Грешно ли е еднакъв текст за много продукти ?

Здравейте,
Когато имам текст който съм показал на снимката - http://i.imgur.com/UZdYLGX.png ( заграденото е текст ,а не е част от снимка )
и този текст се изписва на всеки продукт ,това лошо ли е от SEO гледна точка и ако да ,как е най-добре да го направя - като снимка ,или по друг по-умен начин има ?
 
От: Грешно ли е еднакъв текст за много продукти ?

Понякога оптимизаторите се престарават :)
И си мислят , че търсачките са много прости и не могат да анализират текста .
По важно е дали страницата е правилно семантично структурирана с h1, h2.... тагове и мета тагове , маркери за структурирани данни и т.н. - те оказват много по голямо влияние .

Друго ми прави напоследък впечатление - почват да тормозят потребителите си с цели статии за даден продукт или категория , сякаш някой ще чете локумите им , по този начин бъркат описание на продукт с рекламна статия .
 
От: Грешно ли е еднакъв текст за много продукти ?

Тоя текст, не се ли генерира динамично или е вмъкнат директно ръчно във всеки един продукт?
 
От: Грешно ли е еднакъв текст за много продукти ?

Би било много лошо за сео-то такъв повтарящ се тест, ако този текст не е сложен в правилните тагове. Всяко едно поле от страницата си има метод да бъде обозначено какво е за пред търсачките и когато това е направено търсачките знаят кое е описанието, кое е обозначителен текст, които се повтаря за всеки продукт.
 
От: Грешно ли е еднакъв текст за много продукти ?

Би било много лошо за сео-то такъв повтарящ се тест, ако този текст не е сложен в правилните тагове. Всяко едно поле от страницата си има метод да бъде обозначено какво е за пред търсачките и когато това е направено търсачките знаят кое е описанието, кое е обозначителен текст, които се повтаря за всеки продукт.

Така е ,но в такъв случай как е добре да се опише това поле което съм отбелязал ?
 
От: Грешно ли е еднакъв текст за много продукти ?

В GWT провери дали имаш открити структурирани данни тип product и дали са правилно описани
провери h1 тага има ли го и къде е
провери имаш ли добре описани мета тагове title и description
спи спокойно и блъскай линкове :)))))))))))))))))))))) те оправят всички on-page грешки :)))))))))))))))))

Лично мое мнение махни ги тези неща, само объркват клиентите или ги смъкни в долната част на сайта
На мен лични ми е трудно да разбера къде е описанието на продукта от тези надписи за безплатна и бърза поръчка .

Виж как да го направили големите брандове, отвори кода на сайтовете им и виж как са го измислили те, макар че и техните сайтове са блъскани с грешки
 
Последно редактирано:
От: Грешно ли е еднакъв текст за много продукти ?

Тоя текст, не се ли генерира динамично или е вмъкнат директно ръчно във всеки един продукт?

Текста е еднакъв за всеки продукт и пише безплатна доставка над 60лв , динамично се сменя това "60лв" ако променя да е над 100лв примерно но ,текста си е еднакъв.
Може би има някакъв таг или релация с която да се обозначи този текст, така, че гугъл да го има в предвид ,но кой може да каже как да бъде :)
 
От: Грешно ли е еднакъв текст за много продукти ?

Нали ти обясних горе как се прави :)

Човек говорим за стандартни пояснителни тагове на html-a, не говорим за структорирани данни. Това което даваш като съвет е безумие. Това което съветваш перифразирано звучи така: Отиди в аптеката да питаш дали правилно ти е написал рецептата доктора.

На автора на темата мога да кажа единствено да се обърне към човека правил сайта му с изискването да го направи както трябва или да върне парите.

И за да не бъда абсолютно гаден, въпреки че този сайт които се визира е меко казано извън закона, ще кажа, че гугъл много добре разпознава променящите се текстове от статичните и специално в този случай интелекта на търсачката ще хване кои е важния текст и кои е статична, но като се правят нещата е хубаво да се направят както си трябва.

ПП -> Възможно е сайта да е направим както си трябва, възможно е всички стандартни тагове да са използвани! Не съм правил одит на сайта, а и нямам такива амбиции.
 
От: Грешно ли е еднакъв текст за много продукти ?

В аптеката много по добре знаят какво лекарство да ти дадат отколкото доктора

За влиянието на структурирани данни няма да коментирам
 
От: От: Грешно ли е еднакъв текст за много продукти ?

В аптеката много по добре знаят какво лекарство да ти дадат отколкото доктора

За влиянието на структурирани данни няма да коментирам

Не не кажи за влиянието на структурираните данни и какво общо имат те с въпроса на човека? Как биха решили проблема му? Ще се радвам да науча нещо ново ;)
 
От: Грешно ли е еднакъв текст за много продукти ?

директно на търсачката казваш - това е продукт , това е описание на продукта , това е снимката му , това е цената му, това е бранда
 

Горе