В какво бихте инвестирали ?

От: В какво бихте инвестирали ?

С 30к евро в Испания можеш да си купиш нормален дребен бизнес, в Германия можеш да направиш същото и ще си доволен. Няма да се печелят милиони, но ще си живееш нормално в бяла държава. Тук с 60к не можеш да направиш нищо, за което може да си спокоен в следващите 5 години.

Здравей, може ли малко повече информация за какви бизнеси става въпрос...?? :)
 
От: В какво бихте инвестирали ?

Бих препоръчал ,на господина да инвестира в това в което е специалист. Очевидно се занимава със земеделие.Орехи,животни и т.н в близките 5-6 години България ще се развива в тази насока и ще се финансират програми.Така че ако тези 60к са ливъридж от 600к е много добра идея
 
От: В какво бихте инвестирали ?

Земеделската земя не лоша инвестиция, но личното ми мнение, че в момента малко прилича на цените на имотите преди 2008 леко завишени.
Ако успееш да се намери подходяща за даване под аренда... си струва.
 
От: В какво бихте инвестирали ?

Земеделската земя не лоша инвестиция, но личното ми мнение, че в момента малко прилича на цените на имотите преди 2008 леко завишени.
Ако успееш да се намери подходяща за даване под аренда... си струва.

7-8% от аренда на година е в пъти от 2-3% на НИ през 2008 - но имаше наченки на балонизиране на цените в някой райно, в момента има лек спад и нормализиране, което е чудесно.
 
От: В какво бихте инвестирали ?

Нещо, с което държавата ще има най-малък досег. Какво да бъде?
 
От: В какво бихте инвестирали ?

Нещо, с което държавата ще има най-малък досег. Какво да бъде?

Злато, сребро като цяло благородни метали, диаманти, криптовалута и оръжие + хранителни запаси - всичко друго е под нейн контрол малко или много.
 
От: В какво бихте инвестирали ?

Посочената сума за някои е нищожна, но за мен е предостатъчна за да си организирам малък бизнес с производство и продажба на уникални подаръци.
Човек или трябва да инвестира в това, което умее и разбира или да раздели свободния капитал на няколко части и да инвестира в различни неща, защото пазара е несигурен и да не хлътне с много на едно място.
За мен риска, средствата да се вложат на едно място си струва само при краткосрочно връщане на инвестицията.
Може би не съм личност, която рискува или не съм имала пари за които не ми пука.
Но така мисля аз и бих заложила в производство, в търговия на търсени стоки, малка част в злато, и съвсем малка във финансови експерименти.
 
Последно редактирано:
От: В какво бихте инвестирали ?

В предния ми пост по темата (мисля че беше N24) писах за метал, най-обикновен скап или плътно желязо. Януари когато писах вървеше 15-17 ст. килото, ако бяха инвестирани 60 к са 350 тона в момента е 23-25 ст. тоест 6 стинки отгоре. Сметката ми е груба но 350 тона х 0.06 стинки са чисти 21 бона, за 3 месеца - мисля че е добре.
 

Горе