Продава се: Готов бизнес за стартиране - групово пазаруване от ново поколение

newpath

Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Здравейте,

На сайтовете за групово пазаруване им мина модата вече и е трудно да сте конкуренти сред тези акули.
ОСВЕН - ако не предложете нещо ново. :)

Преди близо 1 година аз измислих това "различно нещо", което го няма в целия свят в подобен проект, и което може да изстреля подобен проект до прилично ниво на конкуренция. За тази 1 година проектът има:
- наистина страхотен домейн (тези, които ме знаят във форума, ще знаят и че в това ми е силата)
- резервирана и направена facebook страница с името на домейна
- изготвена платформа на 90% с всички нужни платежни системи и функции (10% трябва да се пипнат, за да стане по-лесна за потребителите - ще струва около 300 лв)
- напълно изготвени договорни образци от юристи
- изготвени от професионални дизайнери дизайни за офлайн материали, свързани с проекта
- изготвен подробен бизнес план за развитие от водеща маркетингова агенция (една)
- направено проучване на пазара от водеща маркетингова агенция (втора)
- направено проучване на бизнес сектора отново от водеща маркетингова агенция (трета)

В резултат, на което:
- към проекта имат интерес 67% от бизнеса, който е участвал веднъж или повече с оферта в сайтове за групово пазаруване
- 45% от бизнеса, който никога не е пускал оферта в сайт за групово пазаруване
- към проекта имат интерес точно 2 039 982 души в България - потенциални купувачи, посетители (към Юли 2016 г.)
- при развиване на пълния капацитет, проекта има прогнозен годишен приход от близо 100 милиона, от които чисто остават около 35 до 45 милиона лева

До тук всичко ми е струвало към 12 000 лв.

Сега ще попитате защо в такъв вариант го продавам (честен отговор): Не бях сам инвеститор в проекта и с останалите се скарахме, поради разногласия, след което те се оттеглиха, а сам не искам да инвестирам 100% капитал в проекта, за да продължа - имам си достатъчно проекти! Не търся нови хора, с които да работя, защото трудно приемам друго мнение и рядко някой може да работи на равно с мен, което ме изнервя.
Този проект изисква много нерви, много остър ум и време. Не на последно място, проектът изисква и добра инвестиция в реклама, защото самичък няма да потръгне сред тази конкуренция.

Платформата е изработена от външна фирма и тя я поддържа. Цените за доработки са повече от перфектни. В текущото и състояние може да се използва, но не го препоръчвам. Имам проект за премахване на процеса на регистрацията, което ще увеличи продажбите със сигурност. Това ще струва около 300 лв, но няма да го правя аз, обясних защо.

Продавам всичко описано по-горе без бизнес плана (3000 лв), проучването на пазара (2200 лв) и проучването на бизнес сектора (1600 лв). Въпреки това, на този, който го купи ще му обясня и подробно най-важните моменти от трите документа,защото няма нужда да дадете 6800 лв за нещо, което мога да ви преразкажа по-накратко. Това за тези три документа си беше моя лична изгъзица, защото исках да се уверя в силата на проекта.

Цената, на която продавам проекта е символична и е 1500 лв. (просто няма да го развия никога и не ми трябва, не търся да си избия парите, няма как да стане).

Не ми пишете ако сте просто любопитни какво точно представлява проекта - няма да ви отговоря. Отговарям само на хора, които преценя, че имат наистина интерес към проекта на база техния профил тук (кога е създаден, колко теми и какви отговори имат, от какво са се интересували и т.н - един вид след като ви проуча).

Това е.
 
Всъщност това мога да го напиша.
От какво бизнесът не е доволен в момента от сайтовете за групово пазаруване:
1. Високата комисионна
2. Не се задържат новите клиенти. След като офертата изтече, те отиват на друго място, където има същата или подобна оферта.

Моят проект решава тези 2 ключови проблема.
 
Всъщност това мога да го напиша.
От какво бизнесът не е доволен в момента от сайтовете за групово пазаруване:
1. Високата комисионна
2. Не се задържат новите клиенти. След като офертата изтече, те отиват на друго място, където има същата или подобна оферта.

Моят проект решава тези 2 ключови проблема.

Относно 1 - няма да привлечеш бизнеси ако сайта ти не е популярен, Дори ако предложиш 0% комисионна.
Относно 2 - твърде скептичен съм да си измислил нещо ново за задържане на потребителите. Най-вече при магазините за хранителни стоки може да се разработи програма за лоялност, но както виждаме до този момент успешна таква няма и по цял свят са с някакви карти и % отстъпка. Няма как да предложиш голяма лоялност на фирмите за смяна на гуми - те се сменят един път в годината,а до другата година цените може да са различни, да съм забравил в кой сервиз съм ходил или в момента да има нова оферта с много по-ниска цена от фирма която сега стартира.

Ако имаш решение на точка 2, то точка 1 не е проблем.
 
