Въпрос относно Seo

samisyuleyman

New Member
Здравейте, Имам въпрос относно този сайт магазин за платове в ahrefs показва някакви линкове от чужди сайтове от къде се взеха които са със странни букви и защо е толкова нисък domain ratinga?
 

Прикачени файлове

  • 674929A9-3F9A-43B3-9593-21CBF3AB9E7D.png
    674929A9-3F9A-43B3-9593-21CBF3AB9E7D.png
    810.9 KB · Преглеждания: 21
Нямаш нито един линк като хората на пръв поглед.
 
Аз бих се притеснил да имам толкова линкове, които не ги знам какви са. Все пак може да са споделяни в различни форуми.
Ако дадеш пример за какви точно букви и цифри става на въпрос, ще може да ти се помогне повече. Може да става дума за url енкодинг.
 
това са линковете които им направих Disavowal това ли са така наречените спам линкове ?
 

Прикачени файлове

  • plat-bg_20230508T230756Z_DisavowLinks.txt
    6.6 KB · Преглеждания: 9
Но сега като тегля файла има лека разлика в линка от това което аз бях въвел, да слагам ли направо всичките спам домейни или url да слагам ?
 
А тези линкове как са се появили. В смисъл взел си стар домейн и си направил сайт, или ти си първия собственик и си ги получил в последствие тези нежелани връзки към сайта си? Огледай добре какви са тези сайтове. НО ако не са релевантни, с нисък рейтинг, дори спам, направо ги махай. А сайта ти да има висок рейтинг, трябва да почнеш доста да градиш от към връзки, популярност на сайта.
 
Домейна си е наш , но сега реших да го подхвана и да го развивам, тези линкове просто са цъфнали някакси и повечето като ги отворя нямат нищо общо и са от сайтове по чужбина или не съществува такава страница
 
Добавих още, ако може някой който е по навътре с нещата да погледне линковете и домейните, за да не оплескам нещата , прикачил съм файл други въпроси
1.
какво се случва при домейни които са имали линк, но са изтрили поста и води до 404 страница и тях ли трябва да махам въпреки че имат високо Da
2.
сайтове които не пишат относно платове а примерно нещо друго и просто са тагнали този сайт и са тагнали още 50 линка като този
линк, аз не смятам че е окей, вие какво ще кажете по въпроса, да ги оставям ли такива линкове?
3. A когато купувам линкове колко да е минималното Da ?
4. възможно ли е конкуренция на нашия сайт да правят спам линкове с цел сваляне на сайта
 

Прикачени файлове

  • plat-bg_20230509T072504Z_DisavowLinks.txt
    7 KB · Преглеждания: 2
Последно редактирано:
Не вземай линкове от форума, няма да се възвърне тази инвестиции.
 
И тук има много добри предложения в пазара, както и в линк билджинг секцията.

Не вземай линкове от форума, няма да се възвърне тази инвестиции.
Аз пък съм доволен, да подбирам си ги повече, но си заслужават доста предложения тук.
 
И тук има много добри предложения в пазара, както и в линк билджинг секцията.


Аз пък съм доволен, да подбирам си ги повече, но си заслужават доста предложения тук.
дай линкове моля те
 
дай линкове моля те
Примерно това е добро предложение:


На Talov също е доста добро предложението:


Много зависи бюджета и реално от какво точно имаш нужда.
 
  • Like
Реакции: Sky
Не вземай линкове от форума, няма да се възвърне тази инвестиции.
Дай инфо за тия бюджетни и хубави линкове, че и ние да се възползваме.
Разбрахме вече, че във форума линковете са или скъпи или слаби. Аз не мога да случа на силни и евтини линкове.
 
Дай инфо за тия бюджетни и хубави линкове, че и ние да се възползваме.
Разбрахме вече, че във форума линковете са или скъпи или слаби. Аз не мога да случа на силни и евтини линкове.
Силни евтини линкове не са много съвместими понятия. Но се продават доста силни на под себестойността си, ако правиш индивидуално запитване към дадения сайт.
 
Дай инфо за тия бюджетни и хубави линкове, че и ние да се възползваме.
Разбрахме вече, че във форума линковете са или скъпи или слаби. Аз не мога да случа на силни и евтини линкове.
Къде видя да споменавам нещо за цена?!
 
Къде видя да споменавам нещо за цена?!

След като отсичаш "не взимай тук", значи някъде другаде трябва да има нещо по-добро.
А тук поне от моите наблюдения има разнообразие от предложения, което включва от евтино и слабо, до скъпо и силно.
Следователно някъде другаде трябва да има бюджетно и силно, иначе защо ще казваш, че тук не трябва да се купува нищо?
 
Аз съм гледал къде ли не, тук и в някой фейсбук групи съм виждал страхотни предложения и честно казано, все съм бил на мнението, че някакви тънки пакетни услуги често крият подводни камъни. За това, ако се взимат бюджетни линкове, моя личен съвет е да се прегледат добре, за да не донесат обратния ефект.
 
След като отсичаш "не взимай тук", значи някъде другаде трябва да има нещо по-добро.
А тук поне от моите наблюдения има разнообразие от предложения, което включва от евтино и слабо, до скъпо и силно.
Следователно някъде другаде трябва да има бюджетно и силно, иначе защо ще казваш, че тук не трябва да се купува нищо?
Който няма цветен телевизор няма да яде халва е логиката ти.
 
  • Love
Реакции: Ivo_

Горе