Голям проблем с СЕО-то на сайта ми

cyrix

New Member
Здравей, проблема е следният - от дълги години се занимавам с компютри и реших да си отворя сервиз и съответно сайт към него на Wordpress.
Това стана преди около 6 месеца и всичко беше ок. В началото сайта започна да се класира добре по ключови думи като сервиз компютри, лаптопи и тн.Тогава обаче коментирах по всякакви бг блогове с добър ПР и натрупах доста количество линкове, но ми направи впечатление че някои от блоговете дори и да имам един коментар ми генерират хиляди линкове, като spanak дот org например. От друга страна имам още два други мои сайта, които са обаче на същият сървър и във всички тях сложих линк във футъра с ключови думи. Другата ми голяма грешка беше, че повечето от съдържанието ми беше крадено или недобре преразказано. Преди месец извендъж всичките ми ключови думи паднаха с около 100 места и реално нямах никакъв трафик от гугъл. Тогава изтрих цялото съдържание и започнахме с приятелката ми да създаваме уникално съдържание за целия сайт и да пишем статии в големите български директории. Това вече продължава месец и нещо, но резултат няма. По-долу съм добавил и няколко screenshota от gw.
Ако някой може да ми дъде съвет какво мога да направя, ще съм му адски благодарен, защото наема тече, а без трафик от google съм обречен.

Отново предварително благодаря за отделеното време

PS - сайтът ми е www pc-varna com
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg
 
От: Голям проблем с СЕО-то на сайта ми

Проблема май ти е в домейна www pc-varna com, www.pcvarna.com ти събира трафика и гугъл брои твоят като грешка.
И каквото да правиш, в момента ти помпаш техният трафик, така че помисли дали да не смениш домейна и да почнеш всичко от начало.
 
От: Голям проблем с СЕО-то на сайта ми

Ужас, дали това е единственото решение и ако въпреки всичко се наложи да купя нов домейн може ли да си редиректна всички връзки до момента?
 
От: Голям проблем с СЕО-то на сайта ми

Виж сега братле.
Първо най-голямата ти грешка е, че си започнал линкбилдинг и то голям ( повярвай ми изпитах го на собствения си гръб ).
Не слушай "селота" и нищо не става супер бързо пускам сайт и после за два месеца ставам най-големия ( няма такъв филм ).
Съвета ми е ( тъй-като очаквам съвети да ти кажат изтрий линковете от wt и ще се оправи ( да ама не ) ), зарежи домейна, свали си контента и всичко изчакай гугъл да деиндексира сайта нацяло и започни начисто!
Другият вариант ти е на чисто ново да започнеш нещо което да няма връзка със старото, защото повярвай ми наказанията се пренасят дори и през акаунта в gwt. ;)
Е туй е от мен, а за другото си преценяваш сам.
Здравей, проблема е следният - от дълги години се занимавам с компютри и реших да си отворя сервиз и съответно сайт към него на Wordpress.
Това стана преди около 6 месеца и всичко беше ок. В началото сайта започна да се класира добре по ключови думи като сервиз компютри, лаптопи и тн.Тогава обаче коментирах по всякакви бг блогове с добър ПР и натрупах доста количество линкове, но ми направи впечатление че някои от блоговете дори и да имам един коментар ми генерират хиляди линкове, като spanak дот org например. От друга страна имам още два други мои сайта, които са обаче на същият сървър и във всички тях сложих линк във футъра с ключови думи. Другата ми голяма грешка беше, че повечето от съдържанието ми беше крадено или недобре преразказано. Преди месец извендъж всичките ми ключови думи паднаха с около 100 места и реално нямах никакъв трафик от гугъл. Тогава изтрих цялото съдържание и започнахме с приятелката ми да създаваме уникално съдържание за целия сайт и да пишем статии в големите български директории. Това вече продължава месец и нещо, но резултат няма. По-долу съм добавил и няколко screenshota от gw.
Ако някой може да ми дъде съвет какво мога да направя, ще съм му адски благодарен, защото наема тече, а без трафик от google съм обречен.

Отново предварително благодаря за отделеното време

PS - сайтът ми е www pc-varna com
Виж файлът 11197Виж файлът 11198Виж файлът 11199Виж файлът 11200
 
От: Голям проблем с СЕО-то на сайта ми

Така като гледам май наистина ще трябва нов домейн. Някакъв съвет за домейна - всички са свободни, също така държа и Laptop-varna.com. Дали да използвам него или да взема stemicom.com?
И в крайна сметка защо се е получило всичко това? Дублирано съдържание или конкурентът pcvarna dot com?
 
