Въпрос относно PR Public Relations

От: Въпрос относно PR

Търговски представител или търговски пътник в България може да работи всеки, стига на 2-3 месец да си изпълни плана. Имаш определени цели за продажби и ги изпълняваш на 100%. Да не мислиш, че всички са учили.
 
От: Въпрос относно PR

На колко си?
И с тва един приятел зема 1000 като пр ме разби :lol:
 
От: Въпрос относно PR

Добре се разлафихте..Аз само ще каже, че някоя селс специалност или икономическа повече ще те доближи до тази длъжност. PR на фирма е точно от другия край на маркетикга. А продажбите в другия. Но си близко като идея. По-добре запиши нещо практично, а за търговски представител - отиди на курсове за продажби, при истински специалиати. Да ти кажа честно, по-важно е да си завършит специалност, която ти дава предимство в областта и може да продаваш продукцията от тази област, другото ще го придобиеш с курсове, четене и най-вече практика. Идеален пример ти давам с едно приятелче фармацефт, който завърши фармация и сега е търговски представител на голяма компания, но не може да го бутнеш стане ли дума за лекарства. Така де, добър е много. Това е.

Един друг приятел завърши Телекомуникации в ТУ София и доста успешно продава софтуери. Дано успяваш да ми хванеш посоката на мисъл. ;)

А за силикокените заспи, определяно ще успяват да ричват таргета, но на каква цена е въпроса. :) Лично аз съм виждал и мъж доста добре да продава, и то не само на жени. И колкото и гадно да звучи, външния вид в също от значение.
 
От: Въпрос относно PR

Е аз не съм казал, че искам да го завърша и да ме вземат в една от най-големите фирми.А това, че е учил туризъм и са го взели PR беше просто пример.
Все пак въпроса ми е с тази специалност ще ме вземат ли на работа като PR или търговски представител въобще.
 
От: Въпрос относно PR

Защо да не те вземат? Определено обаче гледай да имаш желание да го учиш и да го учиш. А не кат повечето, хахо-хихи, и после ама мен не ме искат никъде. И успоредно с това, ако може трупай опит някъде, даже и за слава. Ако е читав университета, ще те пратят на практика, но гледай да се буташ и ти по фирмите. Все пак трябва да се почне от някъде. Където и да отидеш искат две неща - опит и образование. Но определено можеш да си хванеш работа. И чети, винаги се информирай. Хубаво е като отидеш някъде и стане въпрос за тази област, да може да си подготвен. Никой няма да обърне внимание на хора, които просто правят нещо и са чели тук-таме какво е.
 
От: Въпрос относно PR Public Relations

Благодаря на всички за съветите и коментарите.Някои ме мотивираха, други не, но мисля да го уча това. :)
 
От: Въпрос относно PR Public Relations

Благодаря на всички за съветите и коментарите.Някои ме мотивираха, други не, но мисля да го уча това. :)

тва много хубаво, че не се връзваш на пет форумни лафа. Големият въпрос - Къде смяташ да го учиш?
 
От: Въпрос относно PR Public Relations

Мисля, че няма да ти хареса отговора ми.Търново.. Не знам наистина много хора се тикат там и бала постоянно расте дори не съм сигурен ще успея ли да вляза.. ;x
 
От: Въпрос относно PR Public Relations

Мисля, че няма да ти хареса отговора ми.Търново.. Не знам наистина много хора се тикат там и бала постоянно расте дори не съм сигурен ще успея ли да вляза.. ;x

то на мен дали ми харесва няма значение, въпросът е че и на теб вероятно изобщо няма да ти хасесва следващите 30-35 години след като завършиш
 
От: Въпрос относно PR Public Relations

Мисля, че няма да ти хареса отговора ми.Търново.. Не знам наистина много хора се тикат там и бала постоянно расте дори не съм сигурен ще успея ли да вляза.. ;x

Аз пак ще кажа, няма значение къде, колкото дали ще го учиш. Аз и много от съфорумците тук не сме учили интернет маркетинг, но се водим за разбиращи и специалисти до някаква степен. Така, че ако си натискаш ще станеш добър и от там всичко ще ти тръгне нагоре. Гледай там в Търново да не се подхлъзнеш по девойките, Органза, Арбанаски басейни. :)

Чети, практикувай. Това ме е майката. ;) Да не мислиш, че някой в университета ще ти каже, как да създадеш успешна дигитална кампания в социалните медии? Няма начин. Там ще е основата и отчасти нещо остаряло. :) Успехи от мен. ;)
 
От: Въпрос относно PR

За висше говоря, но ако има смисъл и от магистратура, за да мога да работя и в по-големи фирми, ще уча !
Виждам, че пари се правят там и съм надъхан да правя каквото е нужно, за да преуспея в тази сфера. :)
Надявам се не звучи наивно от моя страна.
Един приятел е завъриш туризъм и започна като PR на Sunny Beach за 1000лв. твърда заплата.
Малко е наивно. Прав си.
И за ученето си прав. Ако искаш наистина в Голяма фирма да работиш. Трябват ти поне 4-5 тапии, минимум - за висше, и за специализации. Същевременно трябва и стаж да натрупаш.
Точно PR едва ли е специалност за твоята мечта. Евентуално като тапия от сбора би вършило работа.
И се цели поне в 4 бона заплата. Хилядарката няма да ти стигне само за нужните тоалети и козметика.
Научи се да се изразяваш правилно и ясно. Да имаш хубава дикция и да си общителен. Да можеш да разговаряш по доста теми.
Не е лошо да знаеш коя марка тенис ракета е на мода. Както и да имаш умения в голфа.
Etc...

Ако знаеш последните три букви какво означават - вече си напреднал с една стъпка.
 
От: Въпрос относно PR Public Relations

и т.н. ( and so on ) ? И значи все пак донякъде ще ми е от полза тази специалност така ли? В момента се старая да се разчупя, да стана по комуникативен и да говоря правилно и ясно и мисля, че ми се получава.Ако маркетинг-а ще ми е от полза ще ви помоля да ми дадете линкове на някоя друга тема от форума примерно нещо за начинаещи, нещо като въведение. :)
 
От: Въпрос относно PR Public Relations

http://bg.wikipedia.org/wiki/Et_cetera
Добре пишеш, а писането е графичен израз на мислите.

Маркетинг се учи най-добре на сергия. ;)
 
От: Въпрос относно PR Public Relations

Благодаря на всички! Наистина много добър форум с много компетентни хора, радвам се, че съм част от този форум! Ако още нещо се сетите драскайте. :)

Ако имате някакви помощни материали относно PR ще се радвам да ми ги дадете. :)

Благодаря предварително !
 
Последно редактирано:

Горе