В статията на Капитал се говори за форума | Фалшивият Facebook: Как "Капитал" купи групата "Русия е непобедима"

Добре, да кажем, че финансирането им е причината да напишат тази статия. Но това не прави изложеното в нея грешно, нали така? Даже си и поне донякъде съгласен с него, като гледам.

Мисля, че отново подценяваш "простолюдието". Нито ние тук сме някакви интелектуалци, нито 80% от хората пасат трева.

Пропагандна статия обвинява пропагандна група/страница. Дотука е дразнещо, но е обичайно и е ок като цяло. Всички го правят.

Пропагандната статия нарочва човек поименно (многократно) и го изкарва едва ли не чужд агент, електронен терорист и радикален елемент. Това вече не е ок. Даже самият автор признава, че всъщност всичко е законно.

Ей го даже Скай се хвана за "Русия" и не видя че в целия списък има само 1-2 русофилски групи. Останалото са 3-4 групи възхваляващи Герб, 1 за почитатели на Бойко, 2 за ПП, 1-2 за фенове на сглобката, 1 за Радев, 1 за Мария и т.н. :D
 
Пропагандна статия обвинява пропагандна група/страница. Дотука е дразнещо, но е обичайно и е ок като цяло. Всички го правят.

Пропагандната статия нарочва човек поименно (многократно) и го изкарва едва ли не чужд агент, електронен терорист и радикален елемент. Това вече не е ок. Даже самият автор признава, че всъщност всичко е законно.

Ей го даже Скай се хвана за "Русия" и не видя че в целия списък има само 1-2 русофилски групи. Останалото са 3-4 групи възхваляващи Герб, 1 за почитатели на Бойко, 2 за ПП, 1-2 за фенове на сглобката, 1 за Радев, 1 за Мария и т.н. :D
Само ти се правиш, че не схващаш идеята на статията :D
 
Само ти се правиш, че не схващаш идеята на статията :D
Идеята е че "журналистите" в "официалните" медии могат да правят пропаганди и промивки на населението, ама обикновените хорица - сакън, забранено и неморално е!
 
А за случайно минаващите дебили, картинката по скоро изглежда - нещо като групово сношение на тумба загорели тийн-импекс-терикатчета, just баш както след първото им барване за тахамототопкотоидите от любимата си селфмейдед АЙАЙ-приятелка 😆😍
Деф изглежда изгуби интерес към приятелките и вече му дай само светещи дупки.

Демек успял е да извлече есенцията.
 
Деф изглежда изгуби интерес към приятелките и вече му дай само светещи дупки.

Демек успял е да извлече есенцията.
Това, което не харесвам в теб е че хапеш без причина. Sun vortex написах на AI, това генерира.
Айде гледай
 
Еуфорията от случката, освен, че показва как може седмичният трафик на придпридидиРИЕ-мач обществеността, по всички съществуващи теми, да бъде събран в рамките на 30мин, само в една тема, също така и доказва КАК ТУК Е АДСКАТА СКУКА... с изтърканите бабаити, барабар с изтърканият си тролаж.. 😁
Ама тва е за профита :)
А за случайно минаващите дебили, картинката по скоро изглежда - нещо като групово сношение на тумба загорели тийн-импекс-терикатчета, just баш както след първото им барване за тахамототопкотоидите от любимата си селфмейдед АЙАЙ-приятелка 😆😍
Трябва си много тъпиУм да ги разправяш такива. Това си е форум, дрязги, такива неща.
 
Бай Иван ще прави скечове на наш гръб, ма ко да праим, такъв е живота.
 
Трябва си много тъпиУм да ги разправяш такива. Това си е форум, дрязги, такива неща.

о.О ти селско изчадие, докажи тогас, какво научи от този форум (са се дРЯЗгите му) общо има-нема за десет години излагация овдека: Кой на кого направи реклама в този спициален случай, Капиталот на Придприемач, али Придприемач на Капиталот???
 
о.О ти селско изчадие, докажи тогас, какво научи от този форум (са се дРЯЗгите му) общо има-нема за десет години излагация овдека: Кой на кого направи реклама в този спициален случай, Капиталот на Придприемач, али Придприемач на Капиталот???
Фагет, ако не се кефиш, драсни на някой админ да те изтърка. Или си загубил някой бас?
За транс закачки има други места. ;)

Колкото по темата....човекът търси сензация, какво не разбрахте. Но най-доброто, което може да направи това журналистче с жълто по устата, е да дропне тази свинщина след като я е закупил. И да, тук не е идеята какво и къде се продава, а че човека има слаба седмица и прави от нищо нещо, което за образованите хора изглежда дори жалко.
 