Начина, по който се решава проблем 2 води до решение на проблем 1. Не бъди скиптичен към едногодишен труд и хиляди левове дадени за това :D Не съм глупав да харча просто ей така. ;)
 
не се обиждай, не искам и да спамя, но когато някой ми каже че има проект готов на 90% (даже повече, защото според теб след 300лв довършителна работа ще е готов, а това на база 12000 вложени до момента е 2.5%) с разработен бизнес план и потвърдена възможност да носи 35-45 милиона лева на година и го продава за 1500лв, защото имал други проекти, то другите ти проекти би трябвало да ти донесат поне 200 милиона лева годишно. или да вложиш 50-100 000лв за реклама(защото споменаваш че това ще е най големия разход след покупката на проекта) за година за да прибереш 35 000 000 означава че се отказваш от "сигурна" по твои думи възвръщаемост от 35 000 процента!
 
Така. Виж сега. Колко докарват моите проекти си е моя работа. Счел съм, че нямам време за този проект. Който и да се захване с него ще му глътне цялото време в течение на година докато проектът захапе. Посочените цифри са при разгръщаме на пълния потенциал на проекта, демек максималният рийч. Това може да стане и след година, може и след 5. Всичко зависи от предприемачът, който ще го ръководи.

50-100 000 за реклама няма да стигнат, за да се достигне този пълен потенциал. Това са има няма месечните разходи за реклама на най-големия конкурент в този бизнес. Да не очаквате с 50-100 000, че ще стигнете до всичките си клиенти? Че и за нова услуга, която още не се е утвърдила. Никакъв шанс. Този проект изисква поне 3 канала за реклама със стабилна инвестиция и близо 15 търговски представителя в страната. Нали говорим за конкуренция? Е ето заради всичко посочено горе - не ми се занимава. В момента работя по нещо доста по-голямо.

А дали ще го продам този проект за 1500 или не - не ме касае. Ако ви се струва ниска цената приемам и 6 цифрени суми - споко!
 
Последно редактирано:
В резултат, на което:
- към проекта имат интерес 67% от бизнеса, който е участвал веднъж или повече с оферта в сайтове за групово пазаруване
- 45% от бизнеса, който никога не е пускал оферта в сайт за групово пазаруване
- към проекта имат интерес точно 2 039 982 души в България - потенциални купувачи, посетители (към Юли 2016 г.)


На каква база са тези цифри? Това са прогнозни резултати или ти лично си приказвал и имаш мнението на 67% от бизнеса, после на 45% от бизнеса, и след това на 2 039 982 души в България?
 
На каква база са тези цифри? Това са прогнозни резултати или ти лично си приказвал и имаш мнението на 67% от бизнеса, после на 45% от бизнеса, и след това на 2 039 982 души в България?

Написал съм - на база маркетингово проучване от 3 различни фирми, ама кой да чете. Знаеш ли как се прави такъв вид проучване? - с представителна извадка. И ми струваха 6800 лв. тези цифри, а не прогнози - това не е футбол.

Заеби, админа да хвърля темата в коша, че нямам нерви.
 
Съжалявам но подобни теми са си жива лъжа! И нямат място във форума, целта им и просто да подведат някой да закупи дадена стока проект в случая на база откровени лъжи!

Аргумента е елементарен не съществуват подобни хора, който да ви обещаят печалба от 30 000 000 за скромната сума от 12 000лв. с аргумента, че нямали време. Ами наеми екип от хора който да свърши работата. Просто трябва да си адски ТЪПО пърче да се вържеш на тези глупости.

П.С. И аз имам генилна идея! Не ми пращай проекта на ЛС! :D
 
Факта, че (ЕВЕНТУАЛНО) си похарчил безсмислено толкова много пари навява на мисълта, че бизнес идеята не е с голям потенциал. Още по-малко когато ти трябват милиони за реклама. (нали каза 100к месечно - 1 година - 1 млн в най-добрия случай. Ти каза, че може а трябват и 5 години - значи 5 милиона) :D .
 
Колега,
Моля за повече информация на ЛС.

Благодаря!
 
Написал съм - на база маркетингово проучване от 3 различни фирми, ама кой да чете. Знаеш ли как се прави такъв вид проучване? - с представителна извадка. И ми струваха 6800 лв. тези цифри, а не прогнози - това не е футбол.

Заеби, админа да хвърля темата в коша, че нямам нерви.

Не, не си го написал ясно и не се разбира, че въпросните цифри са в резултат на маркетингово проучване. Представил си ни ги така, като че ли лично си говорил с 67% от бизнеса, след това с 45% от бизнеса, и накрая си говорил и получил съгласието на "точно 2 039 982 души в България", които "към проекта имат интерес". Едно е да напишеш: Според маркетингово проучване към проекта биха имали интерес 2 039 982 души, а друго е да напишеш: "към проекта имат интерес точно 2 039 982 души в България". Това са две различни неща.

Маркетинговите проучвания могат да се фалшифицират, я покажи да видим тези цитирани от теб маркетингови проучвания.
 
Странникът, силно се надявам да не се занимаваш с бизнес. :)

Темата в коша, моля. Благодаря.
 
А също така newpath ми е интересно, как така трябва да се вложат още само 300 лв. за довършителни работи за да почнеш да изкарваш многото пари, но някак си, не го правиш? Кой е този, който ще се откаже от тези много пари? Нямаш свободно време? Ами тогава с една малка част от спечелената сума наеми екип, който да се грижи за бизнеса ти... Иначе така са прави колегите - изглежда малко съмнително.
 

Горе