Глобул олигуфрени

От: Глобул олигуфрени

Значи да се обадя на СГ ГРУП тогава. Благодаря за изяснението не знаех.
Може и шише уиски да им занесеш, с бадемки. Да им е по-сладко.

До 100 (сто) лева не могат да те барнат. И не само те. Над сто лева задължение е предпоставка за съдия изпълнител. Под сто лева е въпрос на добра воля да си платиш.

Тея тунеядци купуват дълговете за по-малко от 20 стотинки за лев дълг. Не ги мислете и не ги жалете. :twisted:

Мой познат има около 400 лв от 2006 година и си свирка ша ми пръднат на хуя
Три години е падежа на задължение.
От тази група се правят, че за тях този закон не важи и тормозят хората.
 
Последно редактирано:
От: Глобул олигуфрени

Аз съм на мнението, че щом си ползвал някаква услуга редно е да си я платиш, дори и да са жълти стотинки, дали могат или не могат да ти направят нещо за тези стотинки си е юридически въпрос и не мога да коментирам. Така или иначе вече си се отказал от техните услуги плати си сметката, на дали нервите ти струват 4-5лв.

Друг е въпроса обаче дали глобул могат да ти предоставят личните данни на трета страна, едно врем за това бяха погнали мтел и може тогава ти да ги осъдиш за една доста по солидна сума, това е ако ти се занимава и зависи от договора.
 
От: Глобул олигуфрени

Едва сега видях темата поради напрегнатия ми ден от работа...

НЕ СЕ ОБАЖДАЙ НА СГ ГРУП Ще направиш фатална грешка! Дано не си го направил вече. Записват ти разговора, като ти задават подвеждащи въпроси и провокиращи отговори, и чак накрая ти казват че разговора се записва.

Един случай точно заради GLOBUL и писмо от СГ ГРУП:

Един приятел беше на GLOBUL, но прекратил договора като е изчистил всички сметки до стотинката. Но онези зад гърба му подновили договора за още 1 година, като дори не го уведомили. Чак година и половина получил писмо от ГЪЗ ГРУП че дължи 380 лв. с наказателни лихви. Беше притеснен и ми се обади да ме пита какво да правил. Аз не съм имал подобни проблеми, тъй като съм на МТЕЛ от 2001 г. до сега и то на ваучер, никога не съм искал да бъда на сметка. Казах му че не съм имал подобен проблем и да се успокои, и да не звъни на онези гладни въшки ГЪЗ ГРУП. Взех го с колата и отидохме до офиса на GLOBUL и ги подкарах аз, като ги питах какво е това писмо ( той им го показа ), и всъщност той е имал договор с тях, а не с ГЪЗ ГРУП, и по тази логика дължи пари на тях - GLOBUL, и защо не са го уведомили като са му подновили договора и кой им дава право да подновяват договори без уведомение и съгласие, а се оказа че всичко това го пишело с малки букви в договора, че си запазвали правото да подновят договора по всяко време, и си запазвали правото да търсят "други алтернативни начини" за събиране на трудно събираем дълг.

Попитахме ги в крайна сметка на кой да платим, на ГЪЗ ГРУП или на тях - GLOBUL... Най интересното беше че всички в офиса каза в един глас - "Тук на нас"! Питахме ги да не стане така че като платим на тях, онея говеда рекетьорчета да продължат да го притесняват, дадоха дума че няма да има проблем. Момчето носеше пари в себе си и плати сумата. Дадоха му няколко документа че договора е прекратен и отделно голям формат документ в който пише че сумата е погасена и към него прикрепена касовата бележка. Посъветвах го да го пази като очите си този документ, ако някой евентуално му звънне на вратата да му го плесне в лицето, като доказателство че всичко е погасил.

