В какво бихте инвестирали, ако имате определен капитал?

В крайна сметка, че правиме ли пари или нема да правиме:)
 
Микоризирани лешници. Трябва ти подходящ терен, (ако нямаш инвестицията нараства и 5к няма да стигнат), другото е знания, като има фирми, които предлагат обучения при покупка от тях.:)

Ако държиш да е нещо онлайн - във форума има много информация.
 
Отиваш и ги оставяш на някой който се занимава с това.
Те ще се справят по-добре от това което ние може да ти предложим като идей.
Но стой далече от криптовалутите ;)

Иначе ETF и Mutual funds

Биткойна около 2011-та се котираше на $90. В момента е 18K лева. „Добър съвет.“
 
Биткойна около 2011-та се котираше на $90. В момента е 18K лева. „Добър съвет.“
upload_2018-7-5_16-59-40.png
upload_2018-7-5_17-0-12.png
Докато си написал това и днес вече е 11 хилади ;)
Това няма да го видиш при стабилните инвестиции, но виж ако искаш да одариш джакпота отиди си купи CCC корпоративни бондове с 20% лихва и се надявай да ти платят. Там поне има нещо зад инвестицията а не 3 реда код!
 
Виж файлът 16736
Виж файлът 16737
Докато си написал това и днес вече е 11 хилади ;)
Това няма да го видиш при стабилните инвестиции, но виж ако искаш да одариш джакпота отиди си купи CCC корпоративни бондове с 20% лихва и се надявай да ти платят. Там поне има нещо зад инвестицията а не 3 реда код!

Всеки знае, че криптото е volatile инвестиция. Това не значи, че не могат да се изкарат пари. Просто трябва човек да е много прецизен и решителен. И бърз.
 
В олио :) Ако имам 500 000. Или по-добре милион.
 
Аз искам да попитам тези от вас, които copy trade-ват на форекс пазара, има ли файда, смисъл, ако копираш топ инвеститорите им какъв roi горе долу се изкарва да кажем месечно с 1000$ инвестиция?
 
Аз искам да попитам тези от вас, които copy trade-ват на форекс пазара, има ли файда, смисъл, ако копираш топ инвеститорите им какъв roi горе долу се изкарва да кажем месечно с 1000$ инвестиция?
Да, аз имам много добра идея.
Взимаш тези 1000$ и отиваш при някоя фирма която се занимава с инвестиции. Оставяш им ги те да търгуват с тях, а ти се връщаш в онлайн бизнеса където е нещото от което разбираш. Ако повтаряш това всеки 1 месец с минимална сума, когато дойде време за пенсиониране, ще имаш една стабилна сума пари на "влог."
 
Хиляда лева бих ги инвестирал в газов котлон, голяма тенджера и един камион царевица. С тези неща отивам на морето, варя и продавам на плажа (на плаж без концесионер). Ако не ме хванат ХЕИ, данъчни или друга институция и успея да продам целия камион до края на сезона, ще съм мноооого напреде с парите.
 
Хиляда лева бих ги инвестирал в газов котлон, голяма тенджера и един камион царевица. С тези неща отивам на морето, варя и продавам на плажа (на плаж без концесионер). Ако не ме хванат ХЕИ, данъчни или друга институция и успея да продам целия камион до края на сезона, ще съм мноооого напреде с парите.
И другото лято ще си вземеш 2 камиона с царевица и така след 10 лета ще имаш империя на всичките плажове без концесионери нали?
И майната им на НАП и данъците ;)
 
Проблема е, че не се сещам за десет големи плажа без концесионери :D
 
За производителите на олио ли говориш?
Не говоря за тях, те са по друга схема. Може би с евросубсидии, там не съм наясно. Говоря за това, че се внася що-горе рафинирано олио на цени от 50-70 стотинки. Моята информация поне е такава, че се купуват огромни количества, върху които след всички разходи до крайния продукт се осигурява поне 200% печалба. Но трябва да се вложат в стотици хиляди, а да се спечелят милиони. Не е случайно, че има 1001 марки олио на крайния пазар. В допълнение всякакви трикове. Така например, преди известно време една фирма, когато средно литър на крайния пазар струваше около 2.20/2.30 подби с около 30 стотинки цената, което е около 12/15% (да не ги смятам сега) надолу. Но се оказа, че вместо 1 литър, бутилката им съдържа 30-40 млл по-малко. И така нататък.
Смяха ми се когато говорех за олио преди време. Но това е една изключително високооборотна стока. Олио се използва за почти всичко свързано с храна, било до консумация за на домакинствата, промишлено производство на храни, вериги за хранене, ресторанти, капанчета и т.н.
 
