Грешка код 500, но на произволни публикации - дайте идеи, предложения,помощ?

lqllqlq

Well-Known Member
Пак аз, и пак с проблем!
Става дума за сайтът gsmspot.net.
Днес след преглед на засечените грешки в webmaster tools забелязах, че са отчетени 109 грешки "Сайтът блокира Гугъл или сървърът не отговаря" с код 500, което е започнало от 23.05.2012. Относно първата част - сайтът не блокира нито чрез .htaccess или с robots файл бота на Гугъл, като причина за код 500 е request timed out.
Изключих двата кеширащи плъгин-а, след което тествах през мозила, хроме и експлорер, но промяна няма.
Странното е, че става дума за публикации, които се визуализират на началната страница като :
-Зад кулисите с част от екипът стоящ зад новата услуга на М-Тел за притежатели на смартфони
-M-Tel Experience Store? – Заслужава си! и тн, но въпреки това не могат да бъдат отворени (публикации преди посочената по-горе дата 23.05.2012г.)

В същото време статии като "HTC Sensation XE – моделът, който успя да ме впечатли", която е от 2011г се отварят без проблеми, "Представиха новият iPad – 9,7 инча Ретина дисплей и четириядрен процесор", която е от март 2012г също може да бъде прочетена, тоест проблема е основно при публикации от април и произволни такива, но от по-стар период.

Интересува ме, тъй като с подобно нещо не съм се сблъсквал, дали сте имали подобни случай и бихте ли могли да помогнете в решаването на проблема?
 
От: Грешка код 500, но на произволни публикации - дайте идеи, предложения,помощ?

Една от възможните причини е достигане на мах РАМ. И гърми дето го свари.
 
От: Грешка код 500, но на произволни публикации - дайте идеи, предложения,помощ?

Една от възможните причини е достигане на мах РАМ. И гърми дето го свари.

Искаш да кажеш, че може да е свързано с предходния проблем, за който питах вчера относно претоварване и твърдено много сървърно време?
Ако правилно съм разбрал ми се струва странно, защото едва ли са чакали месец за да ми сигнализират за прекалено многото минути...А според уебмастерс туулс това с код 500 е започнало от 23.05
 
От: Грешка код 500, но на произволни публикации - дайте идеи, предложения,помощ?

Принципно грешка 500 е сървърна грешка. На мен ми се случи наскоро. Сайта просто гьрми, защото стига максимума и сървърните настройки го спират. Минава малко време и тръгва пак. Докато пак се накачюлят хора и грьмне пак. Вдинах РАМа и няма проблеми вече.
 
От: Грешка код 500, но на произволни публикации - дайте идеи, предложения,помощ?

Принципно грешка 500 е сървърна грешка. На мен ми се случи наскоро. Сайта просто гьрми, защото стига максимума и сървърните настройки го спират. Минава малко време и тръгва пак. Докато пак се накачюлят хора и грьмне пак. Вдинах РАМа и няма проблеми вече.

Ясно. Да видим какво ще каже хостинга по темата, защото ако е имало проблем, то сървърите са техни и се е появил доста преди да ми се вдигне разхода на сървърни минутки...
 
От: Грешка код 500, но на произволни публикации - дайте идеи, предложения,помощ?

Колега нещо става със сайта ти, виж част от това което ми показа ��ksǵ(�Y����[��p��E�$Y�u�e�J�].j�#f��)�;U�
Незнам какво е това, но цялата страница е така
 
От: Грешка код 500, но на произволни публикации - дайте идеи, предложения,помощ?

А отностно проблема ти, провери в cpanela ти лога с грешките и постни тук какво има там.
 
От: Грешка код 500, но на произволни публикации - дайте идеи, предложения,помощ?

Колега нещо става със сайта ти, виж част от това което ми показа ��ksǵ(�Y����[��p��E�$Y�u�e�J�].j�#f��)�;U�
Незнам какво е това, но цялата страница е така

Преди 30 мин не беше така...Силно се надявам причината да е опитите на съпорта да открият проблема за код 500, но ако трябва да съм честен това ще е най-странният начин за решаване на проблем, който съм виждал...
 
От: Грешка код 500, но на произволни публикации - дайте идеи, предложения,помощ?

Хостинга са били....
 
От: Грешка код 500, но на произволни публикации - дайте идеи, предложения,помощ?

Преди 30 мин не беше така...Силно се надявам причината да е опитите на съпорта да открият проблема за код 500, но ако трябва да съм честен това ще е най-странният начин за решаване на проблем, който съм виждал...

