В помощ на много бездомни любимци.

Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: В помощ на много бездомни любимци.

Тия дни ще ходя да вземам куче от там и ще снимам условията.

Аз за вътрешно успокоение искам да видя снимки. :) Мерси много. Вече имаш и тема, в която да ги пускаш. А за ъплодъра, писахме си вече. :)
 
От: В помощ на много бездомни любимци.

А твоя приятел готов ли е да приспива кучетата, ако никой не ги потърси от приюта?

Има само едно работещо решение и това е да се прибират уличните кучета в приюти и след някакъв срок ако не го осиновят да му се бие инжекцията.

Другото е само харчене на данъци и усвояване на евро пари/което е същото като първото/
 
От: В помощ на много бездомни любимци.

А твоя приятел готов ли е да приспива кучетата, ако никой не ги потърси от приюта?

Има само едно работещо решение и това е да се прибират уличните кучета в приюти и след някакъв срок ако не го осиновят да му се бие инжекцията.

Другото е само харчене на данъци и усвояване на евро пари/което е същото като първото/

До момента са осиновени доста кученца и винаги търсим осиновители.. Нека да не прескачаме към приспиване в тази тема :) За всяко животинче може да се намери дом.

П.С: Ние не получаваме и не се облагаме от никакви евро пари.. не знам от къде ги измисли. Даже нямаме право на такива ...:?::?:
 
Re: От: В помощ на много бездомни любимци.

До момента са осиновени доста кученца и винаги търсим осиновители.. Нека да не прескачаме към приспиване в тази тема :) За всяко животинче може да се намери дом.

П.С: Ние не получаваме и не се облагаме от никакви евро пари.. не знам от къде ги измисли. Даже нямаме право на такива ...:?::?:

Да, и аз съм против смъртта им, но честно казано съм и против идеята да се разхождат по улиците.

Иначе като влезнат се побезпаразитират, изкъпват, ваксинират, нали? А случайно кастрират ли се или не са към тази програма? Питам, много не ми е ясно, а честно казано ме интересува горещо. ;)
 
От: Re: От: В помощ на много бездомни любимци.

Да, и аз съм против смъртта им, но честно казано съм и против идеята да се разхождат по улиците.

Иначе като влезнат се побезпаразитират, изкъпват, ваксинират, нали? А случайно кастрират ли се или не са към тази програма? Питам, много не ми е ясно, а честно казано ме интересува горещо. ;)


Така , да обезпаризитяването се .. ваксинират.. за което също ще изразходим доста средства .. не само ЩЕ, но вече го правим и не от скоро. Кучета редовно водим за кастрация... дори голяма част личните пари на всеки участник на организацията са изразходвани за тези цели. Вече за самото място, когато ги прибираме.. не виждам смисъл до този момент, освен ако не е наложително. Все пак кучетата ще са разделени едно от друго до колкото е възможно(разбира се пак с тяхно свободно място за движение, няма просто да ги згъцкаме.. като мишки) Като цяло голяма част от кученцата са кастрирани, при ветеринар, който има изградено и място .. дори наскоро беше отворено и е доста добро. Човека си разбира от работата.

Това е доста важно за нас... поради факта, че дори наскоро, едно малко кученце беше блъснато. С извинение, неговите вътрешности бяха навън.. и благодарение на бързата реакция на председателя беше отведено при ветеринара и спасено, в момента дори за него се грижи член на организацията и се възстановява успешно!!! Това не е единичен случай.. често сме се сблъсквали с това за огромно съжаление :( :mad:


П.С: Това е другата причина да бързаме с създаването на такава база.. хората почват много жалби да пускат, имаме не веднъж опити за отравяне. Просто трябва да решим проблема за доброто на животинките и на обществото, като цяло.
 
От: В помощ на много бездомни любимци.

Сгреших темата, извинявам се
 
От: В помощ на много бездомни любимци.

В Казанлък кучкарника от половина година е в карантина и не пускат никого.
Дано поне догодина да изтече тая карантина.
 

Горе