Въпрос относно PR Public Relations

SandWraith

New Member
Мисля да уча "Връзки с обществеността" и ми казаха, че после взимаш квалификация за PR, но понеже не ми е особено ясно понятието искам да попитам после ще бъда ли квалифициран да работя като търговски представител на по голяма фирма?

Благодаря предварително !
 
От: Въпрос относно PR

туй във фжмк-то ли е? щото ако е на друго място направо отся си фърляй дипломата на кучетата
 
От: Въпрос относно PR

за търговски представител на по-голяма фирма ти върши работа кво да е икономическо образование или някво специално за определени браншове

тва с тая специалност с гръмко звучащо заглавие освен журналист друго трудно ще станеш. недей чети някви врели и некипели из форумите. колко фирми за ПР има у нас, ама истински и такива дето да не се налага да си жена на лидер на голяма политическа партия за да те огрее няква поръчка. в такива фирми разни простосмъртни найш кога ги вземат. за ПР трябват контакти и позиции, ако ги имаш не ти трябва да учиш - ако не - избери си нещо дето има няква полза от него

ако искаш да си търговски представител на фирма тва значи се занимаваш с търговия - що ти е да учиш журналистика?
 
От: Въпрос относно PR

Мисля да уча "Връзки с обществеността" и ми казаха, че после взимаш квалификация за PR, но понеже не ми е особено ясно понятието искам да попитам после ще бъда ли квалифициран да работя като търговски представител на по голяма фирма?

Благодаря предварително !

1. PR това и означава - "връзки с обществеността" (Public Relations) .

2. Няма да бъдеш квалифициран да работиш като търговски представител на по-голяма фирма, тъй като специалността PR не е достатъчна за тази позиция. С едно "но". В някои страни под"търговски представител" и PR разбират едно и също - хубава усмивка и дълги крака. Ако ги притежаваш и си в съответната държава - значи си квалифициран.
 
От: От: Въпрос относно PR

хубава усмивка и дълги крака

у нас към тоя профил добави едри цици, големи джуки, стегнато дупе и най-вече желание да ги споделяш с висшестоящите
 
От: От: Въпрос относно PR

у нас към тоя профил добави едри цици, големи джуки, стегнато дупе и най-вече желание да ги споделяш с висшестоящите

За стегнатото дупе не е задължителна опция. Представи си шеф-арабин.
 
От: От: Въпрос относно PR

За стегнатото дупе не е задължителна опция. Представи си шеф-арабин.

а, за такива не е нужно даже да си жена - важното е да пърдиш със звук
 
От: Въпрос относно PR

Както казваше моя доцент Йозилдаш, PR-те се делят на пиарджии и пиарджийки. :mrgreen:
 
От: Въпрос относно PR

Във Великотърновския доцентите разбират разликата. Щото все някога някоя болярка се засяга (нямам теб предвид, спомена публично откъде си :)
 
От: Въпрос относно PR

Във Великотърновския доцентите разбират разликата. Щото все някога някоя болярка се засяга (нямам теб предвид, спомена публично откъде си :)

Не улучи. Не съм от града, но уча там. :|
 
От: Въпрос относно PR

Ще си имаш магистратура, пък после може да поемеш в друга посока развитието си.
 
От: Въпрос относно PR

Не улучи. Не съм от града, но уча там. :|

Не четеш внимателно. Улучих :) Знам откъде си, защото го спомена в темата на uphero. А доцента и болярките ги знам от Велико Търново. Четох им лекции там преди години.
 
От: Въпрос относно PR

Ще си имаш магистратура, пък после може да поемеш в друга посока развитието си.

епа оти ти е? да я ползваш за тапети? пет години мотаене са тва
 
От: Въпрос относно PR

Дебре, 5 години :lol:
Аз за магистратура говоря.

намекваш нещу чи хабер си нямам кво е баклавар и мъдистър?

он пита кво виШу да учи, не ква магистратура да запише. гого, не внимааш в картинката па не ти ходи на хубавия аватар
 
От: Въпрос относно PR

намекваш нещу чи хабер си нямам кво е баклавар и мъдистър?

он пита кво виШу да учи, не ква магистратура да запише. гого, не внимааш в картинката па не ти ходи на хубавия аватар

Он мисли да учи връзки с обществеността, не е писал за виШу, та за това се подведох.
Па мое и за магистратура да пита, знаеш ли го :beer:
 
От: Въпрос относно PR

За висше говоря, но ако има смисъл и от магистратура, за да мога да работя и в по-големи фирми, ще уча !
Виждам, че пари се правят там и съм надъхан да правя каквото е нужно, за да преуспея в тази сфера. :)
Надявам се не звучи наивно от моя страна.
Един приятел е завъриш туризъм и започна като PR на Sunny Beach за 1000лв. твърда заплата.
 
От: Въпрос относно PR

За висше говоря, но ако има смисъл и от магистратура, за да мога да работя и в по-големи фирми, ще уча !
Виждам, че пари се правят там и съм надъхан да правя каквото е нужно, за да преуспея в тази сфера. :)
Надявам се не звучи наивно от моя страна.
Един приятел е завъриш туризъм и започна като PR на Sunny Beach за 1000лв. твърда заплата.

:lol:

честно много ти е сбъркана ценностната система и цялостната ти визия за собствения ти живот. как можеш да решиш д аучиш ПР щото един приятел завършил туризъм и започнал като ПР за 1000 лв твърдо. Първо 1000 лв изобщо не са кой знае ква заплата и второ ти не се ли усещаш, че твоето изречение може да се извърти по всякакъв начин и винаги ще бъде валидно

един приятел завърши туризъм/право/медицина/хранително вкусовия/консерваторията и започнал като пр/юрисконсулт/терапевт/контрол по храните/културно аташе и зима 1000 лв твърдо?

Ма не може по приказките на някой дето гледал друг дет яде кифтета да си планираш живота. Начи мислиш, че ти като завършиш ПР щ евзимаш три пъти колкото него? Искаш ли да ти разкрия една тайна - дипломата има значение в 0,0001 % от случаите, в останалите е случайност, връзки, личностни качества (в голяма степен външност и поведение), стечение на обстоятелствата и какво ли още не. Земи учи нещо, което те влече, това е целия ти живот бе пич, не може д аго планираш на база някви празни приказки на някой си никой
 
От: Въпрос относно PR

Супер, че си надъхан но реалността не е толкова розова, особено да бачкаш за голяма фирма. Висшето ти е най-незначителното нещо, което гледат работодателите, особено големите фирми. То просто е минимално изискване, което всеки средно статистически младеж в България има. Така че не си мисли, че това ще е достатъчно - учи езици, хвани се да добиеш някаква допълнителна компетенция, пробвай се от някъде да си докараш опит и стаж в тази сфера, преди да се нахвърлиш в дъблоките води. Не разчитай само на това образование или на късмет, че до никъде няма да те докара. Висшисти с лопата да ги ринеш.
 
От: Въпрос относно PR

и между другото ако наистина толкоз се тръшнеш в земята - пр се учи на едно място - фжмк, ако смяташ да завършиш в П.У.Т.К.А и да се чудиш що после с твойто ПР и за списвач на писмата от читатели в "Лична драма" не щат да те вземат по хубаво изобщо не си губи времето да земаш вишу*

* нАучно и хултурно казано - да учиш за студьенть
 

Горе