Оправи се, и все пак провери си логовете.
 
От: Грешка код 500, но на произволни публикации - дайте идеи, предложения,помощ?

Оправи се, и все пак провери си логовете.

[Fri Jun 22 23:36:27 2012] [error] [client IP] client denied by server configuration: /home/account/public_html/wp-cron.php

Само това виждам, тъй като листва последните 300 грешки, което се оказа малко като брои предвид какво направиха преди малко...
 
От: Грешка код 500, но на произволни публикации - дайте идеи, предложения,помощ?

Ако се разровиш малко повече за грешка 500 и cloudlinux ще ти просветне къде е проблема. Сайта ти системно удря лимитите заделени за споделения ти хостинг акаунт. Даже мисля, че има подобна информация в help blog-а на хостинг доставчика ти.
 
От: Грешка код 500, но на произволни публикации - дайте идеи, предложения,помощ?

[Fri Jun 22 23:36:27 2012] [error] [client IP] client denied by server configuration: /home/account/public_html/wp-cron.php

Само това виждам, тъй като листва последните 300 грешки, което се оказа малко като брои предвид какво направиха преди малко...

Да няма нещо сгрешено в htaccess?
 
От: Грешка код 500, но на произволни публикации - дайте идеи, предложения,помощ?

Ако се разровиш малко повече за грешка 500 и cloudlinux ще ти просветне къде е проблема. Сайта ти системно удря лимитите заделени за споделения ти хостинг акаунт. Даже мисля, че има подобна информация в help blog-а на хостинг доставчика ти.

Всъщност не знам какво значи системно, но 30 мин след като бях уведомен от хостинга за подобен проблем се захванах с отстраняването му, а за по-сигурно се допитах и тук, което е видно и от темата http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=34074. а 4 часа по-късно проблемната функция бе открита и спряна. Изчаках потвърждение за това и от хостинга си...Сега чакам да мине уикенда за да проверя дали резултата е траен.
Да, потърсих инфо, но също порових и за cloudlinux и WP, което пък ме заведе до доста подобни на моето оплаквания...
Въпреки това не виждам връзката между лимитите, които "удрям" от преди 1-2 дни и проблем появил се от 23.05, което е месец по-рано и ескалиращ съдейки по прогресивното натрупване на описаните грешки. И пак както съм писал по-горе част от проблемните публикации се визуализират на фронт пейджа със заглавие, снимка и ексерпт на текста, но не могат да се достъпят за четене, което намирам за странно.

Да няма нещо сгрешено в htaccess?

По тях не е пипано нищо. Всъщност за последните 3 месеца има 2 промени - ъпдейт до 3.4 при релийза му преди няколко дни и ъпдейт на темата, който направих вчера. И двете се разминават във времето със старта на проблема, за който говорим тук. Колкото и да ми е гадно да си призная, но последните 2-3 месеца ми беше останал за заден план и дори не съм писал в него, а какво остава да ръчкам и променям каквото и да е...
 
Последно редактирано:
От: Грешка код 500, но на произволни публикации - дайте идеи, предложения,помощ?

Един динамичен скрипт може да достига други лимити, не само разходваното процесорно време. Примерно за него има заделени 100 CPU минути на денонощие и той се вмества в тях, но изпълва лимита за брой конекции към базата данни. ИЗпълняват се 2-3 бавни заявки и всяка нова заявка се нарежда на опашката. Или пък брой на паралелните http конекции. Опитвам се да ти обясня, че може да си достигнал друг тип лимити преди да си достигнал максимума на CPU минутите и това да предизвиква проблема. Също така може да има счупена таблица в базата данни. Много web мастъри остават със заблуждението, че щом не са влизали в admin панела или през FTP значи нищо не е променяно по сайта, но това е динамичен скрипт, който си прави обръщения към базата данни, изпълнява задачи с отложен старт (cronjobs).... добавя разни записи в базата данни, която разсте като обем.
 
От: Грешка код 500, но на произволни публикации - дайте идеи, предложения,помощ?

Един динамичен скрипт може да достига други лимити, не само разходваното процесорно време. Примерно за него има заделени 100 CPU минути на денонощие и той се вмества в тях, но изпълва лимита за брой конекции към базата данни. ИЗпълняват се 2-3 бавни заявки и всяка нова заявка се нарежда на опашката. Или пък брой на паралелните http конекции. Опитвам се да ти обясня, че може да си достигнал друг тип лимити преди да си достигнал максимума на CPU минутите и това да предизвиква проблема. Също така може да има счупена таблица в базата данни. Много web мастъри остават със заблуждението, че щом не са влизали в admin панела или през FTP значи нищо не е променяно по сайта, но това е динамичен скрипт, който си прави обръщения към базата данни, изпълнява задачи с отложен старт (cronjobs).... добавя разни записи в базата данни, която разсте като обем.