Да, аз имам много добра идея.
Взимаш тези 1000$ и отиваш при някоя фирма която се занимава с инвестиции. Оставяш им ги те да търгуват с тях, а ти се връщаш в онлайн бизнеса където е нещото от което разбираш. Ако повтаряш това всеки 1 месец с минимална сума, когато дойде време за пенсиониране, ще имаш една стабилна сума пари на "влог."
Не съм съгласен и ще обясня защо. Имам приятел, който имаше фирма за FOREX търгуване, борси и т.н. За около 5 години направи толкова пари, че да отиде да живее в много богата западна държава. И той парите не печелеше от комисионни, ами от балъци! Надявам се много хора ще разберат какво намекнах! Со здравје!
 
Не съм съгласен и ще обясня защо. Имам приятел, който имаше фирма за FOREX търгуване, борси и т.н. За около 5 години направи толкова пари, че да отиде да живее в много богата западна държава. И той парите не печелеше от комисионни, ами от балъци! Надявам се много хора ще разберат какво намекнах! Со здравје!
Твоят познат явно е направил много добра схема, но си има реални фирми който се занимават с това. ( ако се разтърсиш из гооглето ще намериш ) Но ти явно търсиш на хляба мекото което ще е трудно, ходи бутни пари в спотифай и ги задръж 3-4 месеца там или в Амазон / Апъл / Гоогъл. Пък като ти дойде 1вия дивидент може да ми вземеш една бира :)
 
Твоят познат явно е направил много добра схема, но си има реални фирми който се занимават с това. ( ако се разтърсиш из гооглето ще намериш ) Но ти явно търсиш на хляба мекото което ще е трудно, ходи бутни пари в спотифай и ги задръж 3-4 месеца там или в Амазон / Апъл / Гоогъл. Пък като ти дойде 1вия дивидент може да ми вземеш една бира :)
Защо да търся мекото? Като почти всеки ядосан българин се скъсвам от работа, и не смятам, че съм възнаграждаван нормално. Това ако е на мекото... Иначе за да изкара човек нормално, не трябва ли да завърти поне 20K? Зависи колко слиза или качва, а при тея гиганти ще те черпя доста бири ако се окаже, че слиза много и изведнъж качва.
 
Защо да търся мекото? Като почти всеки ядосан българин се скъсвам от работа, и не смятам, че съм възнаграждаван нормално. Това ако е на мекото... Иначе за да изкара човек нормално, не трябва ли да завърти поне 20K? Зависи колко слиза или качва, а при тея гиганти ще те черпя доста бири ако се окаже, че слиза много и изведнъж качва.
Много ясно ти личи, че търсиш мекото ака. търсиш да удариш 328492384942803% на 1 път и да спечелиш от тотото.
Ако вземеш да почетеш малко, ще разбеереш че никой не е забогатял от такова поведение и ще видиш как точно големите банки правят пари. Може да започнеш от това да провериш кое е 8мото чудо на света според Аинщаин.
 
Много ясно ти личи, че търсиш мекото ака. търсиш да удариш 328492384942803% на 1 път и да спечелиш от тотото.
Ако вземеш да почетеш малко, ще разбеереш че никой не е забогатял от такова поведение и ще видиш как точно големите банки правят пари. Може да започнеш от това да провериш кое е 8мото чудо на света според Аинщаин.
Ти изобщо знаеш ли с какво се занимавам, споменал ли съм някъде, щото не помня? Преглътни си егото и спри да се заяждаш. Просто коментирах темата, и явно ти се засегна от нещо. Ако се засегна, извинявай, не е било насочено към теб. Със здраве! П.П. Ако не е достатъчно извинението ми, ето ти и гаранция - ти си много работещ затова и ще преуспееш, пък аз ще се проваля понеже съм мързелив. В игнор листа си ми вече затова не си прави труда да отговаряш, няма кой да го прочете. Поздрави!
 
Последно редактирано:

Горе