Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

А ти "гледа ли" Непобедитиме 3 щото аз не. И да може да дойде и времето когато тряскат глоби компаниите за теглене на филма им не може вечно масово да се теглят филми и да се цакат компанииите :)
 
От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

Да не ми кажеш само, че позволява да се разбере и, че съм го изгледал братле :D , сори за закачката, но това, ако се търси трябва да го търсят от софтуера не от тракера, а софтуера никога няма да им го предостави. ;)
Не е нужно някой да им предоставя каквото и да е. Просто пускат някакъв скрипт за логване, който вади IP адресите на хората, които са изтеглили филма на 100%. Това може да го направи всеки. Аз, ти и който друг си поиска. Разбира се, адресите могат да се логват само докато хората теглят или качват. Ако ударят стоп на торента изчезват от системата.
 
Re: От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

А ти "гледа ли" Непобедитиме 3 щото аз не. И да може да дойде и времето когато тряскат глоби компаниите за теглене на филма им не може вечно масово да се теглят филми и да се цакат компанииите :)

Пак ще повторя....кой по дяволите сваля нещо, което не става. :)
 
От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

Могат да те съдят единствено ако след разрешение от съдия те обискират и намерят филма на диска, това с ип адресите издиша в съда.
 
От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

Не гарантирам за това, но на няколко места бях чел, че не могат да ти правят проблем, че имаш диск с някакъв филм, тъй като по закон в цената на диска, който си купил е предвидена и такса за авторските права на всякакви интелектуални продукти. Затова и отдавна не правят такива акции за търсене на колекции от филми. Проблем е само ако опитваш да продаваш такива дискове.
 
От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

Не гарантирам за това, но на няколко места бях чел, че не могат да ти правят проблем, че имаш диск с някакъв филм, тъй като по закон в цената на диска, който си купил е предвидена и такса за авторските права на всякакви интелектуални продукти. Затова и отдавна не правят такива акции за търсене на колекции от филми. Проблем е само ако опитваш да продаваш такива дискове.


Имам предвид хард диска на компютъра.

България има едни от най-строгите закони по отношение на авторските права-от 1 до 5 години лишаване от свобода
 
От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

Наистина има % от продажбата на CD и DVD медии, които отиват по това направление, но това не снема отговорността ако сваляш/теглиш или разпространяваш продукти с чужда интелектуална собственост. Същите % не важат за HDD.
 
От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

Главният въпрос за всички които коментираме е теглиш ли пиратско съдържание или не ? Ако теглиш - има престъпление и не се очудвайте, че ще има и наказание. Това дали ще е сега или по-късно е просто въпрос на време и желание от страна на правоимащите. По-прозаично обяснено за тези, които са го теглили но не са го гледали е, че ако откраднеш шоколад от магазина но не си го консумирал, има ли извършено престъпление или не ?
 
На мен лично ми е все едно, аз реално си гледам което ме кефи на кино. Все пак е редно да се плаща за труда на хората, които са направили нещо смислено. За останалите продукции, които не си заслужават...може да са благодарни, че някой си е направил труда да ги качи някъде. :) Аз дори и да бях от топ потребителите на някой торент тракер, не би ми минало през главата да кача нещо, което хем ще ме вкара в беля (за всичко се отнася), хем ще е абсолютна безсмислица. :)

[video=youtube;ALZZx1xmAzg]https://www.youtube.com/watch?v=ALZZx1xmAzg[/video]

В случая да, свалянето си е кофти, дори и да свалиш нещо, което не става, пак си е един вид престъпление. А колко е интелектуална собственост, да собственост е, но интелектуална, тук малко може да се спори за това нарицание. :)
 
От: Re: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

На мен лично ми е все едно, аз реално си гледам което ме кефи на кино. Все пак е редно да се плаща за труда на хората, които са направили нещо смислено. За останалите продукции, които не си заслужават...може да са благодарни, че някой си е направил труда да ги качи някъде. :) Аз дори и да бях от топ потребителите на някой торент тракер, не би ми минало през главата да кача нещо, което хем ще ме вкара в беля (за всичко се отнася), хем ще е абсолютна безсмислица. :)

[video=youtube;ALZZx1xmAzg]https://www.youtube.com/watch?v=ALZZx1xmAzg[/video]

В случая да, свалянето си е кофти, дори и да свалиш нещо, което не става, пак си е един вид престъпление. А колко е интелектуална собственост, да собственост е, но интелектуална, тук малко може да се спори за това нарицание. :)

И аз гледам много филми на киното. Според мен свалянето на сериали, който ги няма в България а ги има само по торентити не е престъпление. Също и свалянето на друго съдържание което неможеш да го купиш за дигитално сваляне или на диск също не е престъпление. И аз съм на мнение, че трябва да се уважава интелектуалната собственост.
 