Изминаха 3 години след този случай, и никой не го е потърсил, нито е получил писмо. Оказа се че се плаща в офиса на мобилния оператор, въпреки писмата от рекетьорите. Голяма грешка е ако им се обадиш - те на това разчитат, и ще започнат да те провокират и ще ти запишат разговора и ще стане по зле. Вместо да платиш колкото дължиш на GLOBUL, ще платиш тройно повече ако се занимаваш с такива мекерета. Казвам ти факт.

Отивай още утре в офиса на GLOBUL ако имаш парите, и плащай там! Не се занимавай с тия бирници - това е алернативна практика на мутрите по време на зародиша им през 90-те години, така наречените "борци" - така им викаха по ония години. Сега използват нови методи.
 
От: Глобул олигуфрени

Още не съм звънял. Благодаря за информацията много помогна! Без това покрай старта на сайта ми и стотинка не мога да отделя за странични и неочаквани разходи.
Утре ще поговоря с глобул да видя и каква ми е крайната сметка тъй като достъпът до онлайн проверката през сайта и е ограничен защото картата ми е "замразена"
А това е проблема при нас че сме позволили тази мафия да процъфтява и да работи съвсем легално. Някой ден... трябва да спрем всичко това.
Все повече и повече хора започнаха да се "събуждат" и дано този ден на промяна да е по-скоро. Трябва да следваме примера на Исландия като за начало. Както и да е.. благодаря ви отново за разясненията. Ако стане нещо интересно в глобул ще драсна утре :)
 
От: Глобул олигуфрени

Пф .. изобщо не се занимавай. Операторите продават "на килограм" задълженията на разни мутренски фирми. НЕ МОГАТ НИЩО ДА ТИ НАПРАВЯТ !!!
Изобщо не се хаби да плащаш нито в глобул, нито при гъз груп, заплашват, смутират, но по-натам няма да стигнат. След време ще спрат да ти звънят.
 
От: Глобул олигуфрени

Колега не ми трябват излишни главоболия. Плащам и приключвам случая.
 
От: Глобул олигуфрени

Колега не ми трябват излишни главоболия. Плащам и приключвам случая.
споделям мнение :) Само се надявам след като платиш на глобул, от гъз груп да не продължат да те "търсят"
 
От: Глобул олигуфрени

Даже едно момче на 15 год са били заплашвали..."че ще го пратят при баща му" - починал и дължи 15 лв.
Аз имам подобен опит с Мобилтел.Миналата година баща ми почина и аз отидох и прекратих договора му и платих всичките задължения до момента.
В офиса ми казаха , че мога да получа и друга фактура която трябва да заплатя.Да де но фактура не получих но слд шест месеца някъде ми се обадиха
от някаква варненска фирма да му търсят 10,04 лв.За разлика от горния случай аз не съм на 15 години и така "МИЛО" им обясних да не ме притесняват,
че не са ми званяли повече.
 
От: Глобул олигуфрени

споделям мнение :) Само се надявам след като платиш на глобул, от гъз груп да не продължат да те "търсят"

Няма да го търсят, гаранция му давам! По горе точно това писах - мой приятел беше получил едно такова писмо от гъз груп, и заедно отидохме в офиса на GLOBUL и аз дори се учудих като казаха че се плащало при тях, в самия офис на GLOBUL. И той си погаси всичко, и вече 3-та година по късно, не е получил нито едно писмо от гъз груп, нито пък от GLOBUL че имал да плаща нещо си.

Да си погася сметката в най близкия офис на GLOBUL, да им изисква черно на бяло че договора е прекратен и касова бележка че сметката е погасена. Даже и евентуално от гъз груп да го потърсят, нищо не могат да му направят, тъй като той ще им плесне в амфетаминските им мутри документа в който пише че договора е прекратен и към него прикрепена касова бележка че парите са платени, и ония ще се насерат прави. Но след като си изчисти сметките, никой няма сметка да го търси, защото знаят много добре че нямат повече работа с него, няма какво да търсят от него - той си го е изчистил вече.