Последно редактирано:
От: Голям проблем с СЕО-то на сайта ми

Вземай stemicom.bg ако имаш пари и ти се занимава.
Така като гледам май наистина ще трябва нов домейн. Някакъв съвет за домейна - всички stemicom са свободни, също така държа и Laptop-varna.com. Дали да използвам него или да взема stemicom.com?
И в крайна сметка защо се е получило всичко това? Дублирано съдържание или конкурентът pcvarna dot com?
 
От: Голям проблем с СЕО-то на сайта ми

Така като гледам май наистина ще трябва нов домейн. Някакъв съвет за домейна - всички stemicom са свободни, също така държа и Laptop-varna.com. Дали да използвам него или да взема stemicom.com?
И в крайна сметка защо се е получило всичко това? Дублирано съдържание или конкурентът pcvarna dot com?

По-добре stemicom, може и да се брандира, а laptopi-varna може да го ползваш за поддържащ сайт на основния.
 
От: Голям проблем с СЕО-то на сайта ми

И друго което исках да попитам е как най-бързо да деиндексирам старият сайт?
 
От: Голям проблем с СЕО-то на сайта ми

Изтриваш го и гошо сам ще го затрие след време
И друго което исках да попитам е как най-бързо да деиндексирам старият сайт?
 
От: Голям проблем с СЕО-то на сайта ми

И друго което исках да попитам е как най-бързо да деиндексирам старият сайт?

Първо го забраняваш в robots.txt, ако си го добавил в WMT отиваш на Google Index >> Remove URLs и пишеш адреса на домейна.
 
От: Голям проблем с СЕО-то на сайта ми

А колко време отнема приблизително да го деиндексира и премахне от кеша си. Не е ли добре да се направи някакъв редирект от пц-варна към новият домейн или ще прехвърли и всичките негативи?
Друго - да продължавам ли линкбилдинга по подобен начин и той ли е бил проблема със старият ми сайт или дублираното съдържание в началото?
 
От: Голям проблем с СЕО-то на сайта ми

Другата ми голяма грешка беше, че повечето от съдържанието ми беше крадено или недобре преразказано.

Ихааа, май за първи път виждам някой да си признава, че е крал съдържание. Заслужаваш поздрави, дано и други хора последват твоя пример. И нека да налея масло в огъня - падението ти е награда за краденото съдържание!

Но нищо, вече ще знаеш какво да правиш и ако не допускаш грешки, ще се справиш!
 
От: Голям проблем с СЕО-то на сайта ми

А колко време отнема приблизително да го деиндексира и премахне от кеша си. Не е ли добре да се направи някакъв редирект от пц-варна към новият домейн или ще прехвърли и всичките негативи?
Друго - да продължавам ли линкбилдинга по подобен начин и той ли е бил проблема със старият ми сайт или дублираното съдържание в началото?

Редирект от пц-варна към новия сайт ще му навреди. Линкбилдинг-а може да го продължиш, но не агресивно, а по малко от всичко. И в никакъв случай дублирано съдържание.
 
От: Голям проблем с СЕО-то на сайта ми

Искаш ли да се хванем на бас?
Редирект от пц-варна към новия сайт ще му навреди. Линкбилдинг-а може да го продължиш, но не агресивно, а по малко от всичко. И в никакъв случай дублирано съдържание.
 
От: Голям проблем с СЕО-то на сайта ми

Искаш ли да се хванем на бас?

Нека да се хванем на бас. Той човека си каза, че съдържанието му в пц-варна е дублирано и това е вероятната причина за неуспеха. Мислиш, че сега ще е най-добре да купи нов домейн, да направи нов сайт и да го наблъска с дублирано съдържание, така ли?
 
От: Голям проблем с СЕО-то на сайта ми

Ама ти сериозно ли искаш? Щото няма как да ми го докажеш, а аз мога да ти го докажа за секунди???
Не е за първи път да го казвам, ама айде и тук ще го кажа: Дублирания контент е за темата мтове и легенди за село.....
Стига сте лъгали хората!!!
Нека да се хванем на бас. Той човека си каза, че съдържанието му в пц-варна е дублирано и това е вероятната причина за неуспеха. Мислиш, че сега ще е най-добре да купи нов домейн, да направи нов сайт и да го наблъска с дублирано съдържание, така ли?
 

Горе