Изключително гнусен материал на капитал. Може би по гнусотия го побеждава материал онзи на бърд за студентчетата, които работели почасово в телус, да отговарят на репорти във соц. мрежи и тези ги бяха обявили за руски агенти с телефони, снимки и т.н, по информация от социалните мрежи кой къде работи. Без значение в какъв отдел си и т.н. Не знам дали ги осъдиха, но се надявам да го направят. А реакцията на телус - най-добрата. Да закрият 150 работни места в София и да ги прехвърлят в полша. Толкова за “прогресивната” журналистика. Супер за страната ни - 150 работни места да се закрият. Напред към прогреса и демокрацията.

До 2020 капитал можеха да минат за сериозна медия, с определен уклон в западните новини, но много силна бизнес секция, обаче явно тръгнаха някакви грантове и се започна писане на статии в подобен стил. Откровена гнусотия. В сходен стил, явно от едни и същи “журналисти” се пише в дневник, дойче веле, свободна европа, медияпул, клубз, в.сега и т.н. Лее се пропаганда в определена посока и това е. Нивото е като на гнусен партиен вестник. Нищо общо с качествените материали, които се публикуваха преди. Нивото е като в дума, пик, и т.н.

Сега, по същество до автора - имаш пълната ми подкрепа, ако решиш да ги съдиш. Изтипосват лични данни, търговска информация и т.н. Интересно ако някой им изплака цените за реклама и т.н. дали ще са много щастливи?

Супер гнусна статия.

Дали подобен “бизнес” е легален - стига да се плащат данъци - няма причина да не е. Дали нарушава общите условия на ФБ - сложен въпрос, но едва ли някой му пука. Дали е морален? Водил съм го тоя спор, покрай моята услуга за канене на хора във фб страници, която не предлагам от близо година, когато едновременно фб си промениха алгоритмите и стана безсмислено да се прави(нямаше същия ефект за клиентите, а и покрай инфлацията услугата би станала твърде скъпа за клиентите или непечеливша за мен), имаше бъг във ФБ и каненето ставаше супер бавно и трето ме налазиха някакви политтролове, на ПП-тата на които им обясних, че услугата е насочена изцяло към истински и реномирани бизнеси и не се използва за пропаганда, реклама на партии, фейк нюз, хазарт, измами и клиентите се подбират и няма да работя с тях. Ако продават стоки и услуги - да заповядат. При което същите решиха, че видиш ли “пропагандирам платено за герб” и затова не искам да работя с тях. Та опитаха да правят подобни внушения по мой адрес, за щастие не толкова публично и реших, че е по-добре да убия услугата, която и без друго генерираше мизерен дял от годишните ми приходи с тенденция да намалява още и още. Просто не си струваше да продължа, с риск да си рискувам реномето и да осъмна в подобна “статия” в подобна гнусна “медия”. Даже трябва да намеря време да си продам профилите които останаха(ако някой има интерес да пише, има и някакви групи малки към тях(за г-н “журналист”, на спортна тематика са, имах спортна медия преди години). Та, Г-н “журналист”, моля не пишете и за мен в капитал, ако ми остане време и реша да пусна и аз тема.

Малко се отклоних, та идеята е следната - никой не е насила вкаран в групите, които СТ-1 продава. Всеки може да напусне, ако все пак попадне там и написаното не съвпада с идеите му да напусне. Нито се генерира фалшива информация. Ако не е в такава група, ще се публикува в друга. Канали винаги има. Добавената стойност е в намирането на хора с общи интереси и намирането на аудитория, която може да се използва за реклама. В случая начин за отписване от въпросната реклама има(напускане на групата) и няма нищо неморално.

По тази логика цялата инфлуенсърска дейност е напълно неморална. Ама гледам “журналистите” не са се занимали с нея… Морално ли е да последваш някой който дава полезна информация и като натрупа последователи да почне да рекламира бизнеси? Нещата са напълно аналогични, просто съдържанието което се предоставя за първоначално набиране на аудиторията е различно. В единия случай може да е създаването на къмюнити, в другия публикуване на съвети, в третия, някоя мадама да се снима в оскъдно облекло, за да натрупа последователи и после да почне да рекламира стоки и услуги според аудиторията си.

По тая псевдоморалистка логика също толкова неморално е да имаш и biased медия като капитал, която публикува материали в полза на определени политически кръгове.