Още не съм звънял. Благодаря за информацията много помогна! Без това покрай старта на сайта ми и стотинка не мога да отделя за странични и неочаквани разходи.
Утре ще поговоря с глобул да видя и каква ми е крайната сметка тъй като достъпът до онлайн проверката през сайта и е ограничен защото картата ми е "замразена"
А това е проблема при нас че сме позволили тази мафия да процъфтява и да работи съвсем легално. Някой ден... трябва да спрем всичко това.
Все повече и повече хора започнаха да се "събуждат" и дано този ден на промяна да е по-скоро. Трябва да следваме примера на Исландия като за начало. Както и да е.. благодаря ви отново за разясненията. Ако стане нещо интересно в глобул ще драсна утре :)

Има начини да се спре всичко това - малко повече протести, и ако не помогнат... тогава взимаме нещата в своите ръце, сещаш се как нали ...:twisted: Доста хора взеха да си търсят правата чрез адвокати, но проблема е че и там трябва да се вложат пари, особено ако е добър и силен адвокат ще вземе по скъпо, но няма как - след като искаме да си знаем правата, би трябвало да инвестираме в правни консултации, и от там нещата се обръщат в наша полза срещу тия боклуци.

Те разчитат точно на това - че ще се уплашиш, ще се депресираш и стресираш, те разчитат на психо-атаката, и ще започнеш да им звъниш, и ще те подкарат с подвеждащи въпроси и ще ти запишат разговора. Разчитат и най вече на невежеството - че не си знаеш правата, не си запознат със законите по отблизо, като се опитват да ти внушат че си "виновен" и едва ли не вече нямаш никакви права, а всъщност имаш, но не си ги знаеш. За това е добре понякога да се допитваме до адвокати в подобни ситуации.

Наистина пиши утре как е минало, дръж ни в течение. Ако евентуално ти кажат че вече ще се оправяш с гъз груп, понеже дълга ти е бил "продаден" кажи им че имаш достоверна информация от други източници че са имали същия проблем, и са отишли с писмата от гъз груп в офиса на GLOBUL и колегите им са казали че сметката се плаща при тях.
 
От: Глобул олигуфрени

Най-голямата ти грешка е, че си се доверил на някакъв сульо, който ти бил обещал, че няма да има проблем. Това са бизнес отношения, не е сериозно от твоя страна да се доверяваш на непознати. В смисъл, сам си си виновен в случая, да ти е обеца на ухото :wink: Те не случайно умните хора, носителите на цивилизацията, са казали преди хиляди години - Verba Volant, Scripta manent!
 
От: Глобул олигуфрени

Няма да го търсят, гаранция му давам! По горе точно това писах - мой приятел беше получил едно такова писмо от гъз груп, и заедно отидохме в офиса на GLOBUL и аз дори се учудих като казаха че се плащало при тях, в самия офис на GLOBUL. И той си погаси всичко, и вече 3-та година по късно, не е получил нито едно писмо от гъз груп, нито пък от GLOBUL че имал да плаща нещо си.
От кога почва да тече гаранцията? ;)


Това не ти ли се вижда странно? И незаконно?! :twisted:
Как така дължиш едно нещо на две места? Задължението или е продадено, или не! И се дължи към един субект!
От описаното следва някаква мафиотска структура - Глобул не е продал задължението, но е предал личните данни!!! :twisted: И на който и да платиш, все си вътре.
Или си делкат задълженията, или който каквото успее да докопа, си е негово. Нещата при Глобул вонят отвсякъде.

Добавка:
Ако Глобул не е продал задължението, как може да се плати на тунеядците?
Ако Глобул е продал задължението, как може да се плаща при Глобул?
 