От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

Главният въпрос за всички които коментираме е теглиш ли пиратско съдържание или не ? Ако теглиш - има престъпление и не се очудвайте, че ще има и наказание. Това дали ще е сега или по-късно е просто въпрос на време и желание от страна на правоимащите. По-прозаично обяснено за тези, които са го теглили но не са го гледали е, че ако откраднеш шоколад от магазина но не си го консумирал, има ли извършено престъпление или не ?

Според мен не е главен въпрос дали теглиш пиратско съдържание. Като теглиш пиратско съдържание финансираш хора, които с нищо не са допринесли за съдържанието а вземат само пари от реклама. За да не теглим пиратски филми и сериали в България трябва да навлязът законни алтернативи откъдето да можеш да гледаш епизодите на сериалите които следиш. Докато това не се случи хората нямат друг избор освен да теглят. Единствено в Айтюнс съм виждал да можеш да си купиш филм с български субтитри, но цените им са високи. Сериали в Бг Айтюнс няма. Имаме достъп в България само до платформата HBOGO, но ако искаш да стриймваш други сериали които не са на HВО няма да можеш защото там ги няма.
 
От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

Имам предвид хард диска на компютъра.

България има едни от най-строгите закони по отношение на авторските права-от 1 до 5 години лишаване от свобода

Така е на хартия, но аз единствено съм чувал за конфискуване на компютърна техника и то рядко. Повечето закони са ни само а хартия.
 
От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

Не е нужно някой да им предоставя каквото и да е. Просто пускат някакъв скрипт за логване, който вади IP адресите на хората, които са изтеглили филма на 100%. Това може да го направи всеки. Аз, ти и който друг си поиска. Разбира се, адресите могат да се логват само докато хората теглят или качват. Ако ударят стоп на торента изчезват от системата.

Затова съветвам ако имате торента Непобедимите 3 в торент програмата си да изтриете торента от самата торент програма.
 
От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

Могат да те съдят единствено ако след разрешение от съдия те обискират и намерят филма на диска, това с ип адресите издиша в съда.

Според мен дори да го намерят на диска не означава, че е пиратски. Може да си го закупил от даден сайт за дигитално сваляне.
 
От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

Все по-затегнато ще става положението с тегленето на аванта. Даже и у нас, рано или късно ще дойде времето когато никой няма да си позволява да изтегли нещо незаконно защото ще плати солена глоба.

То въпросът е, че ако това се случи в България хората няма да има какво да гледат. Говоря за сериали които ги има само по торентите и за филми които не се дават по кината.
 
От: От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

Чудят се как да оправдаят лошите финансови резултати на филма. Досега не съм виждал проучвания, които да показват, че тегленето на филми от торенти намалява печалбите от продажба на билети в кината. Обаче има много, които доказват противното. Сериозно ли някой вярва, че човек е решил да отиде на кино, за да гледа даден филм, но след като е видял, че го има в торентите се е отказал и така филмовата компания е загубила пари?

Това, което ги е яд в случая е, че изтичането на филма преди премиерата показа, че продукцията е пълен боклук и това намали желаещите да го гледат на кино. Щото нали знаете, за кино се плаща предварително, а после няма да ти върнат парите за билета ако филмът не ти хареса. Явно има и карма в случая, защото заради тази малоумна екшън поредица нанесоха големи вреди на Деветашката пещера.

Аз като тегля филм го чакам няколко месеца а се появи с хубаво качество, защото ако е записан с камера от киното не си струва гледането.
 
Re: От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

Според мен дори да го намерят на диска не означава, че е пиратски. Може да си го закупил от даден сайт за дигитално сваляне.

Това не е точно така, защото всеки дигитален продукт идва със сериен номер и фактура. ;)

Може много лесно да се докаже филма дали е пиратски или някой е платил за него, но този някой трябва да си ти, защото ако ти го метне някой на флашка или през скайп, пак се води нелегално разпространение.
 
Re: От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

То въпросът е, че ако това се случи в България хората няма да има какво да гледат. Говоря за сериали които ги има само по торентите и за филми които не се дават по кината.

Да, тук съм съгласен....но го има и момента със "завъртането на колелото", където когато нямаш избор, мислиш опции и ако някоя телевизия или сайт за легална дистрибуция се чатне, че има пазар и хората са готови да си плащат, бързо ще се ориентират. ;)

Иначе то едното ще породи другото след време, но да не очакват голям наплив най-вече поради платежоспособността на българския потребител. :)
 

Горе