Годишни данъци комисионни от афилейт - като физическо лице

Като физическо лице би трябвало ли да декларирам комисионните от афилейте?
Миналия месец ходих в НАП исках да направят справка да ли имам някакви задължения те казаха нямаш. Какво трябва да правя при това с цялата си ситуация дали трябва да декларирам комисионните 2020 година получени
 
Последно редактирано:

hap23

Active Member
То си пише подавате годишна дан.декларация по чл.50 от ЗДДФЛ към НАП (Национална Агенция за Приходите), като краен срок за това е 30.04.2021г.
Данните трябва да са качени в НАП от 16.03.21г. Преди това имаше съобщение на страницата на НАП, че не са готови.
 
Последно редактирано:
То си пише подавате годишна дан.декларация по чл.50 от ЗДДФЛ към НАП (Национална Агенция за Приходите), като краен срок за това е 30.04.2020г.
Данните трябва да са качени в НАП от 16.03.21г. Преди това имаше съобщение на страницата на НАП, че не са готови.
Миналата месец ходих в НАП да направиха справка и казаха нямаш задължения тогава Имам си ПИК код там не излиза нищо сега тези суми 1900лв трябва ли да декларирам репетира годишни комисионни от афилейт.
 
Последно редактирано:
Най-после успях да влизам в системата с е услуги с ПИК код профила но не открих нищо задължение за плащане на данъци освен здравни осигурителни или все още не са качени обновяване там или аз не можах да не ги намеря
 

djokando83

Active Member
То там мисля няма да ти излязат ... излизат ако имаш да плащаш данък за колата , имот и такива неща ... По закон си длъжен да си попълниш данъчна декларация и до края на април да я подадеш . Декларираш дохода като ФЛ с тази бележка която са ти дали . Ако не можеш - потърси счетоводите да я попълни вместо теб .
 
Вас, за периода 01.01.2020г. - 31.12.2020г. Необходимо е да подадете годишна данъчна декларация по че.50 от ЗДДФЛ към НАП (Национална Агенция за Приходите), като краен срок за това е 30.04.2020г
до 30 април 2021.или една година назад сме или погрешно написано.
 
Освен това доходите, които представляват необлагаем доход по смисъла на чл. 13, ал. 1, т. 20 и т. 21 ЗДДФЛ, се посочват в справката по чл. 73, ал. 1 ЗДДФЛ от предприятията - платци на тези доходи, само в случаите, когато годишният размер на съответния доход, изплатен на физическо лице, превишава 5000 лв. Следователно посочването на тези доходи в справката е обвързано с годишния размер на дохода, изплатен на едно физическо лице.“
Като физическо лице единствено трябва да си заплатите данък печалба 10%, освен това няма друг данък.

В в НАП страницата пише че ако превишавeте годишната си данък като над 7.920лв.
 
Последно редактирано:

nikolai.mt

Active Member
Абе има автоматично попълнена декларация, влизаш, цъкаш да зареди актуални данни от НАП и виждаш всичко, което НАП имат като инфо за данъци, включително от УИНБЕТ се вижда. И какво мрънкаш, че не се отварял сайта, много добре се отваря и зарежда, друг е въпроса, че явно не можеш да се оправиш.
 
Абе има автоматично попълнена декларация, влизаш, цъкаш да зареди актуални данни от НАП и виждаш всичко, което НАП имат като инфо за данъци, включително от УИНБЕТ се вижда. И какво мрънкаш, че не се отварял сайта, много добре се отваря и зарежда, друг е въпроса, че явно не можеш да се оправиш.
По-точно къде да влизам за попълване на декларация влизах в системата профила но не знам откъде да правя справка или да попълване на декларации излиза като файл нещо декларация. Файлът да си качи
 
Последно редактирано:

nikolai.mt

Active Member
По-точно къде да влизам за попълване на декларация влизах в системата профила но не знам откъде да правя справка или да попълване на декларации излиза като файл нещо декларация. Файлът да си качи
По късно ще направя скрийншот къде се влиза и къде се кликва.
 

Горе