В случай на проверка от данъчните.. къде точно гледат приходите на онлайн магазините?

От: В случай на проверка от данъчните.. къде точно гледат приходите на онлайн магазин

Хм и аз така мислех, че трябва да рови там.. Ще говоря с нея мерси.
 
От: В случай на проверка от данъчните.. къде точно гледат приходите на онлайн магазин

Не беше към теб, отнасяше се до "Нито пейпал ги интересува нито нищо. ".
 
От: В случай на проверка от данъчните.. къде точно гледат приходите на онлайн магазин

Проформа фактури по принцип не са данъчен документ, за клиентите трябва да издавате фактура за извършената доставка, изключение за издаване на фактура има когато клиента е данъчно незадължено физическо лице. Печата и подписа на фактурата отдавна не са задължителен елемент и може да ги няма (но не пречи и да ги има).

Ако доставчика е регистриран по ЗДДС, за клиентите които са данъчно незадължени физически лица, се издадава отчет за продажбите по смисъла на чл.119 от ЗДДС. За доставките, за които издаването на фактура или протокол не е задължително, се съставя отчет за извършените продажби, който съдържа обобщена информация за тези доставки за съответния данъчен период.


"Пак казвам за индиректно получаване на парите (не на ръка директно от клиента а чрез посредник) не е задължително да имате в наличност касов апарат."

Това не е точно така, не се издава фискална касова бележка от фискално устройство само в точно определени случаи. Фискалната касова бележка се издава при покупка на стока или услуга, по която се плаща в брой, с чек, с ваучер или с други заместващи парите платежни средства. Изключение на издаване на фискална касова бележка са случаите, когато плащането се извършва чрез кредитен превод, директен дебит или чрез наличен паричен превод или пощенски паричен превод. Изключението се отнася и за наличен паричен превод, извършен чрез дружество, лицензирано да извършва дейност по налични парични преводи по смисъла на Закона за платежните услуги и платежните системи. БНБ води публичен регистър на лицензираните от нея платежни институции.

Така, че това дали на някого му трябва касов апарат зависи от това как се извършва плащането, а не от това дали се плаща директно. Защото и при посредник може да се наложи пратката да се придружава с фискална касова бележка.
 
От: В случай на проверка от данъчните.. къде точно гледат приходите на онлайн магазин

добре де, като съм онлайн търговец никога не може да ми отговаря касовия апарат на парите в касата, защото като издам бележка днес ще си получа парите като дойде наложения платеж тогава какво правим?
 
Re: От: Данъчни

Една част от държавните служители може и да не могат да боравят с PC, както и голяма част от хората над 50 годишна възраст, които не са държавни служители. Но има достатъчно, уверявам те, от собствен опит зная, които доста добре боравят, така че не пишете глупости!
Какво направи ти с държавната администрация? Направо трябва да те черпят, колкото съм попадал държавните служители повечето не знаят как се ползва PC. ти в админ панели и системи за разплащане ги прати :lol:
 
От: От: В случай на проверка от данъчните.. къде точно гледат приходите на онлайн маг

добре де, като съм онлайн търговец никога не може да ми отговаря касовия апарат на парите в касата, защото като издам бележка днес ще си получа парите като дойде наложения платеж тогава какво правим?
Не е съвсем задължително да показват едно и също. Важното е да има обяснение защо парите в касата и маркираните продажби се различават.
 
От: В случай на проверка от данъчните.. къде точно гледат приходите на онлайн магазин

Ако касовия апарат е настроен правилно (обърни се към сервиза, ако имаш затруднения в четенето на инструкциите за ползване - те ще се радват да ти вземат парите) и въвеждаш продажбите коректно, би трябвало парите в касата да съответстват на сумата, която показва касовия апарат (сумите, които не влизат в касата се отразяват по различен начин от касовия апарат).

Ако примерно по някое време се вадят пари от касата (примерно за да се плати на доставчик) това събитие се пише в касовата книга (май може и на касовия апарат да се отрази) и по този начин пак всичко е точно. Разбира се и сумата, с която си започнал деня се отразява по някакъв начин (примерно в касовата книга или в самия касов апарат) и пак би трябвало да няма разлики.

За бакшишите и други разлики е пак същото (примерно клиента дал някоя друга стотинка повече или по-малко) - пишеш ги в касовата книга и сметките трябва да излязат до стотинка.

Пример: в магазините за хранителни стоки на касовия бон пише начин на плащане - дали е платено с чек, дали с "клубни точки", дали в брой, дали с дебитна/кредтина карта. Тъй като касиерът задава на касовия апарат начина на плащане, парите в касата отговарят на информацията в касовия апарат.
 

Горе