Грешка код 500, но на произволни публикации - дайте идеи, предложения,помощ?

От: Грешка код 500, но на произволни публикации - дайте идеи, предложения,помощ?

Нещо неспокоен ми се струваш...Що така?
Ако нямаш с какво да ми помогнеш или да предложиш като идея, боя се трябва да те пренасоча към лекс бг и там да адвокатстваш на воля, а аз тук кротко да продължа да си задавам въпросите разчитайки, че както има хора като мен, които не разбират, то все още има и хора, които разбират и са склонни да отделят от времето си я със съвет, я с нещо друго...
Не ме радва, а и не съм искал, оценката ти за това кой съм, как се държа и все подобни неща - нито съм питал, нито съм я искал. Смятам, че за пребиванието си в този форум съм се държал достатъчно учтиво в комуникацията си с останалите потребители, но с риск да те разочаровам - не съм тук за да ме оцениш.
И тъй като явно си много на ясно с нещата ще се отклоня леко от основната си тема тук за да ти обясня няколко положения - години се занимавам само с продажби, но в случая аз съм само клиент. И както моите клиенти не се интересуват какво и колко души са нужни за доставянето на платеният от тях продукт или услуга, то аз също като клиент не мисля, че е нужно да се интересувам и да съм специализирал в администриране на сървъри. Защото ако аз го правя, за какво да плащам на друг?
И понеже повдигаш темата за Супер Хостинг - щом седя при тях значи съм доволен, НО не мога, не искам и няма да приема, че когато аз си правя труда да обясня подробно проблем, както и активно да участвам, макар с малките си познания, отсрещната страна, на която и се плаща за такова нещо да ми праща мейл от типа "проблем няма". Едва след като настоятелно навра в нечии очи конкретни линкове, пък било то не и всичките 119, да видя че някой се опитва да помогне. А в повечето случай е достатъчно един съвет, нещо дребно, и аз клиента, ще прочета и проуча останалото и ще вложа усилие в решаването му. Все пак аз съм заинтересованата страна! И за разлика от повечето клиенти, аз знам, че подобен отговор, какъвто аз получих може да е по каква ли не причина - от настроението на получилият тикета, до купчината тикети, които му мигат, а моят въпрес е бил капката която е преляла чашата. И аз не олицетворявам компанията с моментното емоционално или друго състояние на 1 служител. Това не превръща фирмата в група негодници, а след като си направил труда да ме цитираш от други теми, би следвало да си забелязал, че нямам нито едно негативно изказване към тази фирма.
И накрая - 300лв за 1 WP инсталация и един магазин? Човек, без да разбирам виждам, че си подкарал в грешната лента. Не мисля, че и на американец можеш да го прилъжеш на тая оферта...
И да завърша - ако имаш конкретен съвет, предложение или искаш да споделиш опит с подобна ситуация с интерес ще прочета написаното. Ако гониш броика постове или ти се иска да влизаш в безсмислени спорове - не ми губи времето, моля!
 
какво кеширане ползваш ? кой плъгин конкретно ? пробвай с някой от другите ... това е най лесното решение си мисля... защо споменаваш че ползваш два плъгина едновременно ? едновременно... аз напоследък съм доволен от Hyper Cache макар и да е най опроствен спрямо W3 Total Cache и WP Super Cache


иначе впсекюрити ти казва колко е да си изцяло сам на машина която да е менеджед ... и единствен лимит да ти е хардуера за другото да има кой да мисли...
 
От: Re: Грешка код 500, но на произволни публикации - дайте идеи, предложения,помощ?

какво кеширане ползваш ? кой плъгин конкретно ? пробвай с някой от другите ... това е най лесното решение си мисля... защо споменаваш че ползваш два плъгина едновременно ? едновременно... аз напоследък съм доволен от Hyper Cache макар и да е най опроствен спрямо W3 Total Cache и WP Super Cache


иначе впсекюрити ти казва колко е да си изцяло сам на машина която да е менеджед ... и единствен лимит да ти е хардуера за другото да има кой да мисли...
Здравей, ползвам DB Reload & Hyper Cache.
Относно проблема - спрях 1-2, в които се съмнявах. В крайна сметка май се оказа проблема в Auto Related & SEO Links, които явно се чупи на произволни постове при работа с кеширащ плъгин и от там идва драмата с постовете със сървърни грешки, които Г е отчел. В крайна сметка от хостинга го откриха, което смятам че е нормално предвид че те разполагат с много повече и опит, а и информация относно състоянието на системата и евентуалните причини за влошената работа :)
Всъщност по някаква причина или поради несъвместимости или по съвпадение последната седмица изкочиха няколко проблема, които вече се надявам окончателно да са решени. Единият беше претоварването и преразхода на ресурс, които би следвало да е приключен, а вторият с кодовете за грешки. Днес малко по-късно ще прегледам пак, защото и за двете да е сигурен човек, трябва да изчака.
 
