В Швейцария обсъждат минимална заплата от 3 300 евро

dalasweb

Well-Known Member
В Швейцария обсъждат минимална заплата от 3 300 евро

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4501411

някой да ми даде данни как мога легално да се е/И/мигрира там:)

Ше метем,мием лижем ,лъжем, лаем,мажем важното е да сме на минимална заплата@!

Чао БОлканс WILKOME APENINES~!
 
От: В Швейцария обсъждат минимална заплата от 3 300 евро

:)....и аз се нареждам до колегата...., че тука у БГ....работите не вървят на добре в последните...100-200-300 години.....
 
От: В Швейцария обсъждат минимална заплата от 3 300 евро

хахаха :lol:



Чао БОклук :p


Ей, внимавай кви ги пишеш
не стига ,че си слаб дезигнер, а и все гледаш да се наместваш между шамарите
 
Последно редактирано от модератор:
в Швейцария не могат да имигрират хора, които си търсят работа

има няколко варианта за имиграция

- да си известна личност (актьор, художник, певец и др под)
- да инвестираш някаква сума в швейцарски бизнес, естествено има редица условия - в смисъл инвестицията в акции или банков депозит не спадат към одобрените. В общи линии целта е да създадеш траен бизнес в страната, да не пречиш на местния бизнес и да осигуриш работа на швейцарци (преди беше 100х франка сега колко е си пише търси в гугъла)

май в общи линии това бяха възможните алтернативи за българи. Швейцария си има официален сайт за имигрантите просто трябва да го потърсиш за да видиш условията. Фактът, че това не е от най-популярните дестинации за емигрантите (желана да, но не и популярна) е достатъчно показателен, че швейцарците не си търсят черноработници
 
От: В Швейцария обсъждат минимална заплата от 3 300 евро

Така е, хората обсъждат минимална заплата от 3 300 евро, тука обсъждат максимална от 33 евро, която рядко се плаща...
 
От: В Швейцария обсъждат минимална заплата от 3 300 евро

Така е, хората обсъждат минимална заплата от 3 300 евро, тука обсъждат максимална от 33 евро, която рядко се плаща...

"Не стига, че работа ви давам ами и пари искате, ве!" - реплика на булгаристански работодател по действителен случай, един приятел ми я разправя на скоро. :lol:
 
От: В Швейцария обсъждат минимална заплата от 3 300 евро

Направо после една справка за стандарта на живот и после пак се изнасяй - прав ти път :D
 
От: В Швейцария обсъждат минимална заплата от 3 300 евро

Отдавна имам Швейцарско поданство, имам късмет че родителите ми са успели да се установят там преди време, стандарта на живот е Висок и трудно ще бъде достигнат от Балканските страни...
Няма как заплатата да е Евро, там не използват тази валута....
Средната заплата в региона в който живеех бе 4800 франка, но да се има в предвид че цените на всяка една стока са според тази заплата т.е. не са като в България а в пъти по-високи.
Имаше една практика която Албанците повтаряха доста често, отиват и правят престъпление и чакат да бъдат вкарани в затвора за 6 месеца най-малко в зависимост от това какво са направили, защото в Швейцарски затвор се живее по-добре отколкото в която и да е било страна на Балканите, това е тяхно твърдение!
 
От: В Швейцария обсъждат минимална заплата от 3 300 евро

Какъв им е стандарта?

Много по-голям от БГ, с 1к кинта некой младеж може царски живее, горе долу, та с Швейцарско доста по-вече от 10к франка :)

Това разбира се субективен пример, но в пъти по-висок е стандрата от колкото УК, а и доста трудно дават гражданство а и да живееш там винаги ще те глeдат като натрапник, там са големи шувинисти, по-добре е да се живее във френската част.
 
От: В Швейцария обсъждат минимална заплата от 3 300 евро

Какъв им е стандарта?


Ами съгласен съм, но така прозвуча в началото, че се замислих, че имаш предвид, че стандарта им бил нисък.

Направо после една справка за стандарта на живот и после пак се изнасяй - прав ти път
 
От: В Швейцария обсъждат минимална заплата от 3 300 евро

Е к'во като им е по-висок стандарта, да няма да живееш с БГ доходи там? :)
 
От: В Швейцария обсъждат минимална заплата от 3 300 евро

даласчо иска да бъде на Швейцарската хранилка така че .....
 
От: В Швейцария обсъждат минимална заплата от 3 300 евро

Когато бях там 2003/4 заплатата ми беше минимална 3500 франка, обаче имаше много удръжки - пенсионни, медицински, храна, подслон - отиваха към 1000 франка за тия неща. Относно стандарта има неща, дето са по-скъпи, има и такива дето са същите, като при нас, но с по-добро качество. Транспорта и заведенията са скъпи, здравните услуги. Храна, дрехи на същите цени - даже там съм пил една от най-евтините бири изобщо, редовно си купувах вина от цял свят за по 7-8 франка, докато тука тия вина са от 20лв нагоре. Техниката и тя по-евтина. Не мисля, че живота там може да е много по-скъп от БГ, това сериозно. Примерно заплатата ти е 10 пъти по-голяма от БГ ама разликата в цените не е 10 пъти, даже някои са същите. Просто вече е доказано, че тука ни пробутват нискокачествени неща на същите цени - мисля унгарците бяха правили проучване.

Има начин да се отиде в Швейцария, има междуправителствена спогодба за обем на стажанти в туризма, както и работа за медицински кадри. За работа в туризма квотата по мое време беше 100 човека, и не се запълни даже щото всеки си мисли, че няма да го вземат и остават места - това по въпроса, че само искаме ама не ни стиска.

Аз бях доволен, за една година направих солидна сумичка, не ми се наложи никога повече да работя за БГ работодател, с парите учих в чужбина и поставих началото на бизнеса си, оттогава работя за себе си. Имаше 13-та заплата. Един месец отпуска...абе екстри :). Когато отидох там на най-ниска позиция ми показаха, че нищо не знам и ме научиха отначало да работя, тука в БГ имах 30 подчинени и се мислех за големия шеф, там почнах от нулата и се научих отново на всичко, като по някое време вече ми разрешиха да отговарям за малък екип. Благодарен съм на Швейцария.
 
От: В Швейцария обсъждат минимална заплата от 3 300 евро

За съжаление в бг животът е най-скъпият в цяла Европа.... айде да не изписваме фермани да се убеждаваме в очевадното!
Язък за това което ни е дарила природата.... ДА ГИ ЕБА !













































БАШ !
 
От: От: В Швейцария обсъждат минимална заплата от 3 300 евро

даласчо иска да бъде на Швейцарската хранилка така че .....
ех ако саках хранилка,щях да съм си в спейн при мойта дулсинея:evil::evil::evil:

Как ги пускаш все такива теми ...
какво им е на темите - социализъм, империализъм, курвизъм , емигризъм, организъм ,оргазъм де -все наболели теми за днешното време.
Ти какви теми предпочиташ?Каk ли ще изглежда виндовса през 3000 година?:cry:
 
От: В Швейцария обсъждат минимална заплата от 3 300 евро

Ами какво да ти каже
сигурно в момента има по няколко хиляди души от всяка една държава които си задават този въпрос.
Ти мислиш че правителство което е в състояние да осигури такава заплата на гражданите си оставило такава вратичка.
Но все пак евала за желанието.
Сега като се замисля най-добре помисли имаш ли някой твой познат който живее или работи от по дълго там и се свържи с него, такива хора трябва най-добре да знаят как стоят нещата.
 

Горе