Въпрос относно Commission Junction

krmihova

New Member
Здравейте!
Както сигурно сте забелязали аз съм нов член на форума. Постарах се да прочета повечето теми, особено тези които, в които се писано относно affiliate - програмите.
Преди известно време създадох сайт, в който чрез афелиейт програмата -Commission Junction, започнах да печеля процент от всяка продажба направена през моя сайт. Дотук добре. Но..
Оказа се, че не съм толкова подготвена, колкото предполагах в началото.
Моята молба е ако някой е работил с тази програма и е наясно как да се получат спечелените пари, да ми пише или да обясни във този форум.
Съжалявам за непълното обяснение, но ако проявите интерес, аз с голямо желание ще ви обясня по-подробно какъв е точно моят проблем.
Благодаря предварително!
Кр.Михова
 
Здрасти и добре си дошла тук.
Еми мисля че във форума има хора работещи с тази програма и могат да ти дадат необходимата информация. Но тъй като не си дала повече детайли за естеството на проблема, ще получиш и такива отговори.

Желая ти много успехи и приятен престой тук. Успехи. :wink:
 
Благодаря за бързия отговор
Още в самото начало на регистрация, от сайта ми изпратиха един формуляр, в който да попълня данните си, номер на акаунта и !! № на социална осигуровка. Ясно е че ние българите нямаме такива номера. В упътването пише че ако нямам и не може да ми бъде създаден такъв номер, съм длъжна да попълня друг формуляр за създаване на ITIN номер /доколкото разбрах този номер е за да могат да се върнат данъците взети от чужденци /. Аз спрях дотук. Моля за съвет ако някой е попълвал такъв вид формуляри, как точно да постъпя за да е всичко наред и да мога да си изтегля вече събраната сума??
Дано да съм го написала разбираемо
Благодаря
Кр.Михова
 
Здравейте,
и аз съм нов тук
имам от скоро регистрация в CJ имал съм и преди години, но тогава спряха достъпа за българи (предполагам някои се досесщат защо) :)
ето точния линк към формуляра
irs.gov/pub/irs-pdf/fw8ben.pdf
И аз не съм го попълвал защото има доста неясни за мен неща.

П.П. слагам така линка защото нямам 5 поста
 
cj.com

Все пак има ли някой сред нас който активно ползва cj, който е получавал пари от тях и желае да сподели опита си. Тъкмо авторът на постта може би ще получи отговор :)
 
Здравейте!
Аз използвам CJ от около 2 месеца. В акаунта ми пише че спечелените от мен пари ще ми бъдат пратени с чек. Даже имам номер на транзакция от средата на месец октомври. Но до този момент не съм получила нищо. Ако някой е запознат и е преминал този период нека да помогне.
Успешна седмица
Кр.Михова
 
Активно ги ползвам и чакам чек, затова не мога да дам мение по същество. Мога да кажа, че преди да започна дръпнах едно сериозно четене по форуми и мога да кажа, че са много сериозни.
 
аз я попълних и им я пратих по факса, нямам отговор че са я получили, но смятам че всичко е наред. попълних я както смятам за правилно, няма упътване.
в общи линии навсякъде казвате че не подлужите на данъчно облагане там.
 
аз я попълних тази форма - w-8 и я пуснах чрез е-факс. чудя се дали да не я пусна още веднъж, но този път да отида до пощата за по-сигурно. какво ще ме посъветвате?
Лек ден
Кр.Михова
 
И аз работя с тях и все още не съм пуснала декларацията. Дали има проблем, ако се пусне няколко месеца след регистрацията?
 
Аз работя с тях и не си спомням да сам пускал декларация. След като обявиш че си чужденец ти дават опростена форма (поне на други места е така) и я попълваш без номер на осигуровка и т.н

За получаване на парите нямаш проблеми, коректни са винаги ти само си ги изкарай :)
 
krmihova каза:
Благодаря за бързия отговор
Още в самото начало на регистрация, от сайта ми изпратиха един формуляр, в който да попълня данните си, номер на акаунта и !! № на социална осигуровка. Ясно е че ние българите нямаме такива номера. В упътването пише че ако нямам и не може да ми бъде създаден такъв номер, съм длъжна да попълня друг формуляр за създаване на ITIN номер /доколкото разбрах този номер е за да могат да се върнат данъците взети от чужденци /. Аз спрях дотук. Моля за съвет ако някой е попълвал такъв вид формуляри, как точно да постъпя за да е всичко наред и да мога да си изтегля вече събраната сума??
Дано да съм го написала разбираемо
Благодаря
Кр.Михова

мога да ти обясня за ITIN. Аз го имам отдавна както и EIN. Но нещата се попромениха и стана доста сложно. Може да ми пишеш на лична или направо по телефона
 
vitohol каза:
Аз работя с тях и не си спомням да сам пускал декларация. След като обявиш че си чужденец ти дават опростена форма (поне на други места е така) и я попълваш без номер на осигуровка и т.н

За получаване на парите нямаш проблеми, коректни са винаги ти само си ги изкарай :)

Както казах по-рано, пуснах по фащса попълнена декларация без номер на осигуровка и т.н. По чужди форуми четох, че на 20ти или на 21ви се изпраща плащането. Обаче на мен още в последно плащане не ми пише че е изпратено (това ми е първо плащане). Иначе знам, че първоначално има по-дълъг срок за одобрение и така нататък и всичко това е минало при мен вече.

Кажи ти на коя дата виждаш отразено на сайта, че чекът ти е изпратен?
 
Тук има няколко инструкции за попълването на въпросния формуляр:
irs.gov/pub/irs-pdf/iw8ben.pdf

Надявам се да помогнат, макар че не са на български, а на някакъв чужд език.

п.п. Още много подобни излизат при instructions for W-8BEN сърч в гугъл.
 

Горе