В помощ на много бездомни любимци.

Nature100

New Member
Здравейте!

Наскоро в моят град, мой много-много близък приятел стартира НПО с цел за помощ на огромното количество бездомни кучета, за които така или иначе се грижим от много време, но вече трябва да намерим място, където да се грижим за всички, защото домовете на голяма част от членовете са препълнени и дори нашият председател гледа над 10 кучета, които е спасил след много мъки.

Като цяло до този момент имаме уговорка с общината и скоро ще се подписва договор, за нещо от типа на приют или по скоро място, където да ги гледаме, като сме взаимствали идеи с други НПО-та на същата цел.
Обаче, малко сложно започна всичко с финансите, поради факта, че изхранването на толкова кучета започва да тежи повече от колкото мислехме. Затова на този етап се допитваме до други организации и като цяло търсим местни хора да помогнат в тази ситуация.

Бих искал да попитам за някои съвети и препоръки от Вас, относно намиране на средства, защото на този етап, общината ни е подсигурила голямо място за изграждане на тази база, и средства за нейното изграждане, но явно те първа трябва да ги мъчим за повече съдействие от към отглеждането им, поради факта, че не става въпрос само за храна, но и за лекарства на болните кученца и т.н...

Всякакъв тип съвети са добре дошли, на този етап съм започнал дори кампания в един сайт: igg.me/at/AnimalsMezdra ( не знам дали е по правилата да го качвам, затова ако не е , моля някое модче да го преправи :D )

Позрави ! :)
 
От: Re: В помощ на много бездомни любимци.

Не само идеята. Организацията е създадена, регистрирана , всички документи издадени, банкова сметка с всички неща към нея, пейпал и т.н...

Имаме представяне, както и на български така и на английски, подпечатани и структурирани от човек, който има опит и се е сблъсквал с това преди.

Сега само търсим хора, които да ни съдействат и да ни подкрепят, особено до този момент с преговорите с общината, които са ужасно мъчителни :cry:
И също така пропуските в финансирането, което ни мъчи, правейки сметките за бъдещите грижи на толкова много животинчета :(
 
От: В помощ на много бездомни любимци.

Не разбрах за кой град става въпрос?
 
От: В помощ на много бездомни любимци.

Само като идея - ако имате ресторанти, вериги като макдоналдс и KFC - обиколете ги и говорете с тях каквото го изхвърлят вие да го взимате. Смятам, че никое гладно куче няма да млясне някое престояло KFC бутче или от обедното порция мусака, която е за хвърляне. Вярно - не е най-диетичното и полезно за тях, но може да е от помощ при издръжката им.
 
От: В помощ на много бездомни любимци.

Само като идея - ако имате ресторанти, вериги като макдоналдс и KFC - обиколете ги и говорете с тях каквото го изхвърлят вие да го взимате. Смятам, че никое гладно куче няма да млясне някое престояло KFC бутче или от обедното порция мусака, която е за хвърляне. Вярно - не е най-диетичното и полезно за тях, но може да е от помощ при издръжката им.

Тази идея вече е пробвана. Като цяло сме ужасно малко градче и не нямаме KFC, макдоналдс, а като цяло ресторантите и другите места, които са възможни цели вече си дават храната на други хора и няма как да ни вмъкнат. Затова , това отпада на този етап.
 
Re: От: В помощ на много бездомни любимци.

Тази идея вече е пробвана. Като цяло сме ужасно малко градче и не нямаме KFC, макдоналдс, а като цяло ресторантите и другите места, които са възможни цели вече си дават храната на други хора и няма как да ни вмъкнат. Затова , това отпада на този етап.

А за ресторантите? Те нямат ли си излишъци. Или викаш, те си имат собствени кучета и домашни, които хранят. ...

Само храната ли е проблем, защото и много се хвърля. А колкото за това, не е ли някак си редно нещата да имат някаква навързана логика - вие помагате на градчето, правейки това и спестявайки много главоболия на общината. Тя ос своя страна просто пуска малко повече аванта на ресторантите и заведенията за хранене, а те пък затварят процеса към вас с предоставяне на храна, била тя и остатъчна или дори бракувана, ако върши работа де. Някак така не може ли да се завърти или викаш вече е играно това и не сте стигали до никъде. ;)
 
От: Re: От: В помощ на много бездомни любимци.

Тия дни ходих до кучкарника в Казанлък и ми се струва, че нямат проблем със средствата, не знам как се финансират но може да проучите
А за ресторантите? Те нямат ли си излишъци. Или викаш, те си имат собствени кучета и домашни, които хранят. ...

Само храната ли е проблем, защото и много се хвърля. А колкото за това, не е ли някак си редно нещата да имат някаква навързана логика - вие помагате на градчето, правейки това и спестявайки много главоболия на общината. Тя ос своя страна просто пуска малко повече аванта на ресторантите и заведенията за хранене, а те пък затварят процеса към вас с предоставяне на храна, била тя и остатъчна или дори бракувана, ако върши работа де. Някак така не може ли да се завърти или викаш вече е играно това и не сте стигали до никъде. ;)
 
От: Re: От: В помощ на много бездомни любимци.

