Въпрос относнто два еднакви домейна

monefff

Well-Known Member
Здравейте,

Значи имам два домейна, който са еднакви. Тоест единия е .com, а другият е .eu , та въпроса ми е следният.
Този който ми е Не-главен домейн, тоест на него няма нищо, какво мога да направя с него?
Да го пренасоча? Това ще помогне ли за издигането на първият(главният) домейн(тоест сайта)

Главният ми домейн е PR2, на около 6-7 месеца е...
Имаше някви frame-ове, бях чел във форума тук, бяха се карали хора, какво точно представляват..

А бе като цяло, какво да го правя този домейн ?

Поздрави,
Симеон
 
От: Въпрос относнто два еднакви домейна

За пренасочване едвали ще има смисъл като тежест,а и ако ползваш и адсенс е забранен редиректа 301 и така може и да си изпатиш

какво бих направил аз,
ще инсталирам един уърдпрес, слагам някакъв контент, който да се доближава до темата на главния домейн, бих постнал няколко вътрешни линка да сочат към него (може и началната страница) и ще го сложа на различно ип.
накой казват че нямало значение ,но аз твърдя че има.От опита който имам поне в продажбата на линкове,всеки държи линковете които слагам в моите сайтове да са на различни ип и от там си правя тоя извод.

не претендирам че съм прав
 
От: Въпрос относнто два еднакви домейна

Ефекта от пренасочването на слаб домейн ще е нулев.

По-добре го направи на сателитка както каза wanderer!

Ако ще правиш така бих ти предложил следното, слагаш статии без никакви линкове, чак след известно време може да почнеш с линковете и нови статии. но веднага според мен не е добре.
(и аз не задължавам никого с това мнение)
 
От: Въпрос относнто два еднакви домейна

Аз друго се чудя някой май беше правил такива опити но до сега не е казал какъв е ефекта. Вандерер може и да го е пробвал.
Дебнеш в ГД домейни на поне 2г с ПР и си ги пренасочваш към твоят сайт дали ще даде видим ефект?
 
От: Въпрос относнто два еднакви домейна

Аз друго се чудя някой май беше правил такива опити но до сега не е казал какъв е ефекта. Вандерер може и да го е пробвал.
Дебнеш в ГД домейни на поне 2г с ПР и си ги пренасочваш към твоят сайт дали ще даде видим ефект?
Не знам точно как стават тея хави, но само знам, че имаше 1 потребител "zaekyt" мисля, че беше, и си беше правил някви работи в домейните и така, им вдигаше Page-ранка.. нещо такова беше станало...
Тоест пълнише ги с баклинкове, по някъв начин, на "гърба" на други хора(естествено, аз ще си ги правя само с мойте сайтове)

Нещо такова беше..
Някой да има някаква информация?

Сателитни сайтове на дали ще правя.. вече ми е писнало от тях... А пък и статии не ми се пишат :lol:
 
От: Въпрос относнто два еднакви домейна

Аз друго се чудя някой май беше правил такива опити но до сега не е казал какъв е ефекта. Вандерер може и да го е пробвал.
Дебнеш в ГД домейни на поне 2г с ПР и си ги пренасочваш към твоят сайт дали ще даде видим ефект?

ами аз си правя тука разни експерименти ,но ги правя с дропени домейни които носят на хард сео дето се вика, тук се споменава http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=26155 ,че ако имате стари домейни по добре ги пренасочете,но пак казвам че редирект 301 е забранен от гуглето ако имате адсенс на сайта си , ето тука е писано за това http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=26155
 
От: Въпрос относнто два еднакви домейна

Не знам дали е забранено защото точно Г. го препоръчват - Вероятно става въпрос за точно определен случай а не по принцип защото като отворите ГУМТ в раздел промяна на адрес точка втора е написано следното

Redirect all traffic from the old site
Use a 301 redirect to permanently redirect the pages on your old site to your new site. This tells users and search engines that your site has permanently moved. Ask webmasters to update their links to point to your new domain and make sure incoming links to your old site are redirected correctly using the 301 redirects.

Сега някой с по добър английски от моя ако може да поясни точно какво е забранено да се редиректва с 301 защото явно по принцип даже е препоръчително така да се прави
 
От: Въпрос относнто два еднакви домейна

Ако пренасочиш празният домейн, ефекта ще е дори отрицателен.
Послушай уондера и норт, пълниш леко и после линкваш леко. Иначе направо го зарежи
 
От: Въпрос относнто два еднакви домейна

Мад празните домейни може и да не помагат но със сигурност не пречат. Имам сайт който стартира с име.сом след което за да не ме дублират изкупих с това име .бг .орг .нет и ги пренасочих към основният домейн и трябва да ти кажа че втора година сайта се ранква много добре не само по основната ключова дума.
Дали ако имената на домейните са разнородни ще му пречи не мога да кажа но ако са еднакви би трябвало да говори на Г. че става въпрос за сериозен сайт щом държи да си пази бранда.
 
От: Въпрос относнто два еднакви домейна

Пречи. Аз имах три към един насочени с включваща клдума и гугал ми разказа игрицата. Махнах два от тях и леко нещата се оправиха. Говоря от опит...но разбира се това не е меродавно. Това е един много малък случай, меродавно ще е ако повече хора споделят от личен опит.
За мен лично си остава: ако имаш празен домейн с брандирана за главният дума- не го насочвай към основният.
Мисля си че е добър вариант ако не искаш да го правиш "шано" сателит с "каширани линкове" уека-поуека, може да си е "явен" сателит (брандиран) с ценно и качествено инфо за основният, което може вече да си линкваш без грижи. Какво ще кажете за това? (имам подобен случай, където налинкнах всички страници към основният и резултата да ви кажа не е никак лош). Това не е някакво блек сео и тн, това си е чиста маркетингова стратегия
 
От: Въпрос относнто два еднакви домейна

Според мен в твоят случай е съвпадение и проблема е в нещо друго, защото аз даже имам чувството че след като ги пренасочих другите домейни още по добре потегли сайта.
 

Горе