Не споря, а обяснявам как аз виждам нещата. Снощи четох за аналогичен проблем доста дискутиран в ЕН форум и ситуациата беше същата...
Както и да е, тази сутрин като по чудо всичко работи, без моя намеса, но явно и без тази на съпорта, съдейки по тяхното предположение, че съм оправил аз нещата....Сега да видим това чудо за колко дни ще е?!
 
От: Грешка код 500, но на произволни публикации - дайте идеи, предложения,помощ?

Сработи ама за половин ден...Лекинко започвам да се изнервям от тая ситуация, баси! Ако средния план на СХ не може да понесе 1 магазин и 3 WP инсталации, от които само едната реално има някакви посещения, за какви 29 домейна/хостнати сайта и 45 БД ми говорят изобщо?
 
От: Грешка код 500, но на произволни публикации - дайте идеи, предложения,помощ?

Бушона на ел.таблото ти в къщи може да гръмне и при всички включени уреди и при само един. Сависи от работата на уреда :)
 
От: Грешка код 500, но на произволни публикации - дайте идеи, предложения,помощ?

Бушона на ел.таблото ти в къщи може да гръмне и при всички включени уреди и при само един. Сависи от работата на уреда :)

Например пасатор? Без да му е прекъснат кабела, без късо? При сложен 2,5 квадрата кабел? :) Що ли не ми се е случвало?
Ти да не си на щат в хостинга, че така лично приемаш всеки мой ред? Ако е така нека ти кажа - не се дразня от проблем, защото винаги може да се случи, дразня се когато проблема бива заобикалян. И тъй като не смятам, че е редно да навлизам в подробности относно конкретната кореспонденция и как за 2ри път ми се налага тази година да се обърна към поддръжката и за пак се пробват с 1вия си отговор да ме отсвирят да се оправям сам не мисля да изпадам в конкретика.
Факт е, че не съм единствения, който има проблем с WP инсталация и cloudlinux...
Работата е там, че след като няма как да видя къде се бави някоя заявка към БД, ако все още това е проблема, то няма и как да реагирам. Проблема е там, че и те не намират причината за случващото се...Та с риск да съм по-рязък, но ако имаш опит/знаеш от какво може да има подобен проблем, както съм описал по-горе ще се радвам да прочета. Ако искаш да похвалиш хостинга - спести ми го, аз нямаше да ги ползвам 3 години и повече ако не бях принципно доволен.
 
От: Грешка код 500, но на произволни публикации - дайте идеи, предложения,помощ?

Не съм на щат в Суперхостинг, но на барикадата съм от страната на хостинг доставчиците. А и "специалистите" тук не са свикнали да има контрамнение на тяхното. Хайде обясни ми как разбра, че нямаш проблем с WP-то, след като точно ти каза в една тема, цитирам:

"Важно е да си кажа, че грам не разбирам от БД, SQL и тн."

Бавните заявки, може да се извадят от логовете - всеки cPanel сървър ги има, друг е въпроса каква е настройката на 'long_query_time ' на mysql - на места е 3 секунди, на места е 1 секунда, но аз съм виждал заявки и по 14 секудни за да изкара един резултат от таблица wp_options. Безброй пъти съм виждал и ini_set("memory_limit","0"); в php скрипт, с което тарикат програмиста иска да заобиколи обраничението на php за лимит на паметта ,но на практика получава грешка 500.

По всички webmaster-ски форуми се счупвате да хвалите Суперхостинг за техния съпорт и намаления от по 70%, но когато хостинг компания започне да си защитава интересите веднага яхвате другия край на метлата :) В друга тема един webmaster беше написал, че не го интересували php/mysql и apache, просото искал да си вдига сайтовете в топ 10 и да не мисли за друго. ОК, няма проблем - 300 лв /месец за наета машина с вкл. 10 часа рутинни системно администраторски задължения, всеки допълнителен час debug-ване на site-related проблем по 25 лв на час и си спокоен , че не споделяш машината с друг, че е наета само и единствено за теб и че има кой да мисли за проблемите вместо теб :) .
 

Горе