От: Грешка код 500, но на произволни публикации - дайте идеи, предложения,помощ?

Нито съм те питал дали ти допада отценката ми, нито пък ми трябва разрешението ти за да я дам. Далеч си от идеята да ми казваш накъде да духа вятъра. Не трупам постове, а се регистрирах във форума от колегилано уважение към собствениците му и съм тук главно заради 4-ма потребители. Не мисля, че е твоя работа и че трябва да те запознавам с моите мотиви. В lex.bg не ми интересно, защото там не се обсъждат финансово-юридически казуси свързани с IT бизнеса, а само тук и в searchengines.bg. За да ти се даде адекватна помощ по оптимизацията на работата на WP е необходима изходна информация:

1. Колко ти е голяма базата данни - брой записи и обем в MB ( или GB, зависи с колко идиотии е пълна)
2. Какви плъгини имаш активирани - за средностатистическия webmaster се виждат в контролния панел на WP-то. За такива на които не им трябва бутонче "цъкни тук" става със заявка към базата данни:
Код:
SELECT * FROM wp_options WHERE option_name = 'active_plugins';
3. Имаш ли бавни заявки към базата данни. Тук вече наистина само системен администратор може да ти даде този отговор - съпорта на СХ е пъргав ще ти върнат информация:
Код:
grep -B 4 -A 2 "use <username>_" /var/log/mysql/slow
4. Какво има нанизано в .htaccess файла
5. Както написах в предния пост, ползва ли се някъде:
Код:
 ini_set("memory_limit","0");
Обикновено китайците, които пишат 3-rd party плъгините/модулите го обичат много.
6.Друга информация - анализ на трафика, как се изпълнява php - като mod_fcgid или като mod_php, ползваш ли gzip компресия......

Учебник за WP искаш ли?
 
От: Грешка код 500, но на произволни публикации - дайте идеи, предложения,помощ?

Нито съм те питал дали ти допада отценката ми, нито пък ми трябва разрешението ти за да я дам. Далеч си от идеята да ми казваш накъде да духа вятъра. Не трупам постове, а се регистрирах във форума от колегилано уважение към собствениците му и съм тук главно заради 4-ма потребители. Не мисля, че е твоя работа и че трябва да те запознавам с моите мотиви. В lex.bg не ми интересно, защото там не се обсъждат финансово-юридически казуси свързани с IT бизнеса, а само тук и в searchengines.bg. За да ти се даде адекватна помощ по оптимизацията на работата на WP е необходима изходна информация:

1. Колко ти е голяма базата данни - брой записи и обем в MB ( или GB, зависи с колко идиотии е пълна)
2. Какви плъгини имаш активирани - за средностатистическия webmaster се виждат в контролния панел на WP-то. За такива на които не им трябва бутонче "цъкни тук" става със заявка към базата данни:
Код:
SELECT * FROM wp_options WHERE option_name = 'active_plugins';
3. Имаш ли бавни заявки към базата данни. Тук вече наистина само системен администратор може да ти даде този отговор - съпорта на СХ е пъргав ще ти върнат информация:
Код:
grep -B 4 -A 2 "use <username>_" /var/log/mysql/slow
4. Какво има нанизано в .htaccess файла
5. Както написах в предния пост, ползва ли се някъде:
Код:
 ini_set("memory_limit","0");
Обикновено китайците, които пишат 3-rd party плъгините/модулите го обичат много.
6.Друга информация - анализ на трафика, как се изпълнява php - като mod_fcgid или като mod_php, ползваш ли gzip компресия......

Учебник за WP искаш ли?

Здравей, това вече е полесно, за което благодаря!
БД ми се струва голяма, дори и с кеширане - <!-- Generated in 1.884 seconds. Made 181 queries to database and 45 cached queries. Memory used - 28.83MB -->
<!-- Cached by DB Cache Reloaded Fix -->
2. Имам 10-12 плъгина, но ще ги редуцирам до 8 тези дни
3. Имах, според съпорта - вече няма.
4. Стандартните неща (мисля, защото не разбирам от това и не съм го пипал). Правени са промени относно компресия и ограничения за достъп до директории в хоста (от СХ)
5. Не знам, но ще проверя
6. Да, ползвам
Да, ако имаш ще е полезен не само на мен.
Мерси за отговора!
 

Горе