"В помощ на бедните" замазват ли ни очите отново?

От: От: "В помощ на бедните" замазват ли ни очите отново?

За 'висящ хлаб" както и да е ама това за "висящото кафе" е малко глупост.

Мисля, че не си прав - в кофите хляб колкото искаш, но кафе няма.
Принципно, пиенето на кафе е било, а за доста хора все още е, церемония - психологично-социален момент. Макар че за съвременния офис-човек това вече не е церемония, а нещо като миене на зъби или връзване на вратовръзка (да не говорим, че доста хора не си връзват вратовръзките).
Аз така възприемам идеята за висящо кафе - не да нахраниш някого, а да му доставиш няколко отпускащи минути.
 
От: "В помощ на бедните" замазват ли ни очите отново?

Е то се случи съвсем нелепо (гледането на БТВ, да не си мислите, че ми се случва често), докато превъртах каналите да търся една любима музикална програма :)

как се оправдава, че е гледал бтв :D

иначе ако ти е толкова любима тази музикална програма ще знаеш къде е и ще идеш на нея без да минаваш през всички :mrgreen:

Интересно ми е и защо постоянно ни се втълпява, че трябва да даваме на някой нещо. На вас някой даде ли ви нещо безвъзмездно тази година, миналата ...

никои не ти го втълпява
това е все едно да кажеш защо дават репортажи за болни деца по новините :shock:

ако се разболееш и ти трябват много пари - може някои ден да видим тема за теб или за мен
така че помагай ако искаш, но не прави проблем това което правят другите
може да е малко пропагнада както казаха вече, но това е положението в момента...дано в близко бъдеще няма нужда от такива репортажи.
 
От: "В помощ на бедните" замазват ли ни очите отново?

В "новинарските" сайтове настана яко копи-пейст по темата... :clap:
 
От: "В помощ на бедните" замазват ли ни очите отново?

ако се разболееш и ти трябват много пари - може някои ден да видим тема за теб или за мен
така че помагай ако искаш, но не прави проблем това което правят другите
Абре, какво общо има помагането с някакви изгъзици - висящи кафета и прочее глупости. Къде има "висящо кафе" в София, знаеш ли? В бърлогата на левичарството, където се изсипват парите на Отворено общество - Червената къща. Е що като са такива социалисти, не направят кафето безплатно?
 
От: "В помощ на бедните" замазват ли ни очите отново?

В "новинарските" сайтове настана яко копи-пейст по темата... :clap:

Най вероятно бунак тв. се опитват да си върнат рейтинга пак, и плащат яко за публикации.

От как се махна, тиквич гледам славчо вечерно време, но ми прави впечатление, че рекламите по бунака са супер малко, за разлика от тези по нова дето в момента направо къртят мивки.
 
От: "В помощ на бедните" замазват ли ни очите отново?

То е по желание това :). Работата е там, че помагат обикновените хора, а не тези, които трябва, и които имат най-много. Не е престъпление да помогнеш, просто не е дългосрочно решение.

ако знаеш колко си в грешка. Тези , които имат най-много дават в пъти повече, но на близките си - племенници, майки, баби, дядовци и т.н

никой не иска да дава на случайни хора, при положение, че може да се погрижи за близките си.
 
От: От: "В помощ на бедните" замазват ли ни очите отново?

ако знаеш колко си в грешка. Тези , които имат най-много дават в пъти повече, но на близките си - племенници, майки, баби, дядовци и т.н

никой не иска да дава на случайни хора, при положение, че може да се погрижи за близките си.

Въобще не съм в грешка, но виждам, че си визираме различни неща с теб.
 
От: "В помощ на бедните" замазват ли ни очите отново?

"За мен един билет до Дубай и два висящи ако може да са до мен и да са близначки ;)"
Необмислено пожелание.
В Дубай близначките ще те зарежат, щото желанието ти е само за пътуването. :p

Дори и тези:
thumbnail.php


Особено пък тези:
2331333113.jpg
 
От: "В помощ на бедните" замазват ли ни очите отново?

Хахахахаха, разсмя ме, ей... дори и с тия две тикви! :D

Иначе, желанието не е мое, а някакъв рандом прочит. Но предполагам, че му трябват само за пътуването. Да не му е скучно! 8)
 
От: "В помощ на бедните" замазват ли ни очите отново?

Вторите близначки изглеждат много палаво :)
 
От: "В помощ на бедните" замазват ли ни очите отново?

Висяща баба - плащаш едната, получаваш двете :shock:
 
От: "В помощ на бедните" замазват ли ни очите отново?

От всичките тъпи кампании за фалшива благотворителност, тази е най- тъпата. Не мога да ги разбера тези хора, които си мислят, че като оставят някакво там висящо кафе, вече са страхотни граждани на републиката и са изпълнили своя обществен дълг. Еми съжалявам, ама не е така. Ако не друго, поне купи го това кафе, занеси го на някой бездомник и му кажи две-три добри думи. Разбира се, никой не е длъжен да прави каквото и да е, но ако искаш да направиш нещо, поне го направи както трябва.

Още повече пък за нашата мила родина тази кампания е още по- безмислена. Едва ли и малка част от тези кафета ще ги вземат наистина хора в много лошо положение. Всички познаваме манталитета на Българина, колко ли ганьовци, които принципно могат да си позволят едно кафе, ще си кажат "Абе аз балък ли съм или к'во, що да давам пари за кафе, като мога да взема едно безплатно тука".
 
От: "В помощ на бедните" замазват ли ни очите отново?

"За мен един билет до Дубай и два висящи ако може да са до мен и да са близначки ;)"

В този ред на мисли, днес се избъзиках с един приятел, работещ в голям магазин за техника, като го питах дали не му е останало някое висящо лаптопче или плазмичка. Е шанс, ударих на камък. Като имам работа към този магазин ще пробвам пак. :D
 
От: "В помощ на бедните" замазват ли ни очите отново?

За мен това е много силна маркетингова стратегия, от която могат да спечелят всички. Лично аз пуснах в един от сайтовете си "Висяща реклама".

В случая всеки печели:

1. Тези, които имат нужда от безплатна реклама я получават.

2. Тези, които пък могат да я дадат получават също реклама и ПР на бранда, който представят.

3. Аз също печеля защо съм първи в една ниша, която всички медии рекламират в момента. Инициативата е супер!

%u002525D0%2592%25D0%25B8%25D1%2581%25D1%258F%25D1%2589%25D0%25B0-%25D0%25A0%25D0%25B5%25D0%25BA.png


За да разгледате инфографиката в цял размер вижте тук
 

Прикачени файлове

  • %u0025D0%92%D0%B8%D1%81%D1%8F%D1%89%D0%B0-%D0%A0%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B0.png
    %u0025D0%92%D0%B8%D1%81%D1%8F%D1%89%D0%B0-%D0%A0%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B0.png
    100.8 KB · Преглеждания: 6
Последно редактирано:
От: "В помощ на бедните" замазват ли ни очите отново?

stoineff Браво! :clap: Аз съм замислил "висящи преводи"... с различни плюсове от концепцията. :)

Да не закъснееш. Модата е за кратко. Който успее, успее :) за другите остава: " Е еее аз как не се сетих първи :)"
 
От: "В помощ на бедните" замазват ли ни очите отново?

Да не закъснееш. Модата е за кратко. Който успее, успее :) за другите остава: " Е еее аз как не се сетих първи :)"

А не, аз не толкова да следвам тренда, колкото просто инициативна sales концепция. Мисля че на нещо такова модата не му минава(само се надгражда). :)

"Печелите вие, печели и спорта!", дето се вика... :)
 
Последно редактирано:

Горе