Всъщност основният проблем е опита за внушението, че видиш ли това се практикува само от определени политически кръгове, без медията да припознава себе си също като политически ангажирана. Щото няма страници и групи, които агитират за други партии и няма пропаганда във всяка една посока. Пълни глупости. Мога да напиша поне 20 супер популярни страници, които уж са на забавна тематика, но леят жестока пропаганда. В тях няма реклами, но има супер добре монтирани изображения, видеа и т.н. Как се финансират? Г-н “журналист” ще разнищи ли? Да не говорим, че въпросната медия и политически кръг, който я финансира купи поне няколко големи инфлуенсъри, които обърнаха палачинката и станаха “политически анализатори” и то все в една насока. Това не е ли неморално? Но то вината не е не “журналиста” написал статията, защото най-вероятно е младо момче и се е вкарал във филма и е решил да се доказва. Няма лошо. Просто както блинки написа, темата е разпищена в 24 часа още 2011г. Има такива работи, случват се. Проблемът е, че “редакторите” допускат подобни материали да видят бял свят, че и финансират подобни “разследвания” и накрая правят сензации.

Статията би била супер яка, ако не акцентира на политическия уклон, а на това как могат да се изкарват пари от соц. мрежи. И щеше да бъде актуална през 2013-2015 година в пика на тия неща. Вече отдавна му мина модата. Явно някои хора го правят по инерция, защото са се специализирали, когато нишата беше актуална. Сега има далеч по-модерни методи, за които явно в уж най-напредничавата българска икономическа медия ще прочетем през 2030 година.
 
Последно редактирано:
Фагет, ако не се кефиш, драсни на някой админ да те изтърка. Или си загубил някой бас?
За транс закачки има други места. ;)

Колкото по темата....човекът търси сензация, какво не разбрахте. Но най-доброто, което може да направи това журналистче с жълто по устата, е да дропне тази свинщина след като я е закупил. И да, тук не е идеята какво и къде се продава, а че човека има слаба седмица и прави от нищо нещо, което за образованите хора изглежда дори жалко.
По принцип, и само понякога жените си правят доста грешни заключения.
 
"Капитал" бе сайт , който ме кефеше и си живех с идеята ,че е достоверен
да бе :D:D:D:D

Само да отворя скоба, хора от капитал също са продавали разни неща в този форум ;)


Най-ме впечатлиха 5-те хиляди фена на Мария Габриел o_O
Не подозирах че има толкова много фенове въпросната госпожа.

Ето една картинка за групата - да се радват и да се въдят още повече...

Виж файлът 32082
Сигурен съмм @nandibandi има повече фенове само в нашия форум :D


Банко, къв таралеж в гащите ще ти вкарат тия журналя не е истина. Ненужен оперативен интерес от вътрешните ведомства... хора без работа създават излишна работа
Известни са че пращат нап и икономическа полиция
 
Фагет, ако не се кефиш, драсни на някой админ да те изтърка. Или си загубил някой бас?
За транс закачки има други места. ;)

oO Сори, не знаех, че си стигнал до положението да се барате с ДЕФ-а :) ама то си е прогнозируемо за нощните комплексари.. точно ТЕЙ както страх лозето- ПАЗИ, така и да си си внушил, че кат си махнеш подписа, ще бъдеш забравен ;)
Независимо какви свирчоци най-големи си направил, И независимо на КОЙ си ги просвирвал, делата ти никога няма да бъдат забравени, билив ми 😆
 
Капиталот на Придприемач, али Придприемач на Капиталот???
Да ти спестя необоснованите...обиди. Ама викаш "изчадие". Там в някакви си твои форми. Ти изрязох част от текста. Обикновено не режа нищо.
Дори да е така, ми да се вземат като се харесват. На теб какво ти влиза в работата?
 
oO Сори, не знаех, че си стигнал до положението да се барате с ДЕФ-а :) ама то си е прогнозируемо за нощните комплексари.. точно ТЕЙ както страх лозето- ПАЗИ, така и да си си внушил, че кат си махнеш подписа, ще бъдеш забравен ;)
Независимо какви свирчоци най-големи си направил, И независимо на КОЙ си ги просвирвал, делата ти никога няма да бъдат забравени, билив ми 😆
Не знам за другите, но засега свирки не съм правил. Сякаш наистиназавижаш на тия, които са правили.
@contra ела да обясниш на АИ език защо това се случва?
 
Независимо какви свирчоци най-големи си направил, И независимо на КОЙ си ги просвирвал, делата ти никога няма да бъдат забравени, билив ми 😆
Давай, извади някой скелет от гардероба.
Бая си ги натъпкал там, знам.
 
@genchosam Виждаш ли, че 400 лева за 15к са малко пари, а ти ревеш, че са много 😀

От цялата работа разбрах, че трябва да вдигнем цените на групите.
 
@genchosam Виждаш ли, че 400 лева за 15к са малко пари, а ти ревеш, че са много 😀

От цялата работа разбрах, че трябва да вдигнем цените на групите.
Как реши,че рева ? Цитираш ме в тема,която мислиш,че си разбрал ?

Далеч съм от мисълта да се обяснявам на някой,но ще ти кажа: Работил съм със фейсбук доста активно и имам малко повече познания от колкото можеш да мислиш :)
 

Горе