Последно редактирано:
От: Глобул олигуфрени

Много странен въпрос и още по-странни съвети!
Първо към питащия: Какво значи "те ми казаха, че няма проблем"? Имаш договор, той има срок, има и месечни такси, има ред за прекратяване. Ако не спазиш срока на договора има неустойки. Просто е. Не ми казвай, че дори не ти е хрумнало, при договор за 12 месеца, спрян на 3ти месец (давам всичко това като пример), че ще има неустойка?! Тогава кому е нужно да има договор изначално?
Доста време съм поработвал в тази сфера и да ти кажа на клиента все някой от персонала му е крив, че не си е прочел договора. За 8 години 1 не срещнах да каже "аз съм виновен, че не съм чел когато е трябвало".
Факт е, че фирмите за събиране на вземания са извън контрол и се прекалява, но факт е, че в общите условия на всеки телеком е посочено, че имат право да предоставят данни с цел събиране на вземания на трета страна. Факт е, че ако искането е неоснователно, аз имам подобен казус с Виваком, тия събирачи много бързо кротват и спират да се обаждат.
Услуга "замразяване на договор" никога не е имало, няма и да има. Договора има няколко агрегатни състояния - текущ, временно спрян (до 6 месеца период, с които изначалният срок се удължава), изтекъл и прекратен. Това е. В твоят случай е бил текущ и с неплащане на 1 или повече такси влиза по точката "предсрочно прекратен поради неплащане", което води до точката с неустойките, които пък обикновено са таксите до края на срока на договора. Пусни си молба за прекратяване, искай си копие за теб, плати си задълженията и си запази тези 2 документа. Ако сумата е малка не си заслужава спора.
 
Re: От: Глобул олигуфрени

Най-голямата ти грешка е, че си се доверил на някакъв сульо, който ти бил обещал, че няма да има проблем. Това са бизнес отношения, не е сериозно от твоя страна да се доверяваш на непознати. В смисъл, сам си си виновен в случая, да ти е обеца на ухото :wink: Те не случайно умните хора, носителите на цивилизацията, са казали преди хиляди години - Verba Volant, Scripta manent!
Често когато и аз влизам в някой магазин на този оператор или друг, малко хора (като изключим супервайзора) са запознати с продуктите, плановете и какви условия имат дадените телекоми. Нали говоря всеки за себе си. Не знам нарочно ли е, но често се случва като си плащам сметките в Глобул на съседната каса човека да обяснява нещо на някой, а той пък да е сигурен, че друго е прочел на сайта или видял в някоя реклама. За това когато някой зеленоизглеждащ тип реши, че е много компетентен и ви обяснява някакви неща, винаги проверявайте дали е така. Не искам да казвам за този телеком, но само там имам наблюдения.

Ако кажа, както редрумъра, че сам си си виновен, няма да съм много прав, защото те от своя страна подвеждат хората, което никак не е редно, да не кажа подсъдимо. Знаеш ли какво ги отказва най-много терикатите като този, който уж ти е дал аванта - "добре, мерси за това, че няма да платя последното задължение, а сега ще ми подпишеш ли този документ, за да знам, че никой няма да ми прави проблем" и да видиш тогава как нещата се обръщат. :)

Спомням си една счетоводителка беше така, отива в НОИ и то на време с документи и всичко изрядно, като силно се надява да си свърши работата в тези ден, защото предстои да я командироват. Служителката от НОИ и каза, че искрено съжалява, но системата им не работела и няма да може днес, при което тя изважда една разписка и и казва, това е добре, сега ще може ли да ми се подпишете тук, че съм дошла, представила съм документите, а системата не ви е работела, за да мога, като ме глобявате да ви покажа, че вината не е моя. И това документално, защото празни приказки, колкото искаш. Та така и тук. Гледайте да взимате документи за всичко, което ви се стори и идея по-нереално. :)
 
