В България вече има регистрирани над 100 хил. домейна

Blinky

Owner
Попаднах на една интересна статистика и се надявам да я изкоментираме тук:

http://www.dnevnik.bg/tehnologii/20...a_veche_ima_registrirani_nad_100_hil_domeina/

За съжаление не е много достоверна, защото това е според статистиките на бг хостинг фирмите. Не са отразени и тези, който са от Godaddy, Namecheap и другите големи регистранти и чуждестранни хостинг провайдъри. ;)
 
От: В България вече има регистрирани над 100 хил. домейна

Това е рекламен пост и не виждам как може да се счита информацията в него за достоверна изобщо.
 
От: В България вече има регистрирани над 100 хил. домейна

Има над 100 000 заявки за регистрация, а регистрираните домейни са много по-малко. На един от домейн форумите регистъра бяха казали че има около 40000 регистрирани домейна. Така че истината е някъде посредата както винаги.
Относно .бг на кирилица - погледнете nic.rs - сръбския регистър. Техния .срб работи от 3 години някъде. Има регистрирани 2417 .срб. домейна и 59215 .rs
 
От: В България вече има регистрирани над 100 хил. домейна

Хм и тук я има същата информация:
http://www.investor.bg/web/456/a/v-bylgariia-veche-ima-nad-100-hil-registrirani-domeina-183565/

Според мен Дневник и Инвестор са доста сериозни медии и е по-вероятно инфото да е достоверно. По-скоро може да не е пълно, знам ли.
 
От: В България вече има регистрирани над 100 хил. домейна

Това е рекламен пост и не виждам как може да се счита информацията в него за достоверна изобщо.

И аз мисля така. Тва си е ПР на Суперхостинг. Цифрите са далеч от реалностите. Поне сред моите познати, включвам и себе си, най-много 10% от домейните да са ми в Суперхостинга, всичко друго Годади, ИнтернетоБС, Еном и Неймджет. Идеята ми е, че това са хостинг компании, а не домейн регистри, тъй че тия цифи са малко ей така в простарнството.
 
От: В България вече има регистрирани над 100 хил. домейна

На мен друго ми е интересно. Примерно колко от тези 100к домейни са бг.
Суперхостинг се хвалят че имат 48% Дял, т.е 48 000 домейна от които .бг са 11 000
Ама за регистър.бг нищо не прочетох, там ми е интересно колко регистрирани домейна има.
 

Горе