google cloud.

В ръководството на cloudcart се казва, че този API-key е платен от 2018 г., но като новорегистриран Billing акаунт в google cloud получаваш 300$ първоначален бонус, както след това също имаш някакви безплатни бонуси всеки месец и този API-key на практика излизал безплатен.

Въпросът е че моят акаунт не е нов и тези 300$ първоначален бонус са изразходвани.
При това положение изкарването на API-key за мен отново ли ще е безплатно и ще има ли всеки месец безплатен бонус за ползването му.

Друг е въпросът на каква база става това таксуване? На потребители, които са използвали картата?

От чата на съпорна на гоогле не успях да разбера много.

Припратиха ме към тази страница:


Моля ако някой разбира да напише два три редал

Благодаря!
 
Това api ти е основно за карта с къстъм дизайн. Ембедни си я просто като iframe от google maps, там не ти е нужно api.
 
Вземи го от шер опциите на адреса, който си посочил. Или нещо не съм ти разбрал въпроса. Интегрира се като HTML код, нищо велико.
Пиша от телефона и съм в движение…

Имах предвид, след като копирам кода трябва да отворя кода на сайта и да го сложа някъде там ли?
 

Горе