От: Глобул олигуфрени

Е те са супер дупер нагли когато става въпрос за успиване.
Имах случай с една служителка доста спорехме, че това което ми казва не фигурира черно на бяло в договора. И след пак дълго успиване и оплакване как договорите са им стандартни, стигнахме до положение тя да напише казаното на гърба и да го подпише ахахах Обаче (както и очаквах) пак хапнах дървото, защото това което каза не стана.... Тръгнах да се разправям...но съвсем спокойно ми обясниха, че служителката не бачка вече в клона и да съм я бил търсел някъде си...и "който е подписвал, той е отговарял" ахахахах
Тоест, дефакто те прехвърлят вина на служителите си, което наистина е нагло и явно е практика. Така, че вярвайте само и единствено на това което пише в договора, нищо друго
 
От: Глобул олигуфрени

Не плащай нищо не могат да ти направят, освен ако отчайващо искаш да си техен клиент някоий ден отново
 
От: Глобул олигуфрени

Не мога да повярвам ,че някой от Глобул ще ти каже "Не плащай , сумата не е голяма" Нормално е да ти продадът задължението и сега СГ Груп ще си го търсят от теб. На мен Мтел ми бяха продали задължение от 10 лв.

Аз имах домашен телефон който закрих преди време и останали някакви 3.43 лева да се плащат който съм забравил да платя и получих писмо и обаждане от СГ Груп. Изглежда че и 1 стотинка да се дължи на тези гадове ще си я търсят. По евтино ще е да си платиш без да бавиш много :|
 
От: Глобул олигуфрени

не плащай!
Мой познат има около 400 лв от 2006 година и си свирка ша ми пръднат на хуя
само балаците плащат!

Е заради такива тарикати държавата ни е на такова дередже!

Според мен трябва да има по-остри санкции, не може да дължиш пари на някой, а хич да не ти пука.

Това се нарича циганска работа, цоцкаш колко се може повече: помощи, не плащат данъци, осигуровки, крадеш и т.н. а после всички са ти виновни.
 
От: Глобул олигуфрени

Това може да го каже само един олигофрен и отново доказва, че мястото ти не е във форум за предприемачи.

ей Ебан Кон
значи според теб може да лъжеме google с блек сео и да криеме данъци от НАП, а да плащаме на тези - е епа не става!
И се замисли защо?Защото, уговорката ти за глобул е до края на договора ти .Не може след 3 месец да ти спрат плащането към тях и да не можеш да си възстановиш сумата,защото ти е прехвърлен договора на пръст в гъз "Груп"
8) ...... съм ги и глобул и вивата и мтел. Всичките само БОБ!
ТОй скоро Бат Бойко и тези ще печеше!


Може и шише уиски да им занесеш, с бадемки. Да им е по-сладко.

До 100 (сто) лева не могат да те барнат. И не само те. Над сто лева задължение е предпоставка за съдия изпълнител. Под сто лева е въпрос на добра воля да си платиш.

Тея тунеядци купуват дълговете за по-малко от 20 стотинки за лев дълг. Не ги мислете и не ги жалете. :twisted:


Три години е падежа на задължение.
От тази група се правят, че за тях този закон не важи и тормозят хората.

имаш реп тва са точните думи!
 
Последно редактирано:
От: Глобул олигуфрени

ей Ебан Кон
значи според теб може да лъжеме google с блек сео и да криеме даници от кат ни плащат пари от НАП ,а да плащаме на тези - е епа не става!
И се замисли защо?Защото, уговорката ти за глобул е до края на договора ти .Не може след 3 месец да ти спрат плащането към тях и да не можеш да си възстановиш сумата. ...... съм ги и глобул и вивата и мтел.Всичките само БОБ!
БОБ е на Мтел... така, че пак си вързан с един от операторите.
 
От: Глобул олигуфрени

БОБ е на Мтел... така, че пак си вързан с един от операторите.

не знаех ,че тва е мтел ,затова ли ми шуми телефона със сигурност пак ми го подслушват.Нали преди работех като sex телефон и .........Някой се възбуждат кат чуят гласо ми!
Особено в тази част , кат споменавах - Ама лапай го и се потапяй!

п.с.Скоро видях един страхотен блог с коментари точно на тази тема,ама сега кат не мога да се сетя!
Провери в гошето!
 

Горе