А за ресторантите? Те нямат ли си излишъци. Или викаш, те си имат собствени кучета и домашни, които хранят. ...
Само храната ли е проблем, защото и много се хвърля. А колкото за това, не е ли някак си редно нещата да имат някаква навързана логика - вие помагате на градчето, правейки това и спестявайки много главоболия на общината. Тя ос своя страна просто пуска малко повече аванта на ресторантите и заведенията за хранене, а те пък затварят процеса към вас с предоставяне на храна, била тя и остатъчна или дори бракувана, ако върши работа де. Някак така не може ли да се завърти или викаш вече е играно това и не сте стигали до никъде. ;)

Пробвано от всякъде. Общината като цяло ни е предоставила място за изграждане на тази база за прибиране на бездомните кученца и може за в бъдеще и до приют да се стигне( но на този етап тези пари се невъзможни за изграждането на нещо чак толкова грандиозно)..
Основен проблем е храната да ти кажа, това е за сега работата защото ще се гледат сигурно 100-тина кученца, а и като научат останалите хора 100% ще дойдат насам за да ги оставят при нас. Като цяло общината има много села от които също прибираме и прииждат бездомничета. Като цяло мисля, че голяма част от тази храна отива за хранене на ПРАСЕТА :wink:.
Правили сме сметки колко пари ще ни трябва за около 60 кучета , да се нахранят и не е хич малко.. Утре дори ще мина няколко други идеи за да намаля изискванията за финанси от към храна, но ме съмнява нещо да смаля.

Май трябва да се пробвам да спечеля "sundai million" в покерстарса :D :lol:
 
Re: От: Re: От: В помощ на много бездомни любимци.

Тия дни ходих до кучкарника в Казанлък и ми се струва, че нямат проблем със средствата, не знам как се финансират но може да проучите

Общините ще са май, брат. Не знам иначе. А може и някоя друга организация да тегли по едно рамо. А как е? Нали не е някаква мизерийка? В смисъл гледат си добре животните?
 
От: Re: От: В помощ на много бездомни любимци.

Тия дни ходих до кучкарника в Казанлък и ми се струва, че нямат проблем със средствата, не знам как се финансират но може да проучите

Да наясно сме. Лично сме се свързвали с жената, която е започнала всичко и имаме представа и ми е ясно. Много от нейните съвети сме взимали на лице. Като цяло ценни съвети получихме от вашата организация в Казанлък, също така фамилната ми линия е от към Казанлък и също имам на представа как стоят нещата там. Благодаря все пак :D
 
От: Re: От: Re: От: В помощ на много бездомни любимци.

Общините ще са май, брат. Не знам иначе. А може и някоя друга организация да тегли по едно рамо. А как е? Нали не е някаква мизерийка? В смисъл гледат си добре животните?


Добре са, имат си колибки и клетки. Храна имат. Даже имаха неразопаковани още колиби
 
От: В помощ на много бездомни любимци.

Пумията от ресторантите се изкупува най-често от свинарници, ферми и други такива. Хората пари вземат от това, няма как да го дарят и без това едвам кретат и те....

Ходихте ли по магазините за храни за животни? В замяна на спонсорство ще им предложите реклама от всякакъв тип. Ще отидете, ще обясните как вие контактувате с всички собственици и любители на животни, ще обясните предимствата от такава реклама.... абе много са възможностите. Във всеки район има поне по два магазина, единия да върже пак е добре. Да не говорим, че живи пари не им искате, искате им храна за кучета, което е добре като цяло.... Пробвайте това! Пари за нищо никой няма да ви даде, било то и за най-благородната кауза, въпреки че това не е най-благородната. Вижте какъв бизнес има релевантен на вашата дейност и атакувайте там. Два чувала храна на седмица, предполагам никого няма да съборят....
 
Re: От: Re: От: Re: От: В помощ на много бездомни любимци.

Добре са, имат си колибки и клетки. Храна имат. Даже имаха неразопаковани още колиби

Супер, много ме зарадва. Не за друго, но винаги го свързвам с някакви нещастни животни, кът храна и мизерна обстановка. Супер, много ми разми представите. :) Това ми бе нужно. :)
 
От: Re: От: Re: От: В помощ на много бездомни любимци.

Колко излиза едно куче? Стигнали ли сте до такива разбивки?

Точна сметка може би утре мога да ти кажа. Прави ли сме... около 400-600 грама храна ще излиза на куче. И също така утре пак ще премина през всичко и ще направя нови сметки и ще пиша по този въпрос.

Относно организациите.. Да свързвали сме се с някои. Голяма част от тях нямат възможност, защото помагат. Но те първа ще пращаме до няколко международни и до местни фирми.
Това, което ме притеснява за чуждестранните е факта, че те имат прекалено много малки организации, на които помагат, пък на нас :?:

Също така, за мястото не е мизерия. Като цяло сега най-вероятно ще ги приютим нещо, като в временна пригодена база, за 1-2 месеца, докато успеем да разработим и конструираме по-голямата. Да ти кажа, много държим на хуманното отнасяне с животните и правилното им отглеждане, и сме доста строги за това. Поне общината ни е дала място и средства за изграждането, но храната и някои други грижи остават тегави.
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: В помощ на много бездомни любимци.

Супер, много ме зарадва. Не за друго, но винаги го свързвам с някакви нещастни животни, кът храна и мизерна обстановка. Супер, много ми разми представите. :) Това ми бе нужно. :)

Точно по техен прототип се мъчим да изградим и нашето място :)
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: В помощ на много бездомни любимци.

Точно по техен прототип се мъчим да изградим и нашето място :)


Тия дни ще ходя да вземам куче от там и ще снимам условията.
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: В помощ на много бездомни любимци.

Тия дни ще ходя да вземам куче от там и ще снимам условията.

Като цяло сме гледали снимки и знаем как стоят нещата, но ще съм ти благодарен ако наистина постнеш, някоя друга снимка. :)
 

Горе